Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Трудовое законодательство, трудовые отношения. Охрана труда

Nepilna laika summētais darba laiks! К списку тем

Nepilna laika summētais darba laiks!
Pasakiet jel kāds, vai Darba līgumā var atrunāt, ka darba laiks darbiniekam ir summētais nepilna darba laiks???

Pēc būtības jau pastāv tikai pilna vai nepilna darba laiks! Tad kā ir šajā gadījumā? Likumu un pantu arī varētu nosaukt vai piemēru kaut vai
Meklejot_atbildes
Meklejot_atbildes 04.10.2011 19:04
14 сообщений на сайте

Ответы (24)

Kāpēc nepalasīt DL? Slinkums rakstīt.Nepilnais summētais nav.
Japaina
Japaina 04.10.2011 19:52
10269 сообщений на сайте
DL.
Kirsbauma
Kirsbauma 04.10.2011 20:20
1581 сообщение на сайте
Hmmm..tātad jebkurā gadījumā eksistē, piemēram, pilna laika ar 40 stundām nedēļā, nepilna ar 20 stundām! šie ir divi un punkts?

Un tad esksistē summētais, kurš nedēļas garumā nedrīkst pārsniegt 56stundas....un NEDRIKST jaukt divus jēdzienus cik saprotu?
Meklejot_atbildes
Meklejot_atbildes 04.10.2011 20:47
14 сообщений на сайте
Un ko kolēģi domā par formulējumu:

Darbiniekam tiek noteikta summētā darba laika uzskaite nenodrošinot normālu darba laiku mēnesī ( konkrētajā mēnesī darba dienu skaits reizināts ar 8 stundām)???

izskatās ka Vidam ir iepaticies- ja līgumā nav atrunāts ka nestrādā pilnu darba laiku likt piemksāt līdz pilnam darba laikam
Guntagermane
Guntagermane 04.10.2011 21:58
1303 сообщения на сайте
Šaubos gan, ka tagad kāds Jums te pārstāstīs visus iespējamos likumus.

Pašai jālasa likumi.

Neviens par meistaru nav piedzimis, visi mācās.

Kā palasīju Jūsu jautājumus, tā sapratu - vēl viena "sama buxgalter" parādījusies pie apvāršņa.
Aivars007
Aivars007 04.10.2011 22:10
26981 сообщение на сайте
Guntagermane>>man pie tāda varianta nebija problēmas.
Japaina
Japaina 04.10.2011 22:16
10269 сообщений на сайте
es tikai gribēju lai tauta padalās pieredzē, varbūt kādam/ ai ir līdzīgi, vai arī kāds spečuks var kaut ko ieteikt, tas arī viss!
Meklejot_atbildes
Meklejot_atbildes 04.10.2011 22:32
14 сообщений на сайте
Всё же поищите на форуме. Когда-то "nepilna darba laiks" был кем-то хорошо описан в свете DL
Tehnolog
Tehnolog 04.10.2011 22:45
3101 сообщение на сайте
kaudzēm par darba laiku http://www.***censored***/lat/meklet?q=darba+laiks&match=on

Starp citu - viņiem ir akcija - ja līdz ??oktobrim piereģistrējies, vari iegūt balvā gada abonementu.
Andaz
Andaz 05.10.2011 11:44
27892 сообщения на сайте
Andaz- bet I finanses rakstu autori skaisti raksta bet negrib ( vai nevar) atbildēt uz papildjautājumiem
Guntagermane
Guntagermane 05.10.2011 15:45
1303 сообщения на сайте
1. ummētais nepilna darba laiks, tāda jēdziena nafff. vai nu tas ir summētais vai nav.

2. līgumā ir jābūt atrunātam kāds ir darba laiks!!!!! kad ir jāierodas darbā, kā tiek saskaņotas darba dienas utm.

pie šādiem nosacījumiem, Jums ir jāvar pierādīt, ka darbinieks ir strādājis piem, 1 stundu mēnesī un kā tas ir saskaņots un kā tas viss notiek, tad neviens VIDS neko Jums neizdarīs.
Puika
Puika 05.10.2011 17:21
380 сообщений на сайте
Puikam no vecmāmiņas:

lai tik pārliecinoši apgalvot kas ir un kas nav, iesaku parlasīt DL.

Ja mana darba diena ir, piemēram, 16 stundas, tas ir summētais darba laiks.

Ja mēnesī man ir jāstrādā tikai 5 šādas darba dienas, tad šāds darda laiks ir nepilnais.
Mu-maija
Mu-maija 05.10.2011 18:51
15814 сообщений на сайте
Vecmāmiņai

"Ja mēnesī man ir jāstrādā tikai 5 šādas darba dienas, tad šāds darda laiks ir nepilnais."

tās jau ir līguma sekas. un VIDam un darba inspekcijai ļoti nepatīk termini, kas nav ierakstīti tajā pašā darba likumā. Tāpēc ir plānotie grafiki, rīkojumi, saskaņojumi utm. lietas.

Mani pārbauda diezgan regulāri abas augstāk minētās iestādes un līdz ar to darba likumu jau esmu kā pantiņu iemācījies no galvas arī visiem komentāriem un tiesu praksi.
Puika
Puika 06.10.2011 09:24
380 сообщений на сайте
VIDam un darba inspekcijai ļoti nepatīk

....................

nu baigi nopietns arguments

un ko teiktu VID un VDI, ja es teiktu, ka viņi man nepavisam nepatīk???

Vai tad darba devējam ir pienākums maksāt tik daudz (un par vairākām stundām), cik kādam gribās, nevis par to kvantumu, cik darba devējam no darbinieka vajag?
Mu-maija
Mu-maija 06.10.2011 10:01
15814 сообщений на сайте
Mu maija- "un ko teiktu VID un VDI, ja es teiktu, ka viņi man nepavisam nepatīk???

Vai tad darba devējam ir pienākums maksāt tik daudz (un par vairākām stundām), cik kādam gribās, nevis par to kvantumu, cik darba devējam no darbinieka vajag? "

Neviens Jūsos neklausās- ja viņiem (VID) nepatīk- maksā ragā.

Guntagermane
Guntagermane 06.10.2011 10:19
1303 сообщения на сайте
bet man gan šīs iestādes ļoti patīk, jaukas meitenes un puiki tur strādā

aprēķinam ir jābūt tādam kā to prasa likumdošana un par ko ir vienojies darba devējs un darbinieks, lai no tā visa nevienam nebūtu pretenziju un visi dzīvotu laimīgi.

lai to izpildītu ir jābūt visai dokumentācijai sakārtotai un visām darbībām aprakstītām, cik kam un par ko pienākas, tad nekad nerodas domstarpības ne ar vienu.
Puika
Puika 06.10.2011 10:21
380 сообщений на сайте
man patīk tagad VDI jaunā pārbaužu veikšanas metodes, tas ir kaut kas vienreizējs! kad ofisā ienāk ar visu aprīkojumu, UH pilnīgi elpa aizraujas, bet nianes katram ir jāizjūt iz savas ādas, tā kā tālāk to nekomentēšu.....
Puika
Puika 06.10.2011 10:23
380 сообщений на сайте
Aprēķinam ir jābūt tādam, pirmkārt jau par kādu ir vienojušies darba devējs un darba ņēmējs, ievērojot likumdošanas prasības nevis kā patīk vai nepatīk VID un VDI. Viņi visi dzīvo uz mūsu nodokļu rēķina un lai nesprēgā.
Cleo
Cleo 06.10.2011 10:29
19234 сообщения на сайте
Tieši tā.

"Mēs" vienojamies par to, ka es strādāšu 16 stundas un mēnesī - 5 reizes.

Ja nepretosieties visādām sadomātām muļķīgām un neizdabāsiet tiem, kuriem "tā gribās" vai "tā liekas" vai "ta ir parocīgāk", tad ir cerības, ka kaut kas mainīsies.
Mu-maija
Mu-maija 06.10.2011 11:16
15814 сообщений на сайте
Sveiki! Tikko nāku no VID. Oficiāli VID "metodiskie "skaidrojumi: jābūt nepilnam summētam darba laikam!
Sandracha
Sandracha 22.11.2011 16:52
14 сообщений на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.