Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Годовой отчет

Mātes sabiedrība no 2016.g. К списку тем

Mātes sabiedrība no 2016.g.
Palīdziet saprast par "mātēm" - jo vairāk lasu pantu, jo vairāk sāku šaubīties

Tātad uzņēmums, kuram pieder meitas sabiedrība. Neko citu šis uzņēmums nedara un nedarīs, tikai gūs dividendes no meitas kādreiz. Bilance (D) ieguldījumi (K) PK + aizņēmumi

Tas, ka vajadzīgs zvērinātais, kurš paņems naudu par neko, tas ir skaidrs.

Es pareizi saprotu, ka es arī uzraujos uz 60.panta3.daļu un man obligāti tam neko nedarošajam uzņēmumam ir jātaisa gan pilnais pielikums, gan vadības ziņojums?

-------

60.pants Atvieglojumu un atbrīvojumu piemērošanas aizliegums noteikta veida sabiedrībām

Šā likuma 56., 57. un 58.pantā paredzētie atvieglojumi un atbrīvojumi neattiecas uz tādu mikrosabiedrību:

1) kuras vienīgais uzdevums ir ieguldīt savus līdzekļus dažādos vērtspapīros, nekustamajā īpašumā vai citos aktīvos ar vienīgo mērķi sadalīt ieguldījumu risku un nodrošināt saviem akcionāriem vai dalībniekiem peļņu no viņu līdzekļu pārvaldīšanas;

2) kuru ar šā panta 1.punktā minēto mikrosabiedrību saista līdzdalība kapitālā (turpmāk šajā punktā — saistītā mikrosabiedrība), ja šīs saistītās mikrosabiedrības vienīgais mērķis ir iegādāties pilnībā apmaksātas akcijas vai daļas, ko emitējusi 1.punktā minētā mikrosabiedrība;

3) kuras vienīgais mērķis ir iegādāties līdzdalību (akcijas vai daļas) citās sabiedrībās, pārvaldīt šo līdzdalību un gūt no tās peļņu, neiesaistoties minēto citu sabiedrību pārvaldē ne tiešā, ne netiešā veidā, bet arī neierobežojot savas akcionāra vai dalībnieka tiesības.
_susurs_
_susurs_ 24.03.2017 11:42
832 сообщения на сайте

Ответы (3)

Man ir viens klients, kurš arī visdrīzāk atbilst 1. vai 3.daļai, kaut arī tas, ko viņš dara, ir akciju tirdzniecība.
Es neesmu par 100% pārliecināta, ka uz viņu attiecas šie ierobežojumi, bet drošāk ir uztaisīt gan vadības ziņojumu, gan pilno pielikumu. Taču gan manam klientam, gan jūsu minētajam uzņēmumam tajā pielikumā gandrīz visos punktos būs rakstīts : Uzņēmumam X bilancē nav A. Uzņēmums nav darījis B utt. Kur problēma?
Ilzex
Ilzex 24.03.2017 13:15
2666 сообщений на сайте
Saprotu, ka problēma tajā , ka vajadzīgs zv.revidents kurš prasa ne mazo naudu.
Ilma
Ilma 24.03.2017 13:19
30495 сообщений на сайте
Mātēm-meitām vajadzīgs zvērināts revidents.
Andaz
Andaz 24.03.2017 13:40
27892 сообщения на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.