Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Для новичков

Apdrošināšanas stāžs К списку тем

Apdrošināšanas stāžs
Esmu individuālais komersants.Jautagad varētu saņemt vecuma pensiju 5 gadus pirms termiņa,bet mans apdrošināšanas stāžs ir 28 gadi 10 mēneši 18 dienas , tātad līdz 30 gadiem pietrūkst 1 gads 1 mēnesis 13 dienas.Jašobrīd aizeju pensijā man uz mūžu būtu 83 eiro mēnesī.
VSAA paskaidroja , ka man 1 gads 2 mēneši jānostrādā algots darbs un par šo laiku jāveic sociālās iemaksas kuru apmērs nav svarīgs.
Kā es kā individuālais komersants to varu izdarīt?
Gunts
Gunts 26.04.2017 21:15
27 сообщений на сайте

Ответы (27)

-------------------------------------------------
Gunts
Gunts 28.04.2017 15:34
27 сообщений на сайте
Kļūstiet par MUN maksātāju:)
Jojo33
Jojo33 28.04.2017 17:07
11 сообщений на сайте
tā kā esmu IK tad par MUN varu kļūt tikai no 2018 .gada 1.janvāra līdz š.g. 15.decembrimiesniedzot pieteikumu par nod.maksātāja statusa maiņu.
Gunts
Gunts 29.04.2017 09:41
27 сообщений на сайте
Apdomājiet, vai tā priekšlaicīgā pensija vispār ir vajadzīga.Saņemsiet pusi no pensijas, ja nebūs nekādi citi ienākumi.Ja būs ienākumi, nesaņemsiet neko.
Japaina
Japaina 29.04.2017 11:31
10269 сообщений на сайте
Man pienākas pilna vecuma pensija 5 gadus pirms termiņa jo audzināts bērns invalīds(šogad jābūt pilniem 58 gadiem).Man jau ir 58,6.Es zinu savu pensijas apmēru(ja ir 30 gadi stāžs) un tas mani apmierina.
Gunts
Gunts 30.04.2017 18:16
27 сообщений на сайте
Zem tā otrā punkta nevariet tikt pensijā->>

Tiesības pieprasīt vecuma pensiju pirms likumā noteiktā pensionēšanās vecuma ir (skat. Pensijas piešķiršanai nepieciešamais vecums):

1. Personai, kuras apdrošināšanas stāžs nav mazāks par 30 gadiem ir tiesības pieprasīt piešķirt vecuma pensiju divus gadus (priekšlaicīgi) pirms likumā noteiktā vecuma sasniegšanas (skat. Priekšlaicīga pensionēšanās);
2.Bērna vecākam vai aizbildnim, kura apdrošināšanas stāžs nav mazāks par 25 gadiem, 5 gadus ātrāk var pieprasīt vecuma pensiju, ja laika periodā, līdz bērns sasniedzis 18 gadu vecumu:
ne mazāk kā astoņus gadus ir aprūpējis piecus vai vairāk bērnus;
vai aprūpējis bērnu, kurš normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā vismaz astoņus gadus ir bijis atzīts par bērnu ar invaliditāti;
Japaina
Japaina 30.04.2017 22:06
10269 сообщений на сайте
2.Bērna vecākam vai aizbildnim, kura apdrošināšanas stāžs nav mazāks par 25 gadiem, 5 gadus ātrāk var pieprasīt vecuma pensiju, ja laika periodā, līdz bērns sasniedzis 18 gadu vecumu:
ne mazāk kā astoņus gadus ir aprūpējis piecus vai vairāk bērnus;
vai aprūpējis bērnu, kurš normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā vismaz astoņus gadus ir bijis atzīts par bērnu ar invaliditāti;
Kāpēc nevaru ja piemēro:
vai aprūpējis bērnu, kurš normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā vismaz astoņus gadus ir bijis atzīts par bērnu ar invaliditāti;
Šajā gadījumā Tiesības uz pensiju 5 gadus ātrāk ir abiem vecākiem(apstiprināja VSAA)
Gunts
Gunts 02.05.2017 12:01
27 сообщений на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.