Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Вопросы внутреннего бухгалтерского учета. Делопроизводство

PL norakstīšana uz izdevumiem К списку тем

PL norakstīšana uz izdevumiem
SVeiki!
Esmu nepieredzējusi grāmatvede jaunam uzņēmumam un man ļoti nepieciešama konsultācija.
Situācija sekojoša:
Uzņēmuma īpašnieks daļu no pamatkapitāla nosedz ar 2 datorprogrammām - katra maksā 700 EUR.
Sākumā šīs programmas iegrāmatoju uz pamatlīdzekļiem:
D 12... K 31... 1400EUR
Taču īpašnieks nolēma, ka programmas jānoraksta uzreiz uz izdevumiem. Jo programmas īsti nenolietojas, tām nav konkrēta nolietošanās (ekspluatacijas) laika, līdz ar to praktiski nevar aprēķināt nolietojumu. Turklāt konkrētajā gadījumā šīs programmas tiešā veidā nodrošina uzņēmuma saimniecisko darbību (IT jomā).

Jautājums - vai es varu vienkārši visu summu nogrāmatot no pamatīdzekļiem uz 7. grupas kontu? Kādā kontā man to visu salikt? Vai tam ir vajadzīgs kāds rīkojums?
Ilzeluize
Ilzeluize 17.05.2017 16:04
1 сообщение на сайте

Ответы (10)

Очень даже хорошо амортизируются программы, как в финансовом учёте, так и в налоговом. Не слушаем ипашниека, а смотрим нормативки
Tt7
Tt7 17.05.2017 16:24
37863 сообщения на сайте
Tas ir iemaksāja naudu par pamatkapitālu iegrāmatojam grāma
Visas citas programmas (arī operētājsistēmas), kas iegādātās kā pilnas versijas programmas, var atinstalēt no datora un uzinstalēt uz cita datora, ja tas nepieciešams. Tāpēc tās finanšu grāmatvedībā jāuzskaita atsevišķi nemateriālo aktīvu sastāvā.

Nolietojums nemateriālajiem aktīviem finanšu grāmatvedībā tiek aprēķināts pēc lineārās metodes – lietošanas ilgumu nosaka uzņēmuma vadība.

Pamatlīdzekļu nolietojuma un nemateriālo ieguldījumu vērtības norakstīšanu, aprēķinot apliekamo ienākumu, nosaka likuma „Par UIN” 13.pants Saskaņā ar minētā likuma panta 5.1 daļu un 1.daļas 1.punktu par samaksu iegūtus un pašradītus datoru programmproduktus un programmas nolietojuma aprēķinam nodokļu vajadzībām uzskaita 3. pamatlīdzekļu kategorijā, un tiem pielieto nolietojuma likmi 35% divkāršā apmērā.
Linete
Linete 17.05.2017 16:30
2982 сообщения на сайте
Tādas programmas nav PL, bet gan nemateriāls ieguldījums.
Andaz
Andaz 17.05.2017 16:32
27892 сообщения на сайте
Vispirms paskaidrojiet savam gudrajam īpašniekam, ka norakstīšana uz izdevumiem absolūti nemaz nenozīmē apliekamā ienākuma samazināšanu.
Norakstīt uz izdevumiem var visu iespējamo, taču apliekamais ienākums no tā nesamazināsies.
Ceru, ka Jūs pati saprotat to, ko es tagad uzrakstīju.

Un vēl - nevar un nedrīkst norakstīt to, kas ir apritē. Jūs pati rakstāt - konkrētajā gadījumā šīs programmas tiešā veidā nodrošina uzņēmuma saimniecisko darbību.
Lai tas gudrais īpašnieks ar pliku pakaļu uzrāpjas eglē vai priedē.
Kā uzņēmums darbosies, ja programma tiks norakstīta?
Šitādus tikai kājām uz Sibīriju! Optimizētāji atradušies!
Aivars007
Aivars007 18.05.2017 12:32
26981 сообщение на сайте
Nesaprot cilvēki neko no programmu licencēšanas un tamlīdzīgām lietā (ne visi, protams, bet liela daļa)

PL vispār, izskatās, ir kaut kas mega sarežģīts un nesaprotams process..... lai gan man šķiet, ka tas ir visvieglākais grāmatvedībā.
Andaz
Andaz 19.05.2017 11:03
27892 сообщения на сайте
Anda, Jūs esat dīvains radījums - saprotat visu par PL.
Par PL "tumša bilde" ir lielākajai daļai grāmatvežu.
Saku to no savas pieredzes. Gadiem strādā par grāmatvedi, bet par PL - "ņi bum-bum".
Aivars007
Aivars007 19.05.2017 12:26
26981 сообщение на сайте
Jautātāja uz manu skaidrojumu vairs nereaģē. Laikam arī pati nesaprata, ko es rakstīju.
Ko tad īpašniekam - optimizētājam skaidros!
Aivars007
Aivars007 19.05.2017 12:27
26981 сообщение на сайте
Pārdodam pamatlīdzekli.Paliek atlikusī nenoamort.vērtība 250.00uer
Kontējam uz citiem izdevumiem, bet kā ar nodokli?
Kemera
Kemera 12.11.2018 12:53
362 сообщения на сайте
Ar kādu nodokli?
Ja esat PVN maksātāji - jāaprēķina un jāsamaksā PVN.
Cerams, ka nepārdodat saistītai personai. Tad jāuzmanās ar pārdošanas cenu.
Aivars007
Aivars007 12.11.2018 14:19
26981 сообщение на сайте
Paldies,Aivar.Ar realizāciju viss skaidrs.Manisamulsināja tas,ka uz izdevumiem atlikusī summa un vai nav jāmaksā 20% nodoklis.
Kemera
Kemera 12.11.2018 16:10
362 сообщения на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.