Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Трудовое законодательство, трудовые отношения. Охрана труда

slīdošais grafiks К списку тем

slīdošais grafiks
Kā īsti ir ar slīdošo grafiku un brīvdienām, svētku dienām? Līdz šim visiem rēķināju algu kāda noteikta līgumā un neskatījos, kad strādā, bet kā tad īsti ir? Līgumā ir noteits, ka slīdošais grafiks, jo jānodrošina sarga pakalpojumi visu diennakti.
Annuza
Annuza 15.12.2005 20:13
41 сообщение на сайте

Ответы (14)

131.pants. Normālais darba laiks

(1) Darbinieka normālais dienas darba laiks nedrīkst pārsniegt astoņas stundas, bet normālais nedēļas darba laiks — 40 stundas. Dienas darba laiks šā likuma izpratnē ir darba laiks diennakts periodā.
Dokuto
Dokuto 15.12.2005 20:24
403 сообщения на сайте
136.pants. Virsstundu darbs

(1) Virsstundu darbs ir darbs, kuru darbinieks veic virs normālā darba laika.
Dokuto
Dokuto 15.12.2005 20:26
403 сообщения на сайте
138.pants. Nakts darbs

(1) Nakts darbs ir ikviens darbs, ko veic nakts laikā vairāk nekā divas stundas. Ar nakts laiku saprotams laikposms no pulksten 22 līdz 6. Attiecībā uz bērniem nakts laiks šā likuma izpratnē ir laikposms no pulksten 20 līdz 6.

(2) Nakts darbinieks ir darbinieks, kurš parasti veic nakts darbu saskaņā ar maiņu grafiku vai vismaz 50 dienas kalendāra gadā.

(3) Nakts darbiniekam normālais dienas darba laiks saīsināms par vienu stundu. Šis noteikums nav attiecināms uz darbiniekiem, kuriem noteikts normālais saīsinātais darba laiks. Nakts darbiniekam normālais dienas darba laiks netiek saīsināts, ja tas nepieciešams uzņēmuma darbības īpatnību dēļ.
Dokuto
Dokuto 15.12.2005 20:28
403 сообщения на сайте
67.pants. Piemaksa par nakts darbu

(1) Darbinieks, kas veic nakts darbu, saņem piemaksu ne mazāk kā 50 procentu apmērā no viņam noteiktās stundas vai dienas algas likmes, bet, ja nolīgta akorda alga, — piemaksu ne mazāk kā 50 procentu apmērā no akorddarba izcenojuma par paveiktā darba daudzumu.
Dokuto
Dokuto 15.12.2005 20:32
403 сообщения на сайте
Dokuto , tad Jūs iesakiet kā to darīt. Piem. man slīdošais grafika iekrīt
Ilma
Ilma 15.12.2005 20:37
30495 сообщений на сайте
Gribēju izdzēst , bet nospiedās pievienot. Tad nu jāraksta tālāk tad saprotu , ka tas ir vai slīdošais vai normālais darba laiks vienalga jāmaksā atkarībā no tā kādā periodā darbiniekam stundas iekrīt vai normālajā darba laikā vai naktī vai svētku dienās saskaņā ar likumdošanu un slīdošajam darba grafikam nav nekāda atšķirība.
Ilma
Ilma 15.12.2005 20:41
30495 сообщений на сайте
Es arī ne skaitīju darba algu par diennaktu darbu, vienkarši varbūt Jums palidzes likuma punkti. Es domaju, ka vispirms Jums jāsastādā darba grafiku, lai nedeļā laiks neparsnigta 40 stundas, ta mes skaitījam veikalos, bet par nakta darbu es domaju būs cita darba samaksa
Dokuto
Dokuto 15.12.2005 20:47
403 сообщения на сайте
Kā ir darba līgumā? Mēnešalga, vai stundas tarifs?
Dokuto
Dokuto 15.12.2005 20:48
403 сообщения на сайте
Tad jau šajos slīdošā grafika gadījumos mēnešalga vispār nevar būt , jo tas neatspoguļos katrā mēnesī esošās izmaiņas( nakts d. , svētku d.u.c.).
Ilma
Ilma 15.12.2005 20:50
30495 сообщений на сайте
Slīdojošajs grafiks var būt ar noteikto darba algu, piemērām veikālos. Jūsu gadījumā es domāju, ka nakts darbs un svētku dienas ir jāapmaksā ka noteikts likumā. Bet principā, Jus varesiet rīt darba laikā uzrakstīt šo jautājumu un grāmatveži, kas strāda ar slīdošo grafiku Jums obligāti atbildes:)
Dokuto
Dokuto 15.12.2005 20:56
403 сообщения на сайте
Nu bet ja būs noteikta mēnešalaga kā tad apmaksās virstundas un nakts darbu un svētku dienas papildus mēnešalgai ?
Ilma
Ilma 15.12.2005 21:03
30495 сообщений на сайте
Tad jāapmaksā saskaņā ar darba likumu: par svētku dienam (ja tās ir darbs virs normas) 100 % no noteiktas darba likmes, par nakts darbu es jau augstāk minēju, un par pārstradātam stundam saskaņā ar noteikto algu. Es domaju ta. Un vēl: 144.pants Darbs svētku dienās

(1) Darbinieki netiek nodarbināti likumā noteiktajās svētku dienās.

(2) Ja nepieciešams nodrošināt nepārtrauktu darba gaitu, atļauts nodarbināt darbinieku svētku dienā, piešķirot viņam atpūtu citā nedēļas dienā vai izmaksājot atbilstošu atlīdzību
Dokuto
Dokuto 15.12.2005 21:14
403 сообщения на сайте
Mums visi mēnešaldznieki strādā, cik vajag (vakaros, sestdienās u.t.t) un saņem pliku mēnešalgu at atzīmi tabelē 8 stundas dienā un 40 stundas nedēļā. Un domāju, ka tā ir daudziem.
Elita
Elita 15.12.2005 21:17
1310 сообщений на сайте
Jā tā ir daudziem līdz tam laikam kamēr visi kas pašlaik ir ar mieru tā strādāt nebūs aizbraukuši uz ĪRIJU vai pasūdzējušies darba inspekcijā..
Ilma
Ilma 16.12.2005 08:36
30495 сообщений на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.