Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Разные неклассифицированные вопросы

Darba grafiks К списку тем

Darba grafiks
Veikals strādā no 9-18.Vaidarba grafikā ir jānorāda laiks,kura pārdevēja strādā no cikiem līdz cikiem?Vai pietiek ar to,ka uzrāda cik tajā dienā būtu stundasjānostrādā.

Jo galarezultātā tāpat grafiks no tabeles atšķiras, jo abas pādevējas vienojas savā starpā kā viņām ir ērtāk strādāt.Un to jau nevar paredzēt mēnesi uz priekšu.
Ligitta
Ligitta 09.07.2007 19:14
31 сообщение на сайте

Ответы (32)

pietiek ar to, ka uzrāda cik kurš stundas nostrādā.Bet ļoti labi būtu, ja jūs norādītu.Es liktu pildīt šādu grafiku pašām pārdevējām.Lai katra ieraksta, kad un no cikiem līdz cikiem strādāja.:-)
Aivareno
Aivareno 09.07.2007 19:41
6641 сообщение на сайте
Bet grafiku uz visu mēnesi sastādīt precīzi no cikiem līdz cikiem katrai tanī dienā ir jāstrādā ir gana absurdi.Unja tajā laikā,kad ir ierakstīta viena,bet strādā otra, jo ir samainījušās,vai tas nebūs atkal pārkāpums?Man grafikā ir ierakstītas tikai stundas,bet tas tiek uzskatīts par pārkāpumu.Iznāk,ja mēs ejam pretim darbiniekiem,mēs sodam sevi.
Ligitta
Ligitta 09.07.2007 20:15
31 сообщение на сайте
Spriedelēt jau var visādi, bet Darba likums nosaka šādi:139.pants. Maiņu darbs

(1) Ja nepieciešams nodrošināt nepārtrauktu darba gaitu, darba devējs pēc konsultēšanās ar darbinieku pārstāvjiem nosaka maiņu darbu. Šādos gadījumos maiņas ilgums nedrīkst pārsniegt attiecīgajai darbinieku kategorijai noteikto normālo dienas darba laiku.

(2) Aizliegts norīkot darbinieku divās maiņās pēc kārtas.

(3) Viena maiņa nomaina otru laikā, kāds noteikts maiņu grafikā. Ja noteiktajā laikā maiņa netiek nomainīta, darbiniekam, kurš nav nomainīts, ir pienākums turpināt darbu, ja darba pārtraukšana nav pieļaujama. Par darba turpināšanu darbinieks nekavējoties paziņo darba devējam. Laiks, kuru darbinieks nostrādājis pēc maiņas beigām, uzskatāms par virsstundu darbu.

(4) Pāreja no vienas maiņas uz otru organizējama maiņu grafikā noteiktajā kārtībā, bet ne retāk kā ik pēc nedēļas.

(5) Darba devējam ir pienākums iepazīstināt darbiniekus ar maiņu grafikiem ne vēlāk kā vienu mēnesi pirms to stāšanās spēkā.

Aivareno - tas, ko Jūs rakstāt, nav darba grafiks (plānotais), bet darba laika (faktiskā) uzskaite.
Aivars007
Aivars007 09.07.2007 21:18
26981 сообщение на сайте
Jūs mani neizpratāt.Tas ir darba grafiks.Ardarba uzskaites tabeli viss ir skaidrs, cik kurš nostrādā tik ieraksta.
Ligitta
Ligitta 09.07.2007 21:31
31 сообщение на сайте
Ļoti labi izpratu - vismaz es. Un saistībā ar grafiku citēju Darba likumu.

Jums dīvaina domāšana. Padomājiet par šādu situāciju - uz darbu neatnāk neviena pārdevēja. Abas saka vienu un to pašu - man šodien nebija jānāk. Kas tad Jums būs šķirējtiesnesis?

Tam jau ir domāts darba agrafiks, un tas (darba grafiks) ir jāsastāda vienu mēnesi iepriekš - patīk tas Jums vai nepatīk. Tā gan!
Aivars007
Aivars007 09.07.2007 21:34
26981 сообщение на сайте
Darba grafiks ir sastādīts,bet ne jau precīzi pa stundām-no,līdz.Mums ir ļoti jauks kolektīvs un dzelžainie rāmji nav vajadzīgi.Tāpēc jau es uzdevu jautājumu,ja es precīzi ierakstīšu,ka vienai jāstrādā no 9-16,bet otrai no 16-18,bet dzīve ir dzīve,tanī dienā viena strādā no 9-12,bet otra no12-18.Kā tad ir.Vaitas ir pārkāpums?
Ligitta
Ligitta 09.07.2007 21:56
31 сообщение на сайте
Vai nepaskaidrosiet man - būtisku atšķirību starp darba grafiku un tabeli?

Manuprāt, rezultāts viens - plānotais un fakstiski nostrādātais!
Andaz
Andaz 09.07.2007 23:02
27892 сообщения на сайте
Ligitta, rakstiet plānotās stundas, nevis no 9-12, bet 3 stundas.

Andaz, Plānotais - ir jāraksta mēnesi iepriekš un jāiepazīstina darbinieki ar maiņu grafiku.Betfakstiskais ir grafiks, kurš ir uz šodienu sastādīts ar pareizi nostrādātām dienām.Starp citu viņi var atšķirties.Plānots varbūt viens, bet dzīve ievieš korekcijas.:-)
Aivareno
Aivareno 10.07.2007 08:02
6641 сообщение на сайте
Aivareno - es zinu, kas ir faktiskais un kas plānotais

Es jautāju - ar ko atšķiras grafiks no tabeles?

Plānotais darbalaika grafiks un faktiskais darbalaika grafiks, plānotā darbalaika tabele un faktiskā darbalaika tabele - ar ko atšķiras???
Andaz
Andaz 10.07.2007 09:30
27892 сообщения на сайте
Andaz

Atšķiras ar to, kā parasti plāns atšķiras no fakta.

Saskaņā ar grafiku darbiniekam jānostrādā 160 stundas mēnesī, bet viņš saslima un nostrādāja tikai 120 stundas. Ar to arī atšķiras darba grafiks (plāns) no darba laika uzskaites tabulas (fakts).

Darba grafikā slimību paredzēt nevar, vēl jo vairāk - mēnesi iepriekš. Var paredzēt tikai brīvdienas un atvaļinājumu.

Aivareno

Šis Jūsu padoms "Ligitta, rakstiet plānotās stundas, nevis no 9-12, bet 3 stundas..." arī nav pareizs.

Darba grafikā ir jānorāda darba laika sākums un darba laika beigas, nevis tikai stundas.

Vai nezināt, ka mēdz būt dzīvē arī darba kavējumi. Iedomājieties, ka trolejbusa vadītājam darba grafikā Jūs ierakstīsiet 8 stundas - viņš nāks uz darbu tikos, cikos viņam ienāks prātā - ka tikai nobraukt dienas laikā 8 stundas. Nav labi tā nepareizi konsultēt.

Lai cilvēki dara kā viņi paši grib - bet konsultēt vajag pareizi - pēc manām domām.
Aivars007
Aivars007 10.07.2007 11:22
26981 сообщение на сайте
Es jautāju - ar ko atšķiras grafiks no tabeles?!!!!!!! Un atbildu - ar nosaukumu!!!

Pats par sevi saprotams, ka plānotais var atšķirties no faktiskā!

Andaz

ziņojumu: 2722 10.07.2007 09:30

Es jautāju - ar ko atšķiras grafiks no tabeles?

Plānotais darbalaika grafiks un faktiskais darbalaika grafiks, plānotā darbalaika tabele un faktiskā darbalaika tabele - ar ko atšķiras???
Andaz
Andaz 10.07.2007 11:28
27892 сообщения на сайте
Andaz

Nav taisnība, ka tikai ar nosaukumu.

Grafikā jāieraksta darba laika sākums un beigas, tabelē - faktiski nostrādāto stundu skaits! Ir atšķirība!
Aivars007
Aivars007 10.07.2007 12:37
26981 сообщение на сайте
A kur tas tā rakstīts???
Andaz
Andaz 10.07.2007 12:55
27892 сообщения на сайте
Debesu zvaigžņu grāmatās.

Man tagad nav laika sameklēt. Iespējams, ka nekur vairs tas nav rakstīts, bet tas tā ir - pēc loģikas likumiem arī.

Agrāk tas bija rakstīts, bet tagad nevaru pateikt, kur tieši.
Aivars007
Aivars007 10.07.2007 16:10
26981 сообщение на сайте
Es gan zinu. Tas bija rakstīts uz dažādu izdevniecību veidlapām! izskats viens - bet nosaukumi dažādi!

Un sauc kā gribi - tie paši vēži, tikai citā kulītē!

Galvenais - informācija, kas tajā norādīta!

Un norāda tur to inforāciju, kas uzņēmumā ir nepieciešama DA aprēķināšanai, un izmanto tādu veidlapu ar tādu nosaukumu, kādu uzņēmums apstiprina!
Andaz
Andaz 10.07.2007 16:14
27892 сообщения на сайте
Andaz

Varam iet uz dueli...

Nzinu, kas un kur ir uz veidlapām rakstīts.

Grafiks ir grafiks, tabele ir tabele.

Tie ri divi dažādi dokumenti.

Grafiks jāsastāda mēnesi uz priekšu, norādot cikos kurš darbu sāks un cikos beigs, ar grafiku jāiepazīstina darbinieki (Darba likums).

Tabele ir dokuemnts, ko sastāda pēc fakta. Agrāk bija noteikums, ka tabele jāaizpilda katras dienas beig;as - cik stundas kurš nostrādāja - 8, 10, 12 utt.

Pie kam grafikā ir darba stundu norma, pārnesums no iepriekšējā mēneša, stundu skaits pēc grafika un pārnesums uz nākošo mēnesi - ja summētā darba laika uzskaite pa 2 mēnešiem vai pa ceturksni.

Tabelē savukārt ir kopējās nostrādātās stundas, dienu skaits, kad bija darbā, brīvdienu skaits, slimības dienu skaits, atvaļinājuma dienu skaits, naktī nostrādāto stundu skaits, svētkos nostrādāto stundu skaits. Tā visa NAV grafikā!!!

Anda - Jūs pārbaudāt manu pacietību...?
Aivars007
Aivars007 10.07.2007 16:22
26981 сообщение на сайте
Tuvu patiesībai ir!
Energy
Energy 10.07.2007 16:24
144 сообщения на сайте
Labi, labi

Citādi dabūšu pa aci!
Andaz
Andaz 10.07.2007 16:26
27892 сообщения на сайте
Piebildīšu - grafiks ir jāsastāda tikai tādos gadījumos, ja darbinieki strādā maiņās.

Ja visi strādā vienādi 8 stundas - no 9 līdz 18, piemēram, grafiku nevajag. Tad pietiek ar to, ka tas ir ierakstīts Darba kārtības noteikumos.

Es jau nedraudēju pa aci, aicināju uz dueli - ar sekundantiem utt.

Aivars007
Aivars007 10.07.2007 16:28
26981 сообщение на сайте
Katrs saņem par nopelniem!
Energy
Energy 10.07.2007 16:29
144 сообщения на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.