Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).
cik ilgi var sūtīt kreditoru pieteikumu? К списку тем
cik ilgi var sūtīt kreditoru pieteikumu?
Nekad līdz galam neesmu sapratusi līdz kuram brīdim dabitoram ir jēga sūtīt brīdinajumus vai arī kred.pieteikumuadministratoram? lursoftā parādās šādi ieraksti:
1) tiesas sriedums par sab-bas darbības izbeigšanu (notiek likvidācijas process, bet vēl nav ierakstīts, ka uzņēmums ir likvidēts) - ir jēga?
2)maksātnesp. process ir pasludināts jau gadu atpakaļ - ir jēga?
3)noslēguma kreditoru sapulce
4)notiek izsoles
5)kārtējā kreditoru sapulce
6)kred.sapulces lēmums par bankrota proced.izbeigšanu
7)kred.sapulces lēmums par bankrota proce. uzsākšanu
Respektīvi, ja ir nogulēti īstie termiņi, vai šajos gadījumos vēl var kaut ko labot, sūtīt, pieprasīt?
ļoti gaidīšu jūsu atbildi
Ответы (11)
Man liekas, ka bija jāpiesakās mēneša laikā no maksātnespējas izsludināšanas brīža, kad tiek iecelts administrators.
Administrators, tad informē vai Jūsu prasība ir atzīta vai atteikta.
Paskatījos tikko atsūtīto pret vienu firmu kreditoru prasījumu reģistru.
Tur stāv rakstīts, tiesas noteiktais kreditoru pieteikšanās termiņš viens mēnesis un uzrādīt datumi no kura līdz kuram.
Vienkārši kaut kur bija viedoklis, ka šos pieteikumus var sūtīt līdz pēdējam brīdim (ja pareizi saprotu, tad pēc maksātnespējas likuma termiņš ir līdz 6 mēnešiem no MN pasludināšanas), bet no otras puses 0 kas ir šis pēdējais brīdis?.Šie visi uzrādītie debitoru stāvokļi tikai jauc galvu un nav skaidrības
Piezvaniet administratoram un viņš atbildēs uz Jūsu jautājumiem.
ja liela summa, tad ir jēga, ja maza (līdz 100 LVL), tad nav pilnīgi nekādas jēgas: tikai veltīgi iztērēsiet laiku ! (ir bijuši vairāki gadījumi)
73.pants. Kreditoru prasījumu iesniegšana
(1) Kreditoru prasījumi pret parādnieku iesniedzami administratoram mēneša laikā no dienas, kad maksātnespējas reģistrā izdarīts ieraksts par parādnieka maksātnespējas procesa pasludināšanu.
(2) Ja kreditors nokavējis šā panta pirmajā daļā minēto prasījumu iesniegšanas termiņu, viņš savu prasījumu pret parādnieku var iesniegt termiņā, kas nav ilgāks par sešiem mēnešiem no dienas, kad maksātnespējas reģistrā izdarīts ieraksts par parādnieka maksātnespējas procesa pasludināšanu, bet ne vēlāk kā līdz dienai, kad šajā likumā noteiktajā kārtībā sastādīts kreditoru prasījumu apmierināšanas plāns. Pēc šā termiņa kreditors zaudē kreditora statusu un savas prasījuma tiesības pret parādnieku.
(3) Ja kreditors nokavējis šā panta pirmajā daļā minēto prasījumu iesniegšanas termiņu, bet iesniedzis savus prasījumus sešu mēnešu laikā no dienas, kad maksātnespējas reģistrā izdarīts ieraksts par parādnieka maksātnespējas procesa pasludināšanu, bet ne vēlāk kā līdz dienai, kad šajā likumā noteiktajā kārtībā sastādīts kreditoru prasījumu apmierināšanas plāns, attiecīgais kreditors iekļaujams kreditoru prasījumu reģistrā, taču šim kreditoram netiek piešķirtas balsstiesības.
Un tālāk pašiem lasīt Maksātnespējas likumā.
Iztulkojot saprotami - ja pieteiksieties mēneša laikā un jūsu prasījumu atzīs - būs prasījuma tiesības un balsstiesības kreditoru sapulcē proporcionāli jūsu parāda apjomam. Ja pieteiksieties 6 mēnešu laikā - būs prasījuma tiesības, bet nebūs balsstiesības. Ja vēlāk - tad nekā. Pēc vecās redakcijas 1.termiņš bija 1-3 mēneši, bet otrais - 1 gads.
Līdz ar to ir jāskatās maksātnespējas pasludināšanas datums. Var būt, ka jau 1.sapulcē nolemj likvidēt, ja uzņēmumam nav nekādu aktīvu.
Visos manis minētajos gadījumos ir jāsūta kreditora pieteikums administratoram? ierakstītās vēstules ar brīdinājumiem uz juridosko adresi vairs neder?
Jāsūta administratoram saskaņā ar maksātnespējas likumu. Neatceros vairs konkrētos punktus, pēc kā bija jāvadās.
Jūsu minētajā gadījumā Nr. 1 - varbūt (bet jāsūta sabiedrības likvidatoram)
2) - nav jēgas, 3)-6) jāskatās vai pagājuši 6 mēneši (vai gads, ja maksātnespēja uzsākta pēc vecā procesa), 7) ļoti iespējams, ka termiņš vēl nav pagājis.
Brīdinājuma vēstules šajos gadījumos vispār nav vērts sūtīt. Vēstuli jānosauc par kreditoru pieteikumu un drošāk to sūtīt uz administratora prakses vietu, nevis juridisko adresi, jo nav nekādas garantijas, ka juridiskajā adresē kāds to laicīgi saņems.
ja ir tik daudz jautājumu - tas nozīmē - summa ir pietiekami vērē ņemama, lai cīnītos par tās atgūšanu.
Jāiet pie JURISTA.
naudas atgūšana ir juridisks process, ne grāmatvedisks.
Закрыть
Краткое описание нарушения