Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).
Slimības lapa
Kā pareizi aprēķināt slimības lapu, darbiniekam, kurš sācis strādāt šogad augustā. un tagad augustā nedēļa slimības lapa. Mēnešalgu izdalīt ar dienām un tad attiecām dienām reiz 75 in 80% ????
p.s. un pie reizes - ja ir slimības lapa par nelaimes gadījumu darbā, tā gadījumā nebija 100% jāapmaksā, vai es kko jaucu?
Ответы (9)
Darba devējs izmeklē tos darbā notikušos nelaimes gadījumus, kuros cietušajam nodarītie miesas bojājumi vai veselības traucējumi nav smagi (nelaimes gadījums). Veselības traucējumu smaguma pakāpe tiek noteikta, atbilstoši ārsta izziņai par veselības traucējumu smaguma pakāpi. Nelaimes gadījuma izmeklēšanas rezultātā sagatavo Aktu par nelaimes gadījumu darbā (akts) darba devējs reģistrē Valsts darba inspekcijā
ja agrāk pie jums nestrādāja iziet no minimālās algas kas ir 200 Ls
Linete: iziet no minimālās arī tad, ja noteikta mēnešalga piem. 300Ls? (tas ir par slimības lapu, ja iepriekš pie mums nav strādājis).
Mums te ir divi atsevišķi gadījumi. Par nelaimes gadījumu viss ir izdarīts kā jābūt, tik jautājums kādā apmērā slimības lapa. Cik saprotu 80% no vid.izpeļņas A lapa - visas 10 dienas. Tā?
Par VI aprēķinu jālasa uzņēmuma metodikā.
Vienam rakstīts - pēc minimālās, citam - ņemot vērā algu.
Par A lapas aprēķinu - lasīt likumā.
Slimības lapu A izdod ne vairāk kā uz 10 kalendāra dienām un to apmaksā darba devējs:
1.diena– netiek apmaksāta;
2. un 3. dienas – ne mazāk kā 75% no vidējās darba samaksas;
no 4. līdz 10.dienai– ne mazāk kā 80% no vidējās darba samaksas.
Brīvdienas, kad darbinieks slimo, netiek apmaksātas.
Nauda pēc slimības lapas tiek aprēķināta par tām darbnespējas dienām, kurās darbiniekam būtu bijis jāstrādā, un tiek izmaksāta saskaņā ar noteikumiem, kuri paredzēti darba algas izmaksai „Darba likumā”.
Kas attiecas uz slimības naudas aprēķinu - likumdošana nosaka tās minimālo apmēru, bet uzņēmums savā grāmatvedības metodikā varbūt ir noteicis kaut kā savādāk, piemēra, aprēķināt 100% apmērā!
Man vēl jautājums par slimības lapu, kas sākas mēneša beigās un turpinās nākamajā mēnesī. Slimības lapa tiek noslēgta pirms darba algas izmaksas. Jautājums pie aprēķina, kuri mēneši jāņem vērā VI aprēķināšanai? Vai tām dienām, kas ir augustā Feb-Jul un tām dienām, kas septembrī Mar-Aug, vai arī par visām Feb-Jul? Un ja 31.08. Ir pirmā darbnespējas diena, kuru neapmaksā un sāk apmaksāt ar 01.09. Vot apjuku un nesaprotu vairs, par kuriem mēnešiem ņemt vidējo izpeļņu
Kā jau iepriekš rakstīju - katra uzņēmuma metodikā ir jānosaka aprēķina princips.
Tas pats attiecas uz VI. Cits neņem vērā mēnesi, kurā DNL izsniegta, cits ņem.
Atšķirības rodas tad, ja pirmajā 6 mēnešu perioda mēnesī (Jūsu gadījumā febr) vai pēdējā (augusts) ir mazāka/lielāka darba alga nekā pārējos mēnešos.
Закрыть
Краткое описание нарушения