Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).
Automašīna gāze-benzīns
Labdien!
Esmu nonākusi neskaidrā situācijā-kā pareizi būtu jānoraksta degviela automašīnai, kas izmanto gan gāzi gan degvielu un maksā auto nodokli? Kā sadalīt km, kas nobraukti ar gāzi, kas ar benzīnu? Varbūt kādam ir pieredze ar šādu auto.
Ответы (21)
Хороший вопрос.
Практически никак. Вы не можете фиксировать в какой момент машина перешла на бензин, если только водитель специально не записывает показателей при переключении, что довольно сомнительно.
Скажем так, что если уж поставили газ, то ездят в основном на нём, потомучто дешевле. Бензин только для запуска двигателя. Но случаи когда газ кончился, но есть бензин в баке тоже возможны.
Короче, можно только посочувствовать и советовать изобретать методику. Хотя если платите авто налог, то уже должно быть легче.
Абсолютно согласна. При этом остаток газа на конец месяца тоже вычислить нелегко. Счетчика на него нет.
Мы, когда устанавлиаем клиенту газовую установку, пишем (по простбе клиента) бумагу о том, что расход топлива на газе увеличивается на 10-15% по отношению к расходу на бензин (зависит от техн сост. машины, сколько требуется времени зимой и летом на прогрев мотора зимой и летом. Мы одни такое добрые?:-O
Это не решает проблему учета потраченного топлива.
ну, вот с учетом топлива сервис и правда помочь не может.;-)
Доброта не причём
Расход газа нельзя грубо рассчитывать,как 10-15% по отношению к расходу на бензин. Индивидуально у каждой машины всё, ну и от установки газовой зависит.
Так что бумаженция бесполезная.
у нас 25 такси на газе/бензине. В путевом рисуем 2 колонки для учета топлива (газ и бензин). Иногда у работника кончается газ и какое-то время он едет на бензине, а так восновном едут на газе. Отдельно учитываем кол-во бензина на прогрев мотора (кол-во дней, в которые работал, на норму, необходимую для прогрева).
так для бензина получается тоже все индивидуально, в зависимости от техн. состояния машины. Норму для бензига берут по бумажке от завода изготовителя (от которой +20% считаем). Но если стоит газ, то как норму считать? Как при бензине расход? Если кто-то 50% прибавит?
мы ставим установку и оцениваем техн стостояние машины. Регулируем газ и можем сказать какой расход будет при данной устанвки у данной машины.
При уплате автоналога списывать горючее можно в пределах норм, установленных заводом-изготовителем. Если автомобиль на заводе не укомплектован газовой колонкой, то и заводских норм на нее нет. Значит, списывать газ на расходы нельзя вообще. Мое ИМХО.
Varbūt noder mana personīgā pieredze. Esmu uzskaitījusi degvielas (benzīns+gāze) izlietojumu mēnesī sev kā privātpersona. Vienmēr uzpildīju pilnu gāzes balonu un benzīna bāku, pierakstot uz šo brīdi nobrauktos km. Noteikti uzpildīju degvielu un gāzi katra mēneša sākumā. Tad saskaitīju kopā pa mēnesi notērēto gāzi ar benzīnu, sarēķinot arī nobrauktos km. Līdz ar to man sanāca vidējais mēneša patēriņš ap 11-12 l/100 km. Tā kā parasti maksimāli tiek braukts uz gāzi, tad par patēriņa normu var pieņemt gāzes patēriņu.
Не понимаю, почему нельзя отталкиваться от расчета расхода топлива газового установщика, они же сертифицированы и дают свое заключение??? Интересно никто ВИДу такой вопрос не задавал?
я написала, жду ответа, когда ответят - обязательно выложу.
Dīvaini. Gāzes iekārtu liek lai lētāk brauciens izmaksātu. Tāpēc ar gāzi brauc un nekas nekur tā pats no sevis nepārslēdzas. Tikai iedarbinot tiek degviela izmantota.
un ne visām mašīnām iedarbinot vajag benzīnu
Karantin, не забудьте выложить ответ ВИДа.
Labrīt!
Man arī beidzot tā laime uzsmaidījusi : gāze +benzīns. Vēl neesmu sapratusi kā uzskaitīt, jo iedarbinās mašīna ar benzīnu, pēc tam pārslēdzas uz gāzi. Turklāt, ja vēlos varu braukt tikai ar benzīnu. Kādu tur normu pielietot... nezinu. Esmu saņēmusi no servisa vēstuli par normām gan gāzei gan benzīnam. Bet es jau nevaru strikti novilkt robežu, kad iet uz gāzi, kad uz benzīnu... Ir tāda kombinētā norma, bet tā jau arī ir tīri teorētiska.
Vārdu sakot - arī mani interesē citu ļaužu pieredze. Sliecos uz to, ka ja maksāju autonodokli - visu norakstu un miers.
Gadījumā, ja transportlīdzekļiem, kuriem izmanto gāzi, benzīns ir nepieciešamas tikai transportlīdzekļa iedarbināšanai, viss benzīns, cik tas ieliets, tik arī tas tiek izlietots saimnieciskajai darbībai. Ja transportlīdzekli lieto arī privātām vajadzībām, tad benzīna izdevumus rēķina proporcionāli pret saimnieciskajā darbībā nobrauktajiem kilometriem, izsakot lielumu procentos. Gāzes patēriņa normu uz 100 km jānosaka vadītājam pašam pēc pirmā nobraukuma vai kontrolbrauciena, ja to nav noteicis ražotājs. Gāzes iekārtas ir dažādas un gāzes patēriņš ir atkarīgs no motora lieluma. Šāda informācija nav pieejama oficiālajās iestāžu mājas lapās, bet par šo jautājumu papildus var painteresēties pie gāzes iekārtu tirgotājiem.
No "Finanses", 20.09.2012.
Man gāze +benzīns ir no oktobra beigām. Kā man paskaidroja, pirmos mēnešus pēc cik tur km, iekārta vēl tiks pieregulēta un arī tad vēl kādu laiku jāskatās kā darbosies ziemas apstākļos. Būšot jārēķinās ar 10-15% vairāk, bet tā kā mums benzīna patēriņš ir 17.9l pilsētā, ko nekad pat tuvu neesam sasnieguši, par patēriņu īpaši neuztraucos. Pagaidām vēl domāju kā būt ar degvielas atlikumu uz mēneša beigām, jo gāzes atlikumu nevar piefiksēt (vai nu pilns, vai tukšs). Novembra pēdējā dienā piepildījām gāzi pilnu, uzskatīju, ka atlikums ir gāzes iekārtas tilpums, bet????
Закрыть
Краткое описание нарушения