Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).
kādi varianti?
Saskaņā ar uzkrāšanas principu darījumus un notikumus atzīst periodā, kad tie notiek, neatkarīgi no tā, kad tiek veikti norēķini. Izdevumus atzīst peļņas vai zaudējumu aprēķinā, pamatojoties uz tiešu saistību starp izmaksu rašanos un konkrēta ienākumu posteņa nopelnīšanu (saskaņošanas princips).
Preces cena 500 Ls, papildizdevumi 170 Ls un 22 Ls = kopā 692 Ls izdevumi 2011. gadā, bet nomas maksa ar izpirkumu oktobrī, novembrī,
decembrī kopā būs ieņēmumi 600 Ls, bet 2012. gadā būs ieņēmumi 1000 Ls. Kā vienkāršāk aprēķināt.
Ответы (9)
Nevaru saprast kada saistība preces izmaksas ar ieņēmumiem no nomas maksas. Precizējiet lūdzu.
Preces ar papildizmaksam jānoraksta izdevumus pēc preces PĀRDOŠANAS. Ja Jums ieņēmumi no preces nomas, tad tās jau ne prece, bet pamatlidzeklis.
Noformulējiet precīzāk jautājumu?
tie nav nekādi pamatlīdzekļi, noma ar izpirkumu un 2012. gadā nomnieks kļūst par īpašnieku
Domāju, kā vienkaršāks variāts, kad 2011.gadā tikai ieņēmumi no nomas, 2012.gadā ieņēmumi un izdevumi.
Arī drīkst norasktit izdevumi proporcionāli ieņēmumiem.
Es droši vien skatītos atkarībā no līguma. Ja darījums tiek noslēgts 2011.gadā, tad arī peļņa būtu jāatzīst 2011.gadā, bet tas, ko saņemsiet 2012.gadā būs tikai norēķini. No otras puses, ja pastāv iespēja, ka jums nesamaksās, tad labāk ieņēmumus un izdevumus atzīt proporcionāli nomas periodam.
Runa un doma ir par izdevumiem kā sadalīt proporcionāli, saprotu kad katru darījumu var izskaitīt atsevišķi bet tas ir ļoti apjomīgs darbs
Если вашим таксационным периодом является год, то я бы в момент покупки товара, предназначенного д/аренды с выкупом, сразу бы рассчитывал уменьшение стоимости, т.к. постепенно товар перестаёт быть вашим. Если программное обеспечение позволяет,сразу бы делал списание части расходов концом года. Остальное - в остатке на счёте 21... Для расчёта сделал бы табличку в Excel - такую можно подготовить за 10 мин.
Закрыть
Краткое описание нарушения