Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).
Darba alga Mikrouzņēmuma nodokļa maksātājam К списку тем
Darba alga Mikrouzņēmuma nodokļa maksātājam
Sveiki!
Lūdzu jūsu palīdzību.
1. Saimn.darbaveicējas, kas reģīstrējies VID un ir Mikrouzņēmuma nodokļa maksātājs - sakiet, vai darba alga ir jānoska darba līgumā vai arī tā ir atkarīga no ieņēmumiem. Jo ir darbības sfēra, ka nav paredzami ienākumi - vienu mēnesi tie ir 100 Ls, vienu 500 Ls, līdz ar to darba algu konkrētu nevar noteikt. Kā ir? Un vai nauda, ka saimn.darbības veicējs izņem no kases privātām vajadzībām skaitās darba alga???
2. Ja ir mazkapitāla SIA, kurš ir Mikrouzņēmuma nodokļa maksātājs un tur dibinātājs, valdes loceklis un arī darbinieks, kurš sniedz pakalpojumus ir viena persona, kā tad ir darba algu? Situācija tā pati - ieņēmumi mēneši nav paredzami.
Paldies jau iepriekš, par atbildēm. Esmu lasījusi likumus, tik īsti neizprotu - divas galvas gudrākas par vienu.
Varbūt var kāds piedāvāt konsultāciju šajā sakarā??? Būtu noteikti ar mieru.
Ответы (24)
1. Jā, izņemtā nauda personiskām vajadzībām ir mikrouzņēmuma darbinieka darba alga, t.i., saimnieciskās darbības veicējiem visa izņemtā nauda. Saimn.darbības veicējs neslēdz ar sevi darba līgumu.
2. SIA slēdz darba līgumu un nosaka darba samaksas apmēru.
Paldies, Cleo. Vēl ir jautājums. Ja mēnesī drīkst izmaksāt tikai 500 Ls, tad kā pati fiziska'persona, kura reģistrējusies VID un ir Mikrouzņēmuma nodokļa maksātājs (īpašnieks un vienīgais darbinieks) var vēl izņemt naudu. JO individuālajiem ir tā, ka viņi atbild ar visu savu mantu, tas nozīmē, ka kase ir viņu naudas maks. (Saku kā reāli dzīvē ir). Kā var samazināt kases atlikumu, lai nepārsniegtu algu 500 Ls.
Paldies.
Pieņemiet darbā māmiņu.:-)
Kā jau ieteica, pieņemiet darbā kādu radinieku.
Njā, došos vien uz VIDu un noskaidrošu visu kas un kā, jo īsti nepiekrītu. Tad jau man pēc gaidme sanāks ĻOTI liels atlikums kasē, bet reāli viņa tur nebūs, jo mana kase ir mans maks.
Paldies visiem par atbildēm.
nu tad nevajadzēja reģistrēties kā MUN maksātājam. Var jau izņemt vairāk, bet tad jāpiemaksā 20% nodoklis un ar nākošo gadu šo statusu zaudēsiet, jo tiek pārkāpti kritēriji.
Kad reģistrējās, tad dzirdēja tikai par 9%, pārējais garām ausīm.Pati biju seminārā, kur ļoti labi to izskaidroja.
Ja darbiniekam ir noteikta alga 400 lati un sabiedrība nevar izmaksāt sekojošajā mēnesī, jo debitors nav pārskaitījis par izpildītiem darbiem, vai var pārskaitīt nākošajā mēnesī 800 vai tomēr 500 lati un viss?
Ja runa iet par SIa un darba attiecības regulē darba līgums, tad var gadīties, ka mēnesī nevar izmaksāt 500, tad aprēķins ir 500, bet izmaksā mazāk, toties nākošā mēnesī tad izmaksā arī neizmaksāto no iepriekšējā aprēķina. SIA uzskaite notiek pēc uzkrāšanas principa. Pašnodarbinātajiem pēc kases principa.
Runa ir par SIA īpašnieku, valdes locekli ar kuru nav noslēgts darba līgums. Iepriekšējā grāmatvede ir izmaksājusi vienā mēnesī 950 latus divos maksājumos, bet aprēķinā uzrādīts 500 katrā mēnesī. Kaut kā apjuku un nesaprotu vai tā var, jo visur ir runa tikai par izmaksātām summām. Vai avansu var maksāt? Man vēl nav bijusi darīšana ar mikrouzņēmumu un gribas visu pareizi sakārtot.
Kāpēc nav noslēgts darba līgums? Varu kļūdīties, bet mikrouzņēmumā valdes locekļiem bija jāslēdz darba līgums.
(1) Šā likuma piemērošanai par mikrouzņēmuma darbinieka ienākumu no mikrouzņēmuma uzskata:
1) attiecībā uz mikrouzņēmuma īpašnieku — ienākumu, kas ir attiecīgā ceturkšņa katrā mēnesī personīgajam patēriņam no mikrouzņēmuma izņemtie līdzekļi un citi naudā, pakalpojumu vai citā veidā gūtie ienākumi no mikrouzņēmuma, izņemot dividendes;
2) attiecībā uz mikrouzņēmuma darbinieku, kas nodarbināts uz darba līguma pamata, — ienākumu, kas ir uz pašreizējo vai iepriekšējo darba attiecību pamata par attiecīgā ceturkšņa katru mēnesi aprēķinātā darba alga un ar darba algu tieši nesaistītie maksājumi vai labumi, ko darbinieks tieši vai netieši gūst naudā vai citās lietās no darba devēja par darbu mikrouzņēmumā, ja šajā likumā nav noteikts citādi;
3) attiecībā uz mikrouzņēmuma īpašnieku, ar kuru mikrouzņēmumam ir noslēgts darba līgums, — šīs daļas 1. un 2.punktā noteikto ienākumu summu.
http://www.vgk.lv/forum/thread/101014-darba-alga-mikrouznemuma-nodokla-maksatajam#p-1041355
Īpašnieka ienākums ir izņemtie līdzekļi un, man šķiet, ka jaunajos grozījumos ir, ka līgums ir obligāts, bet līdz tam nebija. Un paldies par atsaucību, es noskaidroju, ka var izņemt arī vairāk, jo SIA tiešām pēc uzkrāšanas principa. Apjuku, jo visur ir runa tikai par 500 latiem, kurus drīkst izmaksāt mēnesī.
а я ровно наоборот все понимаю
1. договор стал обязательным для лоцеклиса, а не для владельца
2. смотрим цитату Клео, пункт первый, для собственника, вне зависимости от наличия/отсутствия трудового договора
Ja uzņēmuma, kurš ir MUN maksātājs (SIA), īpašniekam (viņš arī vienīgais darbinieks) darba līgumā noteikta samaksa 500 LVL. Jūlijā nostrādātas 5 dienas (darba līgums ar 25.07.2012.). Nekādas darbības jūlijā veiktas nav. Augustā izrakstīts 1 rēķins.
Jautājums:
Par jūliju izmaksājamā darba alga vienalga var būt visi 500 LVL? Vai aprēķināt attiecīgi pēc nostrādātājm dienām un pārējo, kā minēts MUN likuma 2(1).panta 1.apakšpunktā, noformēt kā personīgajam patēriņam no mikrouzņēmuma izņemtie līdzekļi?
Kā grāmatvediski būtu pareizāk?
bet šajā pantā ir teikts ka šādi ienākumi IR algai pielīdzināmi ienākumi
Tad tos arī grāmato kā darba algu par jūliju?
vai ir savādāki varianti?
Jums taču SIA, tur nevar būt izņemti līdzekļi personīgajam patēriņam. Var kā algu.
Закрыть
Краткое описание нарушения