Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).
Vai pensionāram jāreģistrējas, kā pašnodarbinātai personai? К списку тем
Vai pensionāram jāreģistrējas, kā pašnodarbinātai personai?
Labdien!
Kārtoju grāmatvedību zemnieku saimniecībai, kura nodarbojas ar lauksaimniecību un paralēli ar citu saimniecisko darbību. Saimniecības īpašniece- pensionāre, līdz ar to izvēlējās nereģistrēties par pašnodarbināto. Bet šodien VID atsūtīja vēstuli, ka jāreģistrējas obligāti, jo redz ienākumi no citas saimn.darbības vairāk kā 200 latu. Vēlējos uzzināt, vai tiešām tā ir, jo, cik meklēju likumos un noteikumos, nekur neatradu nekādu pamatojumu viņu prasībām. Pats smieklīgākais, ka zvanot uz
vid.govmājaslapā norādīto tālruni, teica, ka nav jāreģistrējas, bet vietējās konsultantes brēc, ka ir. Kam ticēt?
Ответы (16)
cik meklēju likumos un noteikumos, nekur neatradu nekādu pamatojumu viņu prasībām.
А где вы увидели в законе, что не надо регистрироваться?
Tagad jau jāreģistrējas pirms saimnieciskās darbības sākšanas.Izmaiņas laikam likumā IIN.UnJums droši vien arī jābūt reģistrētai.:-(
Japaina!
Šeit runa ir par pašnodarbinātību (par VSAOI) nevis par IIN
6) pirms saimnieciskās darbības uzsākšanas reģistrēties Valsts ieņēmumu dienestā kā saimnieciskās darbības veicējam, norādot saimnieciskās darbības jomu, kurā maksātājs veiks saimniecisko darbību;
Biju domājusi šo.
Laikam neprecīzi uzrakstīju- runa ir par reģistrēšanos par pašnodarbinātas personas sociālā nodokļa maksātāju
Likums Par valsts sociālo apdrošināšanu
1.pants
3) pašnodarbinātais — persona, kura gūst ienākumu (vai ieņēmumus) kā:
...
i) zemnieku (zvejnieku) saimniecības īpašnieks, kas, nebūdams darba tiesiskajās attiecībās ar savas zemnieku (zvejnieku) saimniecības pārvaldes institūciju, veic šīs zemnieku (zvejnieku) saimniecības vadības funkciju, ja šajā zemnieku (zvejnieku) saimniecībā likumā noteiktajā kārtībā nav iecelts (ievēlēts) pārvaldnieks (direktors),
Ministru kabineta noteikumi Nr.1199
Rīgā 2010.gada28.decembrī (prot. Nr.75 21.§)
Noteikumi par valsts sociālās apdrošināšanas iemaksu likmes sadalījumu pa valsts sociālās apdrošināšanas veidiem 2011.gadā
8. Obligāto iemaksu likme pašnodarbinātajam, kurš sasniedzis vecumu, kas dod tiesības saņemt valsts vecuma pensiju, ir 29,05 % no obligāto iemaksu objekta.
Jā bet tajā pašā likumā par VSA
(7) Zemnieku (zvejnieku) saimniecību īpašnieki, kuri, nebūdami darba tiesiskajās attiecībās ar savas zemnieku (zvejnieku) saimniecības pārvaldes institūciju, veic šīs zemnieku (zvejnieku) saimniecības vadības funkciju, ja šajā zemnieku (zvejnieku) saimniecībā likumā noteiktajā kārtībā nav iecelts (ievēlēts) pārvaldnieks (direktors), un kuri ir sasnieguši vecumu, kas dod tiesības saņemt valsts vecuma pensiju, vai ir I vai II grupas invalīdi, nav obligāti sociāli apdrošināmās personas.
Ar to visu laiku sapratu, ka šajā gadījumā var izvēlēties vai maksāt pašnod.pers. sociālo nodokli vai nē.
nav obligāti sociāli apdrošināmās personas.
Beerza, pastāstiet savai VID darbiniecei, ka ZS īpašnieks ir pensionārs, viņa to liekas nav pamanījusi:-D
Bet šodien VID atsūtīja vēstuli, ka jāreģistrējas obligāti, jo redz ienākumi no citas saimn.darbības vairāk kā 200 latu.
Varbūt jāreģistrējas tāpēc, ka ienākumi no CITAS saimnieciskās darbības.
Ilma, vai šis nav spēkā?
8. Nosakot pašnodarbinātā obligāto iemaksu objektu, netiek summēti tie ienākumi, kurus gūstot, persona saskaņā ar likumu „Par valsts sociālo apdrošināšanu” nav apdrošināmās personas statusā.
2.piemērs.
Zemnieku saimniecības īpašnieks – pensionārs, kurš pats veic operatīvās vadības funkcijas šajā zemnieku saimniecībā, paralēli gūst ienākumus arī kā zvērināts advokāts. Lai noteiktu obligāto iemaksu objektu, ņem vērā tikai tos ienākumus, kuri gūti no zvērināta advokāta darbības, jo zemnieku saimniecības īpašnieks pensijas vecumā nav obligāti sociāli apdrošināma persona.
Lieta tāda, ka šī CITA saimnieciskā darbība notiek zemnieku saimniecības ietvaros. Pamatdarbība- lauksaimniecība, kurai paralēli realizēti pašražoti koka izstrādājumi [ne kokmateriāli] (šos uzrādu atsevišķi, kā ieņēmumus no citas saimn.darbības)
Turklāt no lauksaimniecībā, neņemot vērā subsīdijas, sanāk krietni zaudējumi, citā saimn.darbībā- peļņa, bet saskaitot abus kopā- vienalga zaudējumi.
Nu jau esmu pavisam samulsusi - vai tad pašnodarbinātā nodokļa objektu rēķina no lauksaimniecības atsevišķi un no citas saimn.darbības, kas arī ir zem zemnieku saimniecības, atsevišķi? Es vienmēr ņēmu vērā abus zemnieku saimn.darbības veidus, rēķinot pašnod.apliekamo summu.
Bet ZS UIN maksātājam taču arī neviens nerēķina pašnodarbinātā VSAOIe apliekamo summu pa nozarēm, ja tādas arī būtu.
Uzdodiet jautājumu VID mājaslapā. Redzēs ko viņi atbildēs.
Закрыть
Краткое описание нарушения