Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).
Autonodokļa izmaiņu stāšanās spēkā laiks К списку тем
Autonodokļa izmaiņu stāšanās spēkā laiks
Lūdzu viedokli- kad stājas spēkā likuma 11 un 10 panta izmaiņas
"10.pants. Uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokļa objekts
Uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokli maksā par komersanta vai zemnieku saimniecības īpašumā vai turējumā reģistrētu vai uz darba līguma pamata lietotu, vai arī no personas, kura nav komersants vai zemnieku saimniecība, patapinātu vieglo transportlīdzekli, kurš pēc savas konstrukcijas un iekšējā aprīkojuma ir paredzēts pasažieru un to bagāžas pārvadāšanai, kurā sēdvietu skaits, neskaitot vadītāja vietu, nepārsniedz astoņas sēdvietas un kurš reģistrā reģistrēts kā vieglais, vieglais pasažieru vai vieglais plašlietojuma automobilis.
11.pants Uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokļa maksātāji
(1) Uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokli maksā komersants, kuram piešķirts komercreģistra reģistrācijas numurs, vai zemnieku saimniecība, kas reģistrēta Uzņēmumu reģistrā, ja komersanta vai zemnieku saimniecības īpašumā vai turējumā ir šā likuma 10.pantā minētais ar nodokli apliekamais transportlīdzeklis vai komersantam vai zemnieku saimniecībai ir pienākums maksāt nodokli saskaņā ar šā panta trešo daļu.
4) Komersants vai zemnieku saimniecība maksā nodokli, ja tā transportlīdzekli uz patapinājuma līguma pamata lieto vairāk nekā 15 dienas viena kalendārā mēneša laikā (neatkarīgi no dienā izmantoto stundu skaita un no tā, vai transportlīdzeklis tiek lietots nepārtraukti vai ar pārtraukumiem).
Pārejas noteikumi:
15. Grozījumi šā likuma 10., 11., 13., 14. un 15.pantā
attiecībā uz šo pantu papildināšanu ar zemnieku saimniecībām,
kā arī šā likuma 14.pantapirmās daļas 6.punktsstājas spēkā 2013.gada1.janvārī.
Ar kuru datumu ar transporta nodokli apliekas transporta līdzekļi kurus izmanto uz darba līguma pamata????
Ar kuru datumu ir spēkā nosacījums ka patapinātais privātais transports apliekas ja izmanto vairāk kā 15 dienas gadā????
Kas notiek ar transportu ko izmanto uz darba līguma pamata- vai par to jāmaksā ja izmanto kaut
Ответы (51)
nu tak skaidri un gaiši teikts 1.01.2013.
" attiecībā uz šo pantu papildināšanu ar zemnieku saimniecībām,
kā arī šā likuma 14.pantapirmās daļas 6.punktsstājas spēkā 2013.gada1.janvārī."
Kādēļ šis teksts
Ja raksta attiecībā uz šo pantu papildināšanu ar zemnieku saimniecībām tad lasu tā- likuma izmaiņas attiecībā uz pantu papildināšanu ar zemnieku saimniecībām stājas spēkā ar 01. janvāri 2013 gadā bet attiecībā uz pārējām izmaiņām????- laikam jau vispārējā kārtībā.
Lasīju ifinansēs, ka par uz darba līguma pamata izmantotām a/m jāmaksā autonodoklis kaut vai izmanto vienu dienu mēnesī, jo likumā pateikts, ka 15 dienas attiecas tikai uz patapinātām.
laikam jau vispārējā kārtībā.
Uk kāda ir vispārējā kārtība? Vai grozījumi jau pieņemti un kas tur teikts par spēkā stāšanās datumu?
Šodien, 17.04.2012. laikrakstā „Latvijas Vēstnesis” Nr.59 publicēts:
Grozījumi Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa un uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokļa likumā
Publicēts: Latvijas Vēstnesis > 17.04.2012 59 (4662) > Dokumenti > Likumi
Saeima ir pieņēmusi un Valsts
prezidents izsludina šādu likumu:
Grozījumi Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa un uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokļa likumā
Izdarīt Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa un uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokļa likumā (Latvijas Vēstnesis, 2010, 206.nr.) šādus grozījumus:
13. Papildināt pārejas noteikumus ar 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19. un 20.punktušādā redakcijā:
"9. Grozījumi šā likuma 5.pantatrešajā, ceturtajā un piektajā daļā un grozījums, kas paredz septītās daļas izslēgšanu, stājas spēkā 2013.gada1.janvārī.
10. Grozījums attiecībā uz šā likuma 6.pantapirmās daļas izteikšanu jaunā redakcijā un grozījums minētā panta trešajā daļā attiecībā uz skaitļa aizstāšanu stājas spēkā 2013.gada1.janvārī.
11. Papildus šā likuma 6.pantapirmajā daļā noteiktajam laikposmā no 2012.gada1.janvāra līdz 2012.gada31.decembrim transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokli nemaksā par transportlīdzekli, kura īpašniekam, turētājam vai valdītājam vai šādas personas laulātajam apgādībā ir bērns invalīds ar pārvietošanās traucējumiem. Atbrīvojumu piemēro attiecībā uz vienu šādai personai vai tās laulātajam īpašumā, turējumā vai valdījumā reģistrētu transportlīdzekli.
12. Grozījumi šā likuma 7.pantā attiecībā uz tā papildināšanu ar vārdiem "vai puspiekabi" (attiecīgā skaitlī un locījumā) stājas spēkā 2013.gada1.janvārī.
13. Grozījums šā likuma 7.pantapiektajā daļā piemērojams, sākot ar 2012.gada1.janvāri.
14. Šā likuma 7.pantapiektajā daļā, kā arī šo pārejas noteikumu 11.punktā minētajām personām, kuras par laikposmu no 2012.gada1.janvāra līdz 2012.gada31.decembrim ir samaksājušas transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokli, ir tiesības saņemt attiecīgi samaksātā vai pārmaksātā nodokļa atmaksu, iesniedzot iesniegumu Valsts ieņēmumu dienestam.
15. Grozījumi šā likuma 10., 11., 13., 14. un 15.pantā attiecībā uz šo pantu papildināšanu ar zemnieku saimniecībām, kā arī šā likuma 14.pantapirmās daļas 6.punktsstājas spēkā 2013.gada1.janvārī.
16. Ja valsts kapitālsabiedrība, uzstādot transportlīdzeklim maršruta kontroles sistēmu, attiecībā uz 2011.gadušā likuma pārejas noteikumu 7.punktā minētajā termiņā, ņemot vērā piemērojamo iepirkuma procedūru, nav paspējusi deklarēt reģistrā transportlīdzekļa atbilstību šā likuma 14.pantapirmās daļas 5.punktanosacījumiem, tai ir tiesības pieprasīt uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokļa atmaksu, iesniedzot Valsts ieņēmumu dienestam iesniegumu, kurā norādīta katra tā automobiļa marka, modelis un reģistrācijas numurs, par kuru tiek pieprasīta nodokļa atmaksa, un to mēnešu skaits, par kuriem tiek pieprasīta nodokļa atmaksa, kā arī norādīts mēnesis, kurā transportlīdzeklim uzstādīta maršruta kontroles sistēma. Valsts ieņēmumu dienests, saņēmis minēto iesniegumu, atmaksā uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokli par attiecīgo periodu, sākot ar mēnesi, kurā valsts kapitālsabiedrība uzstādījusi maršruta kontroles sistēmu.
17. Šā likuma 14.pantapirmās daļas 4.punktā noteiktais nodokļu atbrīvojums komersantiem, kuriem vieglo transportlīdzekļu iznomāšanas pakalpojumi kopā ar vieglo transportlīdzekļu tirdzniecību veido ne mazāk kā 90 procentus no kopējā apgrozījuma par viņu īpašumā vai turējumā esošiem īstermiņa iznomāšanai paredzētiem transportlīdzekļiem, stājas spēkā 2013.gada1.janvārī.
18. Šā likuma 14.pantaotrajā daļā noteiktā elektroniskā deklarēšana attiecībā uz šā panta pirmās daļas 4.punktā minētajiem komersantiem, kuriem vieglo transportlīdzekļu iznomāšanas pakalpojumi kopā ar vieglo transportlīdzekļu tirdzniecību veido ne mazāk kā 90 procentus no kopējā apgrozījuma, par viņu īpašumā vai turējumā esošiem īstermiņa iznomāšanai paredzētiem transportlīdzekļiem veicama līdz 2012.gada31.decembrim.
19. Šā likuma 14.pantapiektā daļa par prasībām attiecībā uz maršruta kontroles sistēmām stājas spēkā 2013.gada1.janvārī. Ministru kabinets šā panta piektajā daļā minētos noteikumus izdod līdz 2012.gada1.oktobrim.
20. Šā likuma 16.pantatrešā daļa stājas spēkā 2012.gada1.augustā."
Tiec nu gudrs
Precizēšu stāšanās speka datumu, jo iepriekš bija nepareizi.
ZS būs jamaksa nodoklis, sāot ar 2013.gada1. janvāri.
Pārējās likuma normas (tās, kas grozītas) stajas spēkā pēc 14 dienām pēc publikacijas Latvijas Vēstnesī - iznāk ka ar 1.maijuvai 2. maiju.
Solītie MK noteikumi - 1. VIII un 1. X.
Nu re skaidra bilde.
Domāju, ka speciali "vilka garumā" drukāšanu, lai stātos spēkā ar meneša pirmo datumu, nevis kaut kur pa vidu (bija taču arī tādi knifi).
29.03.2012. likums "Grozījumi Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa un uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokļa likumā" ("LV", 59 (4662), 17.04.2012.) [stājas spēkā 01.05.2012.]
Vēl nav spēkā
Tātad apkopojot:
ar 01 maiju
Ja transportu darbinieks izmanto darba devēja uzdevumu pildīšanai uz darba līguma pamata kaut 1 dienu- par transportu jāmaksā autonodoklis ( līdz 01 maijam uz darba līguma pamata nebija jāmaksā)
Ja transportu izmanto uz patapinājuma līguma līdz 15 dienām mēnsī nav jāmaksā ja virs 15 dienām- jāmaksā ( lidz 01 maijam slidenais jautājums ir vai nav jāmaksā jo šie līgumi CSDD nebija reģistrēti- )
Ilma- lūdzu komentējiet protams Anda arī mums ir likumu pētīšanas dievs
registrēšanai ir loma tikai tad, ja gribēsiet pieteikties kā UVTN nemaksātājs, proti, mašīna ir izmantota tikai un vienīgi saimn.darbības vajadzībām.
Es arī tā saprotu, ka 1.maijā ar tiem, kam bija darba līgumā person.mašīnas izmantošana, steidzīgi jānoslēdz patapinājuma līgums.
т.е. если было оговорено в трудовом договоре, что использует свою машину для хоз.нужд фирмы- теперь надо будет платить налог?
А если заключим патапинаюма лигумс и пользоваться не более 15 дней- то налог платить не надо???
Jā, tā tagad iznāk pēc jaunajiem grozījumiem likumā.
Bet man vēl kas nav skaidrs
"Komersants vai zemnieku saimniecība maksā nodokli, ja tā transportlīdzekli uz patapinājuma līguma pamata lieto vairāk nekā 15 dienas viena kalendārā mēneša laikā (neatkarīgi no dienā izmantoto stundu skaita un no tā, vai transportlīdzeklis tiek lietots nepārtraukti vai ar pārtraukumiem)."
Tātad, ja auto ir izmantota 2.datumā un 25.datumā (tikai divas reizes), tad sanāk, ka (pēc likuma skaitās) auto ir izmantota 24 dienas mēnesī (ar pārtraukumiem) ? Vai tomēr tikai 2 dienas ?
Un vai patapinājuma līgumu būs jāslēdz katrai reizei ?
Galvenais jautājums: ka VID iztulkos šo pantu pārbaudes laikā ?
(pēc analoģijas ar sk.naudu10000, kā viņiem pēkšņi mainījas viedoklis)
Domāju, ka tās ir 2 dienas
Par VID domām uzzināsim pēc pārbaudēm
Galvenais jautājums: ka VID iztulkos šo pantu pārbaudes laikā ?
(pēc analoģijas ar sk.naudu10000, kā viņiem pēkšņi mainījas viedoklis)
Kā tad manījās?? Varbūt kaut ko esmu palaidusi garām.
man pēdējā info- pārskata periods = 12 mēneši uz atpakaļu no jebkura atskaites datuma- tieši tāpat kā PVN maksātāja stāšanās robežsummas kontrole.
Закрыть
Краткое описание нарушения