Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).
Доходы от вырубки леса
Люди дорогие, кто чего в этом понимает, образумте , плзз, что с налогами у физика, который заключает договор на вырубку леса
а) с юридическим лицом;
б) с физическим?
Вроде как с юриком почти понятно, если физик сам неплательщик ПНН, то юрик с него удерживает налог, корректируя на 25% (физик сам ничего рубить не будет, только сдаст делянку на вырубку), а ставка ПНН будет 25%?
А если два физика между собой сговорились, то что делать тому, кто этот лес на вырубку продал? Как, кому и сколько чего подавать надо?
Я в этом вообще фишку не рублю, но очень надо выяснить
Ответы (27)
Vai tiks veikti meža izstrādes darbi vai ciršanas tiesību pārdošana, īsti nesapratu? "физик сам ничего рубить не будет, только сдаст делянку на вырубку/ ?Kā tas tulkojas?
Un vai fiziskā persona ir reģistrējusies kā saimneiciskās darbības veicējs VIDā vai kādā citādā formā IK piemēram?
то что делать тому, кто этот лес на вырубку продал
похоже на "ciršanas tiesību pārdošana".......
Ой, Инарик, я тебя и ждала
Да там всё просто, у физика в собственности лес, он не зарегирован никаким плательщиком, просто физик, хочет сдать какую-то часть под вырубку, но пока ещё не определился кому выгоднее, юрику или физику (тоже никакой не плательщик, лес для своих нужд будет пилить). Вот и спрашивает, сколько налогов ему платить, как отчитываться, если дело будет с физиком. С юриком то понятно, юрик с него налог удержит и сообщит куда надо, а если с физиком?
Ja fiziska persona pārdos ciršanas tiesības otrai fiziskai personai, tad noslēdz savā starpā līgumu, kurā min summu par kuru pārdod ciršanas tiesības. Pārdevējs gada beigās iesniedz IIN Gada deklarāciju, kur aprēķina 25 IIN.
Deklarācijas iesniegšanas termiņš ir no 2012.gada1.marta līdz 2012.gada1.jūnijam.
1.piemērs: Fiziskā persona guvusi ienākumus Ls 800 no kokmateriālu pārdošanas fiziskai personai. Nodoklis ienākuma izmaksas vietā nav ieturēts. Gūtais ienākums ar nodokli ir apliekams, iesniedzot gada ienākumu deklarāciju. Aprēķinot nodokli, ņem vērā izdevumus, kas saistīti ar ienākumu gūšanu (kokmateriālu pārdošanas izdevumu norma – 50% no ieņēmumiem).
Ja tikai ciršanas tiesības, tad 25%
Tā kā principā abejādi vienādi
Спасибо, Илмочка! Только он сам ничего рубить не будет, рубить будет тот, с кем он заключит договор, значит он продаёт право на вырубку своего леса? Значит, он заключает договор, получает за это доход, уменьшает его на 25% и с оставшейся суммы уже удерживает 25% ПНН? Ну если с юриком сделка, то юрик за него всё и удержит и перечислит, как я понимаю, момент удержания это дата договора? А если с физиком договор, то когда ПНН платить, в момент заключения договора или когда подаст декларацию годовую?
Jā pārdod ciršanas tiesības.
Juridiskā persona pie ienākuma IZMAKSAS BRĪŽA ietur 25% IIN, piemērojot izdevumu normu ciršanas tiesībām 25%, un pārskaita budžētā līdz nākošā mēneša 5.datumam atskaiti par FP izmaksātām summām ar attiecīgo kodu nodod VID līdz izmaksai sekojošā mēneša 15.datumam
Bet ja abas fiziskas personas, tad fiziķis, kurš pārdevis ciršanas tiesības un saņēmis naudu, par saviem ieņēmumiem paziņo VID tikai nododot IIN Gada deklarāciju, kur arī piemēro 25% IIN arī piemērojot izdevumu normu 25%. Šeit tikai jāraugās, lai visu nodokļos maksājamo naudu fiziķis jau nebūtu iztērējis, tā vienīgā klapata
Про лес сейчас целая методичка имеется. Там и 10% и 25% налога может быть.
http://vid.gov.lv/default.aspx?tabid=8&id=38&hl=1&oid=5540&otype=17
Ups, mīļā, ja peronīgais īpašums, tad 10%. Jā metodiskajā materiālā viss labi aprakstīts.
Tieši tā, ienākums no kapitāla 10%. Jebkurā gadījumā vai ciršanas tiesības pārdod fiziskai vai juridiskai personai samaksā 10% IIN. Ja juridiskai, tad tie ieturēs, ja fiziskai, tad pats lai iemaksā.
Savukārt, ja fiziskā persona − ienākuma saņēmējs ir reģistrējusi saimniecisko darbību un tās īpašumā esoša augoša meža atsavināšanas izciršanai un tajā iegūto kokmateriālu atsavināšanas darījumi tiek veikti saimnieciskās darbības ietvaros, atzīstot arī attiecīgus saimnieciskās darbības izdevumus, tad IIN no ienākuma no šiem darījumiem aprēķina un iemaksā budžetā rezumējošā kārtībā saimnieciskās darbības veicējs, ienākumam piemērojot 25% nodokļa likmi. Ja ienākuma izmaksātājs minētajā gadījumā ir ieturējis IIN, piemērojot 10% nodokļa likmi, tad tas nodokļa aprēķinā tiek ņemts vērā kā avansā samaksātais nodoklis.
http://vid.gov.lv/dokumenti/tiesibu_akti/metodiskie%20materiāli/pvn/2011/met_pvn_koki.docx
Ja pārdos fiziskai personai, tad pats sarēķinās 10% IIN un iesniegs nākošā gadā attiecīgi Gada ienākumu deklarāciju, norādot šo ienākumu un aprēķināto nodokli.
Очень я вас всех сенькую!
Deklarācija par ienākumu no kapitāla DK (MK 28.12.2009. not. Nr.1660 Pielikums DK I daļa) :
- a ienākums no kapitāla pieauguma pārsniedz 500 latu mēnesī- līdz ienākuma gūšanas mēnesim sekojošā mēneša 15.datumam
- Ja ienākums no kapitāla pieauguma nepārsniedz 500 latu mēnesī - vienu reizi ceturksnī par ceturksnī gūto ienākumu no kapitāla pieauguma līdz ceturksnim sekojošā mēneša 15.datumam
Ienākums no kapitāla pieauguma būs ja pārdos mežu ar visu zemi, t.i. nekustamo īpašumu, tad nodoklis 15% no ieņēmumu izdevumu starpības un deklarācija kā raksta Andaz, bet ciršanas tiesības un kokmateriāli no īpašuma nav ienākums no kapitāla pieauguma, bet ienākums no kapitāla, kas nav kapitāla pieaugums un IIN 10% un uz kuru iepriekš minētā deklarācija neattiecas.
... ienākums no kapitāla pieauguma....
... ienākums no kapitāla, kas nav kapitāla pieaugums....
MURGI!
Grāmatvežiem galvā tas putrā saiet, kur nu vēl parastam cilvēkam!
Tā arī nesaprotu vai ienākums no kapitāla, kas nav kapitāla pieaugums IIN gada deklarācijā jāuzrāda vai nē
esmu izlasījusi viskautko, bet atbildi neesmu atradusi
10. D11 pielikumu aizpilda nodokļa maksātājs, kurš taksācijas gadā ir guvis ienākumus, kuriem tiek piemērota samazināta nodokļa likme (piemēram, ienākumus no kokmateriālu un augoša meža atsavināšanas, ienākumus no valsts vai Eiropas Savienības atbalsta summām par saimnieciskās darbības ierobežojumiem meža īpašniekiem, kuriem meža apsaimniekošana nav saimnieciskās darbības veids, kā arī ienākumus no kapitāla, kas nav kapitāla pieaugums). Nodokļa maksātājs D11 pielikumā nenorāda ienākumus, no kuriem nodoklis ir ieturēts ienākuma izmaksas vietā.
(MK 20.12.2011. noteikumu Nr.977 redakcijā)
Pēc manas saprašanas, ja nodoklis ir ieturēts izmaksas vietā, tad šis ienākums IIN Gada deklarācijā nav jānorāda, ja nav ieturēts, tad norāda šajā pielikumā.
Diemžēl EDS šis pielikums IIN gada deklarācijā nav, esot jāpievieno kā fails.Untad pašam jākoriģē attiecīgi IIN gada deklarācijas D daļa.
Ja ienākums ieturēts izmaksas vietā un juridiskā persona ir nodevusi paziņojumu, tad nav jānorāda Gada ienākumu deklarācijā, bet ja fiz.personafiziskai pārdevusi, tad pats aprēķina un iemaksā nodokli pēc 10% likme un norāda gada ienākumu deklarācijā.
Fui! Dēļ dažiem latiem no procentiem bankā vesela ķēpa
Закрыть
Краткое описание нарушения