Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).
3. Grupas Invalīds
Labdien!
Situācija ir sekojoša. Mums uzsāk darbu divi 3. grupas invalīdi. Abiem nav nekādu ierakstu nodokļu grāmatiņās. Vienam ir Izziņa otram ir lēmums par invaliditātes piešķiršanu. Tāpat man nav nekādu ziņu, vai viņi saņem invaliditātes pensiju.
Jautājums: Vai ir vajadzīgs ieraksts Algas nodokļu grāmatiņā, lai piemērotu nodokļu atvieglojumus? Kā pareizi piemērojams neapliekamais minimums 3. grupas invalīdam? Vai tiek piemērots atvieglojums 84 LS apmērā vai arī 84+45LVL?
Paldies!
Ответы (43)
Paldies, japaina!
Vai es pareizi saprotu - šajā gadījuma es varu veikt ierakstu par atvieglojumu nodokļu grāmatiņā un no šī raksta izriet, ka tomēr ir vajadzīga invaliditātes apliecība, izziņa un lēmums neder?
Amuksane - pēc VID algu kalkulatora sanāk, ka ir piemērots 45 + 84. Palasījos te forumā - 84. Pēc kā lai tagad vadās?
45+84 ir tad, ja ir invaliditates pabalsts
84 -ja ir invaliditātes pensija
Jums ir jāzin - darbiniekam ir pensija vai pabalsts
Par pensiju parasti veic ierakstu nodokļa grāmatiņā - grāmatiņā šādu ierakstu nav. Tad es pieņemu, ka pensija netiek izmaksāta. Vai arī par pabalstu veic ierakstu?
Dokumentos, ko man ir iesnieguši darbinieki nekādu ziņu par to nav. Kā sanāk, tad invaliditātes apliecība ir vienīgais dokuments, uz kura pamata tiek piešķirts atvieglojums? Man darbinieki iesnieguši izziņu un lēmumu. Vai šādi dokumenti der?
Позвоните в любой отдел соц.обеспечения, они вам скажут, пенсию ваш работник получает или пособие.
О присвоении пенсии или пособия VSAA делает отметку в налоговой книжке.
В моем случае о пособии VSAA в налоговой никаких отметок не делало. Да и вроде как бы и не должны по
http://www.likumi.lv/doc.php?id=242366&from=off должны только о пенсии. А работодатель по этой же нормативке льготу по инвалидности может начислять и вписать только после того, как увидит свидетельство об инвалидности, которое в свою очередь регламентировано правилами № 1169
http://www.likumi.lv/doc.php?id=223577&from=off
Piešķirta invaliditāte. tas ir redzams slimības lapā ko atnesa darbinieks.Tagadviņš iet kārtējā atvaļinājumā,'Vai varu piemērot 84.00 LVL atlaidi?
Viņš nesaņems invaliditātes
pensiju.Joviņš ir jau pensionārs un saņam pensiju,kura ir daudz lielāka kā invaliditātes pensija.Kā tad būt ar 84.00 LVL?
Никак, если он получает пенсию по возрасту, то атвиеглоюми исходя из этой пенсии применяются.
Никак, если он получает пенсию по возрасту, то атвиеглоюми исходя из этой пенсии применяются.
Напомните, где это сказано? В 138 Правилах "Noteikumi par iedzīvotāju ienākuma nodokļa papildu atvieglojumiem invalīdiem, politiski represētajām personām un nacionālās pretošanās kustības dalībniekiem" про это не нашёл.
А в законе не пробовали смотреть? Скажем 12 пант, 13-й?
Пункты о необлагаемом минимуме и иждивенцах. По теме - ничего.
Ну, таки так и есть - и 1980 (165) и 1008 (84). Только там всё же не совсем правильно обозваны 1008 - "izmantot kā neapliekamo minimumu pie darba algas". Всё же двух NM быть не может.
Ну что тут скажешь...... Даёшь льгот, хороших и больших всем!
Invalīdiem saskaņā ar likumu pienākas arī papildu atvieglojumi. Ja invaliditātes pensijas saņēmēja algas grāmatiņa atrodas VSAA, tad aģentūra viņa pensijai piemēro gan pensionāra neapliekamo minimumu 165 latus, gan papildu atvieglojumu 108 latus. Taču, ja, piemēram, 2.grupasinvaliditātes pensijas saņēmējs strādā un ir iesniedzis algas nodokļa grāmatiņu darbavietā, tad aģentūra šī cilvēka pensijai piemēro tikai pensionāra neapliekamo minimumu 165 latus, bet darba devējs, pie kura atrodas grāmatiņa, piemēro papildu atvieglojumu - 108 latus.
Algas nodokļa grāmatiņā, kas atrodas pie darba devēja, ir redzams, ka darbinieks saņem pensiju (Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra nepiešķir pensiju, neizdarot par to atzīmi grāmatiņā). Līdz ar to darba devējs atbilstoši likumam nepiemēro vispārējo neapliekamo minimumu (45 lati mēnesī). Taču darba devējam ir jāieraksta algas nodokļa grāmatiņā darbinieka sniegtās ziņas, pamatojoties uz invaliditātes apliecību, par papildu atvieglojumu un šis atvieglojums jāpiemēro. Tātad, ja invaliditātes pensijas saņēmējs strādā, VSAA neietur iedzīvotāju ienākuma nodokli no viņa pensijas līdz 165 latiem, bet virs šīs summas ietur. Savukārt darba devējs neietur ienākuma nodokli no algas pirmajiem 108 latiem (kas ir papildu atvieglojums personai, kurai noteikta 2.grupasinvaliditāte).
Tas nozīmē - strādājoša pensionāra ienākumam vienlaikus nevar piemērot pensionāra neapliekamo minimumu 165 latus un vispārējo neapliekamo minimumu 45 latus. Turklāt 165 latu nodokļa atlaidi piemēro tikai Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra, nevis darbavieta.
Savukārt papildu atvieglojumus piemēro tajā vietā, kur iesniegta nodokļa grāmatiņa. Ja grāmatiņa ir VSAA, tad papildu atvieglojumu piemēros aģentūra. Ja grāmatiņa ir darbavietā, tad to piemēros darba devējs.
Tāda pati kārtība ir 3.grupasinvalīdiem, kuri saņem pensiju (viņiem papildu atvieglojums ir 84 lati mēnesī). Taču ir atšķirība, ja 3.grupasinvalīds nesaņem pensiju, bet gan valsts pabalstu (jo pabalstu ar nodokli neapliek, līdz ar to tam nav arī neapliekamā minimuma). Ja 3.grupasinvalīds, kurš nesaņem pensiju, strādā, tad darba devējs viņa algai piemēro gan vispārējo neapliekamo minimumu 45 latus, gan papildu atvieglojumu Ls 84 latus.
Ja vienā vai otrā ienākumu izmaksas vietā nav piemērots viss neapliekamais minimums un/vai atvieglojumi, tad pārmaksāto nodokli var atgūt, iesniedzot gada ienākumu deklarāciju.
Piemēram, ja pensija ir 150 latu, tad 15 latus kā neapliekamo minimumu var piemērot algai, taču tikai iesniedzot deklarāciju.
Nodokļu maksātājiem, kuri saņem pensiju (arī invaliditātes pensiju), ir piemērojami gan papildu atvieglojumi, ja tādi pienākas, gan arī atvieglojumi par apgādājamiem, ja tādi ir ierakstīti algas nodokļa grāmatiņā. Atvieglojumus par apgādājamiem piemēro tajā vietā, kur iesniegta algas nodokļa grāmatiņa.
Да всё замечательно, только у автора вопроса пенсионер, который получает пенсию по возрасту, не получает пенсию по инвалидности, а та инвалидность у него только в больничном листе указана, а не в налоговой книжке.
Закрыть
Краткое описание нарушения