Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).
Valdes priekšsēdētājs izvairās no saistībām. К списку тем
Valdes priekšsēdētājs izvairās no saistībām.
Sveiki! Situācija radusies sekojoša- Uzņēmumam ir divi īpašnieki, kas ir arī valdes priekšsēdētājs un valdes loceklis. Uzņēmumam ir izveidojies PVN parāds, kā arī daži nenomaksāti rēķini. Valdes priekšsēdētājs vēlas izstāties no sabiedrības uzstādot savas prasības otram īpašniekam- pārdodot savas 51% kapitāldaļas un paņemot vēl pusi no uzņēmuma pamatlīdzekļiem. Taču valdes loceklis uzstāda, ka solidāri ir jāsedz uzņēmuma parādsaistības vadoties pēc komerclikuma un tikai tad var būt runa par izstāšanos no sabiedrības pusēm vienojoties. Šobrīd valdes priekšsēdētājs jau vairākus mēnešus fiziski nepiedalās uzņēmuma darbībā, kā arī izvairās no atbildības. Uz aicinājumu saņemt rakstiskā formā un uz to atbildēt noteiktā laikā par situācijas risināšanas kopīgiem priekšlikumiem, telefoniski valdes priekšsēdētājs aizbildinās, ka nav viņam iespēja tikt pie e-pasta, kā arī savu jauno dzīvesvietas adresi arī nedod. Vienvārdsakot primitīvi uzskata, ka viņš ir īpašnieks un var arī neiesastīties uzņēmuma darbībā, lai pats valdes loceklis risina visas lietas ap uzņēmumu. Kā šajā situācijā būtu labāk rīkoties?
Paldies!
Ответы (17)
Laikam kļūdījos ar foruma tēmu ievietojot to šeit, bet ceru, ka tas nekas...
Šis gan ir grāmatvežu forums... ne juristu.... Valdes priekšsēdētājs var daudz ko vēlēties, ja otrs valdes loceklis nepiekāpsies, tad atbildība tāpat saglabājas, kamēr abi ir valdē. Man ir zināmi līdzīgi gadījumi, tur tas turpinās ar ilgu tiesvedību...
Jā, to jau minēju, ka apzinos, ka nav precīzi atbilstoša tēma taču bieži viena arī grāmatvedības pārstāvji ir lietas kursā...
Te nu tiešām vajadzīgs jurists.
Šeit Jums nepalīdzēs šo situāciju atrisināt.Viens ir skaidrs, ka Jums jālūdz jurista palīdzība. Jo jāzina visi nosacījumi par to kas , cik un uz kādiem noteikumiem šie īpašnieki ir reģistrējušies.
Tas, ka valdes loceklim solidāri jāatbild par parādiem, domāju, ka ir viennozīmīgi.
Neprecīza doma man sanāca. Gribēju teikt - kas un cik daudz pieder. Un uz kādiem nosacījumiem. Kādas ir viņu tiesības uzņēmumā.
Valdes priekšsēdētājs 51% un valdes loceklis 49%. Abi darbojas atsevišķi uz statūtu pamatiem. Valdes priekšsedētājs mutiski vairākkārt teicis, ka uzņēmējdarbība viņu vairs nesaista, tādēļ vēlas pārdot savas kapitāldaļas otram īpašniekam + vēl sadalīt uz pusi uzņēmuma pamatlīdzekļus, lietošanā savām privātām vajadzībām. Taču arī nepiekrīt pārdot savas daļas, norēķinot parādu apjomu, kas attiecas uz viņu, jo uzskata, ka uzņēmums turpina strādāt un pelnīt, lai varētu segt parādus. Vienvārdsakot muļķības runā. Bet kā jau minēju runāšanas līmenī. Tagad, kad tiek rakstiskā veidā informēts un aizcināts uz lietu sakārtošanu, izvairās no rakstiskā ziņojuma saņemšanas. Šī arī ir šī brīža lielākā problēma. Paldies!
+ vēl sadalīt uz pusi uzņēmuma pamatlīdzekļus, lietošanā savām privātām vajadzībām.
Tos nu gan varēs tikai nopirkt, jo tie ir uzņēmuma PL un ne vairs kāda privātie.
Jā, to jau saprotu, vienīgais ir arī tādi līdzekļi, kuriem ir jau nolietojums uz 0. Tapēc arī priekšsēdētājs uzstāj, lai tie līdzekļi paliek uzņēmuma darbības nodrošināšanai, vai valdes loceklis ņem savām vajadzībām, taču konkrēti viņa iecerētājām lietām, šī brīza vērtība pamalīdzekļu uzskaitījumā sastāda pāris tūkstošus. Viņš iecerējis lietoy tos savām vajadzībām, kamēr būs grāmatvedībā nolietojums uz 0.
1. PL grāmatvedībā nevar būt 0 vērtība, ja no PL paliek kādu lūžņu utt. lietas kuras var pārdot iegūstot līdzekļus
2. jebkuru mantu var pārdot pēc tirgus vērtības, jo savādāk VIDs var saskatīt nodokļu krāpniecību.
Ваш партнер может хотеть что угодно.
Но никто не может заставить второго партнера выкупить доли, если тот этого не хочет. Пусть ищет других покупателей на свои доли.
Делить имущество общества и выходить из него вообще никакими законами не предусмотрено.
Можно его также исключить из членов правления. Надо послать приглашение на собрание по декларированному месту жительства. Если на первое собрание он не явится, второе можно проводить при имеющемся кворуме.
Gudri!Bet nesanaks vinam panemt PL ,bus jasamaksa valsti nodokli no tirgus vertibas,plus vel pardosana saistitai personai. Un piespest pardot dalas ari nevar.
Vai tas nozīmē, ja valdes priekšsēdētājs neierodas uz valdes sēdi, tad atkārtotā sēdē valdes loceklis var vienbalsīgi izslēgt priekšsēdētāju no valdes? Un kā pareizi nosaka šī brīža kapitāldaļu vērtību, lai tās varētu pārdot, ja Valdes priekšsēdētāja ieguldījums bija 1020 Ls? Paldies!
Viss tas nozime, ka vajag vai nu aizet pie jurista un vins par naudu visu izdaris, vai panemt parlasit KL un statutus, jo procedura par VP atstadisanu ir svariga, un to var apstridet, ja kaut kas bus noformets nepareizi.
http://www.likumi.lv/doc.php?id=5490
Un kā pareizi nosaka šī brīža kapitāldaļu vērtību, lai tās varētu pārdot, ja Valdes priekšsēdētāja ieguldījums bija 1020 Ls?
Kapitāldaļas pārdod fiziska persona kādam citam fiziskai vai juridiskai personai un savā starpā vienojas par kādu cenu. No pirkuma pārdevums starpības jāmaksā IIN.
Valdes locekļus neievēlē valde (izņemot valdes priekšsēdētāju, bet arī ja viņš nebūtu VP, viņš vienalga paliek VL). Jūs acīmredzami nesaprotat atšķirību starp SIA dalībniekiem un valdi.
Uzņēmuma daļas pieder dalībniekiem un dalībnieku sapulce ievēlē valdi (kaut arī bieži reālajā dzīvē dalībnieku sastāvs=valdes sastāvam). Valdes sapulcē nevar izslēgt no valdes citu valdes locekli. Jums jārīko ārkārtas dalībnieku sapulce, bet ja ieradīsies VP, tad viņam ir balsu vairākums un diez vai viņš pats nobalsos par statūtu grozīšanu. Visdrīzāk, ka SIA statūtos ir paredzēti divi valdes locekļi, tad vai nu jāmaina statūti, ka turpmāk būs viens, vai arī jāievēl cits cilvēks par VP.
Daļu pārdošana ir pavisam cits darījums. SIA šeit neiesaistās un daļu vērtība ir tieši tik liela, cik kāds par tām grib maksāt. (piemēram var būt 2 SIA, abiem pamatkapitāls 2000 Ls, bet viens strādā ar 0,5 milj apgrozījumu un peļņu pārdesmit tūkstoši, bet otram ir 10 gados uzkrāti zaudējumi un pašu kapitāls mīnus pārdesmit tūkstoši - Jūs taču nemaksātu vienādu cenu par iespēju iegādāties šādu uzņēmumu daļas? )
Vēl pavisam cits darījums būtu pamatlīdzekļu pārdošana. Komerclikumā nav paredzēts, ka kāds var "izstāties" no SIA, "paņemot" ieguldītos pamatlīdzekļus. PL pieder SIA un tos var tikai pārdot. Cena ir cits jautājums. Jums drīzāk būtu jābaidās no tā, ka VP pārdos SIA PL sev par nepamatoti zemu cenu (jo viņš saskaņā ar statūtiem var pārstāvēt SIA atsevišķi), bet pēdējie Komerclikuma grozījumi paredz, kā rīkoties šādās situācijās.
Jums noteikti vajadzīgs jurists, jo nav pārāk laba izpratne par komercdarbības juridiskajiem aspektiem.
Закрыть
Краткое описание нарушения