Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

Avansa maksājumi un PVN likmes maiņa К списку тем

Avansa maksājumi un PVN likmes maiņa
Labdien. Situācija šāda:
Saņēmām priekšapmaksas un drošības naudas rēķinu, rēķinā bija uzrādīts PVN 22%, rēķinu apmaksājām un PVN iekļāvām deklarācijā kā priekšnodokli. Tagad PVN likme ir mainījusies, bet samaksātais avanss (summa bez PVN) joprojām stāv kontā "Avansa maksājumi". Šim avansam nesekos konkrēts rēķins par tādu summu, tā kā nāksies vairākus rēķinus segt ar šo avansu, apjukumu raisa tieši PVN. PVN deklarāciju sniedzam reizi pusgadā, PVN no avansa jau ir iekontēts kontā 5721 un iekļauts deklarācijā. Gaisā karājas tieši summa bez PVN. Jaunajos rēķinos būs PVN 21%, ja es nākošos rēķinus atskaitīšu no avansa, kas notiks ar PVN? Ja nākamajos rēķinos PVN būtu tie paši 22%, tad viss skaidrs, tā pati summa ko ielikām deklarācijā, arī tagad parādītos, bet tā kā likme ir cita, PVN summa arī būs cita.
Aigarsr
Aigarsr 09.08.2012 13:33
208 сообщений на сайте

Ответы (23)

А за что аванс оплачен был, за товары или услуги? И что значит несколько счетов погашается оплаченным авансом?
Tt7
Tt7 09.08.2012 14:05
37863 сообщения на сайте
Ja tur nav kādi zemūdens akmeņi, tad Jūsu partnerim būtu jāizraksta rēķini ar 22% tik ilgi, līdz samaksātais avanss dzēsīsies.
Abra
Abra 09.08.2012 14:38
2285 сообщений на сайте
Izskaidrojos ar firmu un ir tā, ka par spīti tam, ka uz tā rēķina ir PVN, mums to nevajadzēja ņemt vērā, jo rēķins sanāk, nevis kā avansa maksājums par ko konkrētu, bet gan tādas un tādas summas samaksāšana tagad, un pēc tam kad tiku saņemti rēķini, mums nebūtu jāmaksā, līdz segtos šī summa. Bet joks tāds, ka es to PVN ieliku deklarācijā un man nav pietiekami daudz rēķinu ar 22% PVN ar kuriem to visu avansu nosegt, avanss man sedzās tikai jūlijā, kur uz rēķiniem jau ir 21% PVN, tagad domāju kā rīkoties... Kādas domas?

Vienīgais kas man prātā ir labot kontējumus, labot deklarāciju un piemaksāt PVN starpību...
Aigarsr
Aigarsr 09.08.2012 17:05
208 сообщений на сайте
Ja saņēmāt un apmaksājāt avansa rēķinu ar norādītu PVN atbilstoši tā laika likmei, tad Jums samaksas brīdī bija tiesības uz šo priekšnodokli un nav pamata tagad kaut ko labot un piemaksāt. Bet jautājumā pieminējāt drošības naudu, varbūt tas nemaz nebija avanss, jo drošības nauda ir pavisam kaut kas cits.
Zinme
Zinme 09.08.2012 17:29
1186 сообщений на сайте
par spīti tam, ka uz tā rēķina ir PVN, mums to nevajadzēja ņemt vērā - skaidrojums,teiksim tā - dīvains
Abra
Abra 09.08.2012 18:46
2285 сообщений на сайте
par spīti tam, ka uz tā rēķina ir PVN, mums to nevajadzēja ņemt vērā - skaidrojums,teiksim tā - dīvains
Abra 09.08.2012 18:46
Situācija ar dīvaina
Ja saņēmāt un apmaksājāt avansa rēķinu ar norādītu PVN atbilstoši tā laika likmei, tad Jums samaksas brīdī bija tiesības uz šo priekšnodokli un nav pamata tagad kaut ko labot un piemaksāt. Bet jautājumā pieminējāt drošības naudu, varbūt tas nemaz nebija avanss, jo drošības nauda ir pavisam kaut kas cits.
Zinme 09.08.2012 17:29
Drošības nauda tā nebija, rēķinā rakstīts - Priekšapmaksa.
Aigarsr
Aigarsr 09.08.2012 18:54
208 сообщений на сайте
Drošības nauda tā nebija, rēķinā rakstīts - Priekšapmaksa.

(1) Preču piegāde ir notikusi, ja preces nosūtītas vai atlīdzība par preču piegādi saņemta pirms preču nosūtīšanas.

(1.6) Nodokli par piegādātajām precēm vai sniegtajiem pakalpojumiem, izņemot tos pakalpojumus, kuru sniegšanas vietu nosaka saskaņā ar šā likuma 4.1 panta ceturto daļu, maksā valsts budžetā par to taksācijas periodu, kad nosūtītas preces vai sniegts pakalpojums un izrakstīts nodokļa rēķins vai saņemts avanss saskaņā ar rēķinu.
Передавайте большой привет вашему продавцу и посоветуйте им учить матчасть.
Tt7
Tt7 09.08.2012 20:01
37863 сообщения на сайте
Да, но автор не уточнил дату оплаты.... Возможно и был priksapmaksas rekins от 29 июня , к примеру, а его оплатили 01.07 опять к примеру. И тогда матчасть надо учить покупателю....
Belja4ok
Belja4ok 09.08.2012 21:49
246 сообщений на сайте
Priekšapmaksas rēķinu saņēmām februārī, apmaksājām arī februārī. Tad rēķini tika saņemti maijā un jau jūlijā, arī šie rēķini tika apmaksāti, līdz ar to kā pārmaksa stāv priekšapmaksas rēķina summa. Ja es pārgrāmatotu rēķinus un dzēstu tos no priekšapmaksas, man nāktos arī jūlija rēķinus pārgrāmatot, bet tajos PVN jau norādīts 21%...
Aigarsr
Aigarsr 10.08.2012 09:01
208 сообщений на сайте
Tad lasiet līgumā vai pašā rēķinā, kādiem mērķiem šī priekšapmaksa domāta, ja jau arī nākošie rēķini tiek apmaksāti.
Abra
Abra 10.08.2012 09:36
2285 сообщений на сайте
Tad lasiet līgumā vai pašā rēķinā, kādiem mērķiem šī priekšapmaksa domāta, ja jau arī nākošie rēķini tiek apmaksāti.
Abra 10.08.2012 09:36
Nākošos rēķinus mums nevajadzēja apmaksāt, bija domāts ka no priekšapmaksas tie rēķini ietu nost.
Aigarsr
Aigarsr 10.08.2012 09:54
208 сообщений на сайте
Tad varu tikai atkārtot: Jūsu partnerim būtu jāizraksta rēķini ar 22% tik ilgi, līdz samaksātais avanss dzēsīsies.
Abra
Abra 10.08.2012 09:59
2285 сообщений на сайте
Tad gaidiet nākošos rēķinus un ieskaitiet avansā samaksāto summu kā neapmaksātā rēķina apmaksu kamēr viss avanss izlietots,
Zinme
Zinme 10.08.2012 10:06
1186 сообщений на сайте
Удобней-когда в следующих счетах сразу будет отнят аванс и к оплате будет 0.
Krast
Krast 10.08.2012 10:19
1902 сообщения на сайте
Tad gaidiet nākošos rēķinus un ieskaitiet avansā samaksāto summu kā neapmaksātā rēķina apmaksu kamēr viss avanss izlietots,
Zinme 10.08.2012 10:06
Un kas ar PVN? 1. pusgada deklarācijā es iekļāvu PVN 8.72, jo priekšapmaksas rēķinā bija tāda summa, tagad man nāks rēķini ar PVN 21%, no pārmaksātās summas tas sanāk 8.32, kas notiek ar starpību...?
Aigarsr
Aigarsr 10.08.2012 10:21
208 сообщений на сайте
Ir jānāk rēķiniem ar PVN 22 % līdz tam laikam, kamēr nosegsies samaksātais avanss. Tāpēc nekāda starpība neradīsies.
Dinaro
Dinaro 10.08.2012 10:28
8241 сообщение на сайте
Уже 25 раз на форуме это обсуждали
Предналог Вы забрали, в феврале, вернуть уже ничего нельзя

Услуга-100 лат
Минус аванс 100 лат
=0
НДС при любой ставке на 0 ВСЕГДА БУДЕТ 0 !
Если услуга 100
аванс 50
= 50
Ставка НДС с июля-21
НДС 10,50
Krast
Krast 10.08.2012 10:29
1902 сообщения на сайте
Nu gan sacēlāt traci par 40 santīmiem
Pareizi jau tas nav, bet es droši vien ieliktu korekcijā 57.rindā.
Abra
Abra 10.08.2012 10:30
2285 сообщений на сайте
А причем тут коррекция ?
Сделка по НДС была в момент получения-уплаты аванса, когда услуга состоялась-сделки для НДС НЕТ.Есть только реализация под аванс,
Уже много раз отсылала к методичке ВИДа по учету авансов, многие проги сделаны по принципу
-в балансе авансы перечисленные и полученные авансы числятся без НДС на счетах, даже автоматические проводки так сделаны/ например 1 С,АССОR и прочие
НДС ушел в момент оплаты и больше не вернулся
Krast
Krast 10.08.2012 10:37
1902 сообщения на сайте
А причем тут коррекция ?
Сделка по НДС была в момент получения-уплаты аванса, когда услуга состоялась-сделки для НДС НЕТ.Есть только реализация под аванс,
Уже много раз отсылала к методичке ВИДа по учету авансов, многие проги сделаны по принципу
-в балансе авансы перечисленные и полученные авансы числятся без НДС на счетах, даже автоматические проводки так сделаны/ например 1 С,АССОR и прочие
НДС ушел в момент оплаты и больше не вернулся
Krast 10.08.2012 10:37
Ja man nāktu rēķini ar 22% tad nebūtu problēmu ar avansiem.
Aigarsr
Aigarsr 10.08.2012 11:04
208 сообщений на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.