Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).
Top izmaiņas IIN likumā
2.5 Par ienākumu, par kuru jāmaksā algas nodoklis, uzskata arī ienākumu, kas gūts, īstenojot akciju pirkuma tiesības, kuras darbiniekam, padomes vai valdes loceklim uz darba attiecību pamata piešķīris darba devējs vai kapitālsabiedrība, kas ir ar darba devēju saistīts uzņēmums likuma "Par uzņēmumu ienākuma nodokli" izpratnē. Ienākumu, kas gūts, īstenojot šajā daļā minētās akciju pirkuma tiesības, ar nodokli neapliek šā likuma 9.pantapirmās daļas 43.punktā minētajos gadījumos.
2.6 Šā panta 2.5 daļas, kā arī šā likuma 9.pantapirmās daļas 43.punkta 9.pantavienpadsmitās daļas un 11.11 panta, kā arī pārejas noteikumu 93.punktaizpratnē darba attiecībām ar kapitālsabiedrības padomi vai valdi pielīdzina arī uz cita veida līguma pamata nodibinātas attiecības, uz kuru pamata kapitālsabiedrības padomes vai valdes locekļi pilda savus pienākumus kapitālsabiedrībā, savukārt kapitālsabiedrības padomes vai valdes locekli pielīdzina darbiniekam.
2.7 Algota darba ienākumam pielīdzina arī izsniegto skaidrās vai bezskaidrās naudas avansu, ko darbiniekam, valdes loceklim, padomes loceklim, īpašniekam, dalībniekam vai biedram piešķir komercsabiedrības, kooperatīvās sabiedrības, Eiropas komercsabiedrības, Eiropas kooperatīvās sabiedrības, Eiropas ekonomisko interešu grupas, biedrības, nodibinājumi, individuālie uzņēmumi, zemnieku vai zvejnieku saimniecības, organizācijas, individuālie komersanti vai fiziskās personas, kas reģistrējušās Valsts ieņēmumu dienestā kā saimnieciskās darbības veicējas, ja par to vai tā daļu nav veikts norēķins 90 dienu laikā pēc komandējuma beigām, bet pārējos gadījumos – 90 dienu laikā no skaidrās vai bezskaidrās naudas avansa izsniegšanas dienas. Šā panta daļas izpratnē 90 dienu periodu skaita ar nākamo dienu pēc komandējuma beigām vai pēc skaidrās vai bezskaidrās naudas avansa izsniegšanas dienas.
Ответы (17)
2.8 Šā panta 2.7 daļu nepiemēro, ja kopējā izsniegto skaidrās vai bezskaidrās naudas avansu atlikusī summa, kura ir avansa saņēmēja rīcībā, nepārsniedz valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas apmēru.";
............................ (vēl vis kaut kas par akciju pirkšanu-pārdošanu)
papildināt pantu ar astoņpadsmito daļu šādā redakcijā:
"18. Maksātājs, kuru uz uzņēmuma līguma pamata nodarbina komersants, individuālais uzņēmums (arī zemnieku vai zvejnieku saimniecība), kooperatīvā sabiedrība, nerezidenta pastāvīgā pārstāvniecība, iestāde, organizācija, biedrība, nodibinājums vai fiziska persona, kas reģistrēta kā saimnieciskās darbības veicēja, var nereģistrēties Valsts ieņēmumu dienestā kā saimnieciskās darbības veicējs. Šajā gadījumā maksātājs, nosakot ar nodokli apliekamo ienākumu, nav tiesīgs piemērot saimnieciskās darbības izdevumus."
.........................
9. 17.pantā:
papildināt sesto daļu ar otro teikumu šādā redakcijā:
"Ja ar darbinieku darba attiecības ir izbeigušās pirms taksācijas gada beigām, darba devējs pēc pieprasījuma izsniedz darbiniekam paziņojumu par fiziskajai personai izmaksātajām summām darba attiecību izbeigšanas dienā.";
............................
94. No aplikšanas ar iedzīvotāju ienākuma nodokli atbrīvo 2013.gadā saņemtās summas, kas izmaksātas kā valsts atbalsts lauksaimniecībai vai Eiropas Savienības atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai.
95. Līdz 2012.gada31.decembrim izsniegtajiem skaidrās vai bezskaidrās naudas avansiem, kurus darbiniekam, valdes loceklim, padomes loceklim, īpašniekam, dalībniekam vai biedram piešķir komercsabiedrības, kooperatīvās sabiedrības, Eiropas komercsabiedrības, Eiropas kooperatīvās sabiedrības, Eiropas ekonomisko interešu grupas, biedrības, nodibinājumi, individuālie uzņēmumi, zemnieku vai zvejnieku saimniecības, organizācijas, individuālie komersanti vai fiziskās personas, kas reģistrējušās Valsts ieņēmumu dienestā kā saimnieciskās darbības veicējas, par kuriem nav veikti norēķini līdz 2013.gada30.jūnijam, 2013.gada1.jūlijā piemēro šā likuma 8.panta2.7 un 2.8 daļu un aprēķina iedzīvotāju ienākuma nodokli no algota darba ienākumam pielīdzināta ienākuma. Attiecībā uz komandējumiem, kuriem skaidrās vai bezskaidrās naudas avanss izsniegts līdz 2012.gada31.decembrim, bet darbinieks no komandējuma atgriežas pēc minētā datuma, šā likuma 8.panta2.7 daļu piemēro vispārējā kārtībā."
Mīļš paldies Andiņai par info.
Paldies!
Спасибо, Анда (низкокланяющийся смайлик)
galvenais, ka noder info.
Конечно noder. Подотчетные деньги у всех есть, как же без них.
Paldies, Anda! Mūsu firmai tā ir liela problēma.
Мдааа...всё-таки приняли...по авансам.....Спасибо, Анда!! А с какого это всё вступает в силу и главное, распространяется ли на те авансы, что были выданы ДО этого закона?
Распространяется, но переходной период есть.
В силу вступит с 1 января, а для "старых" сумм - переходный период - до 1июля.
Ага..нашла!
В законопроекте предусмотрен переходный период в отношении выданных предприятиями до 31 декабря 2012 года авансов наличных или безналичных денег, за которые не будут производиться расчеты.
Если за эти авансы не будут произведены расчеты до 30 июня 2013 года, 1 июля 2013 года они будут приравнены к доходу от наемного труда.
В отношении командировок, для которых аванс наличных или безналичных денег выдан до 31 декабря 2012 года, а работник из командировки возвращается после этой даты, установленный в законопроекте порядок будет применяться как в общем случае.
Закрыть
Краткое описание нарушения