Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).
Выплата дивидендов
Добрый день!
По дебету 2380 висит сумма 3000 лат, начислены дивиденды К 5810 = 2500 лат, это одно и то же лицо (на фирме один человек, он же учредитель). Скажите пожалуйста, чтобы выплатить сумму дивидендов нужно деньги вернуть в кассу, Д 2610 К 2380, а потом на Д 5810 К 2610, или же можно сразу, Д 5810 К 2380? Спасибо.
Ответы (44)
Protams kad izmaksā no kases.
Ja summa līdz 10000 Ls, tad pareizāk izmaksāt no kases. Bet arī par ieskaitu jums nekas nebūs - tas ir pretrunā ar Komerclikumu, bet neesmu dzirdējusi, ka par to kāds būtu sodīts.
Jautājumā nav runa par ieskaitu, domāts izņem naudu no bankas, ieliek kas'e un uz maksājuma saraksta pamata un izd. ordera pam. izmaksā dividendes
Jautājumā nav runa par ieskaitu, domāts izņem naudu no bankas, ieliek kas'e un uz maksājuma saraksta pamata un izd. ordera pam. izmaksā dividendes
Как это nav runa par ieskaitu??? Как раз про это и есть вопрос.
tas ir pretrunā ar Komerclikumu
любимая тема
не оговорено это в коммерческом
Я считаю, что оговорено. В данном случае - это чистый взаимозачет, что законом запрещено.
Saskaņā ar Komerclikuma 161.pantu dividenžu apmēru nosaka ar dibinātāju sapulces lēmumu, un tas atkarīgs no uzņēmuma nesadalītās peļņas.
Ir aizliegts aprēķināt un izmaksāt dividendes, ja pēc gada pārskata rezultātiem sabiedrības pašu kapitāls ir mazāks par statūtu kapitālu.
Dividendes tiek aprēķinātas vienu reizi gadā. Dividendes tiek izmaksātas vienīgi naudā, pamatojoties uz lēmumu par peļņas sadalīšanu.
Dividendes, kas nav tikušas pieprasītas 10 gadu laikā, pāriet sabiedrības īpašumā.
„Gada pārskatu likumā” noteikts, ka dalībnieku vai akcionāru sapulcē tiek apstiprināts kapitāla sabiedrības gada pārskats pēc revidenta slēdziena, un tiek pieņemts lēmums par peļņas sadali un dividenžu apstiprināšanu.
Vadības ziņojums par sabiedrības peļņas izlietojumu vai tās zaudējumu segšanu tiek pievienots gada pārskatam („Gada pārskatu likuma” 55.pants).
Sabiedrības, uz kurām attiecas „Gada pārskatu likuma” 54.pantanoteikumi, vadības ziņojumu var neiesniegt. Šajā gadījumā tiek pievienots apstiprināts izraksts no akcionāru vai sabiedrības dalībnieku sapulces protokola ar lēmumu par peļņas sadali vai zaudējumu segšanu („Gada pārskatu likuma” 66.pants).
где законом запрещен взаимозачет?
Dividendes tiek izmaksātas vienīgi naudā....
Ни товаром, ни ОС,ни взаимозачетом- только деньгами!
Es neapstrīdu, ka Komerclikums atļauj izmaksāt dividendes tikai naudā.
BET pirms dažiem gadiem, kad dividendes sāka aplikt ar IIN, šeit forumā bija diezgan aktīvas diskusijas par to, kā pareizi paspēt izmaksāt dividendes par iepriekšējiem periodiem, ja uzņēmumam nav naudas, bet ir īpašniekiem izsniegts aizdevums vai liels avansa norēķinu atlikums. Lielākā daļa atsaucās uz Komerclikumu un ieteica veikt grāmatojumus caur kasi.
Es zinu vismaz 2 reālus uzrēķinus uzņēmumiem, kas tā izdarīja - tolaik VID tikai sāka "interesanti" piemērot skaidras naudas ierobežošanas pantu. Viens no uzņēmumiem izmaksāja dividendēs vairāk kā 15 tūkstošus latu. Viņiem uzrēķināja sodu gan par aizņēmuma ņemšanu skaidrā naudā 15000 Ls, gan par dividenžu izmaksu skaidrā naudā 15000 Ls. Parēķiniet paši, kāds sanāca sods. Bet, ja viņi būtu neievērojuši Komerclikumu (ja nešaubos, tad VID nemaz neinteresē šī likuma ievērošana) un veikuši ieskaitu (kas faktiski arī notika, jo nekāda skaidrā nauda jau nekur neceļoja), tad pašā sliktākajā gadījumā samaksātu sodu par grāmatvedības noteikumu neievērošanu.
Konkrētajā gadījumā, kur autors interesējas par 2500 Ls ieskaitu, var veikt darījumu caur kasi.
Bet ja mazliet padomā par darījuma būtību, tad faktiski mēs visi, kas iesakām veikt darījumu caur kasi, reāla darījuma (ieskaita) vietā iesakām veikt fiktīvu kases darījumu.
Dividendes tiek izmaksātas vienīgi naudā....
Ни товаром, ни ОС,ни взаимозачетом- только деньгами!
в этой фразе лишнее - взаимозачет
В этой фразе ничего лишнего. В Коммерческом законе вполне точная формулировка.
На мой взгляд, взаимозачет - это способ выплаты дивидендов, аналогично кассе или банку, но не вид оплаты (деньги или товар).
И СГД абсолютно не волнует способ оплаты, главное, чтобы были удержаны налоги и не нарушен пункт закона о сделках с наличными.
На мой взгляд, взаимозачет - это способ выплаты дивидендов, аналогично кассе или банку, но не вид оплаты (деньги или товар).
Это что-то новое в бух.учете.
Способ выплаты дивидендов четко оговорен в Коммерческом законе. И если до сих пор ВИД этот вопрос не очень волновал, то после введения 10% ПНН, думаю, всякие сомнительные способы выплаты будут особо отслеживаться.
СГД абсолютно не волнует способ оплаты, главное, чтобы были удержаны налоги и не нарушен пункт закона о сделках с наличными.
Кстати, проверка соблюдения пунктов Коммерческого закона не входит в компетенцию СГД, если это для кого-то до сих пор неизвестно.
Закрыть
Краткое описание нарушения