Valūtas kursi
Atkal laikam kaut ko laižu garām-un neko vairs nesaprotu.tad iznāk ka dokumenti(nodokļu rēķini) ar 01 janvāri jāgrāmato nevis pēc LB kursa bet pēc Eiropas centrālās bankas valūtas kursa. Un vēl " var" jeb " jādara"
Izraksts no Ministru kabineta noteikumu projekts"Grozījums Ministru kabineta 2003.gada21.oktobra noteikumos Nr.5858 "Noteikumi par grāmatvedības kārtošanu un organizāciju"
1 Lai iegrāmatotu tādu attaisnojuma dokumentu, kuru uzņēmums saskaņā ar pievienotās vērtības nodokli reglamentējošajiem normatīvajiem aktiem izmanto par pievienotās vērtības nodokļa rēķinu (turpmāk šajā punktā – pievienotās vērtības nodokļa rēķins) un kura vērtības mērs ir ārvalsts valūta, tajā norādītās pievienotās vērtības nodokļa summas pārrēķināšanai latos var izmantot Eiropas Centrālās bankas publicēto valūtu kursu, kas ir spēkā darījuma dienas sākumā. Šādā gadījumā pievienotās vērtības nodokļa summu pārrēķina latos šādā kārtībā:
9.11. ja pievienotās vērtības nodokļa rēķina vērtības mērs ir ārvalsts valūta, kas nav euro, tajā norādīto pievienotās vērtības nodokļa summu dala ar Eiropas Centrālās bankas publicēto attiecīgās ārvalsts valūtas kursu un reizina ar tās publicēto lata kursu;
9.12. ja pievienotās vērtības nodokļa rēķina vērtības mērs ir euro, tajā norādīto pievienotās vērtības nodokļa summu reizina ar Eiropas Centrālās bankas publicēto lata kursu.
9.2 Katra pārskata gada beigās skaidrās vai bezskaidrās naudas atlikumu summas, prasījumu vai saistību summas un citas ārvalstu valūtās izteiktās summas (turpmāk – ārvalstu valūtās izteiktās summas) pārrēķina latos atbilstoši Latvijas Bankas noteiktajam attiecīgās ārvalsts valūtas kursam pret latu pārskata gada pēdējā dienā. Ārvalstu valūtās izteikto summu pārrēķināšanas rezultātā iegūto pozitīvo vai negatīvo starpību (turpmāk - valūtas kursu svārstības) ieraksta grāmatvedības reģistros.”