Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).
PVN deklarācija - jaunā
Par Ministru kabineta 2013.gada15.janvāra noteikumiem Nr.40 „Noteikumi par pievienotās vērtības nodokļa deklarāciju””
Ar 2013.gada1.janvāri spēku ir zaudējis likums „Par pievienotās vērtības nodokli”, līdz ar to spēku ir zaudējuši Ministru kabineta 2009.gada22.decembra noteikumi Nr.1640 „Noteikumi par pievienotās vērtības nodokļa deklarāciju”.
Atbilstoši Saeimā 2012.gada29.novembrī pieņemtā Pievienotās vērtības nodokļa likuma pilnvarojumam 2013.gada15.janvārī Ministru kabinets pieņēma noteikumus Nr.40 „Noteikumi par pievienotās vērtības nodokļa deklarāciju” (turpmāk – Ministru kabineta noteikumi), kuri 2013.gada24.janvārī publicēti laikrakstā „Latvijas Vēstnesis”, Nr.17 (4823).
Ministru kabineta noteikumos:
- ir saglabātas un redakcionāli uzlabotas Ministru kabineta 2009.gada22.decembra noteikumu Nr.1640 „Noteikumi par pievienotās vērtības nodokļa deklarāciju” normas;
- precizēta lietotā terminoloģija atbilstoši Pievienotās vērtības nodokļa likumam (turpmāk – likums);
- iekļautas vairākas normas no citiem līdz 2012.gada31.decembrim spēkā esošajiem Ministru kabineta noteikumiem, kas attiecināmas uz pievienotās vērtības nodokļa deklarācijas (turpmāk – deklarācija) aizpildīšanas kārtību un dokumentiem, kas iesniedzami kopā ar deklarāciju;
- noteikti jauna deklarācijas pielikuma – Pārskata par nekustamā īpašuma izmantošanu (PVN 7 pārskats) veidlapu paraugi un to aizpildīšanas kārtība.
Deklarācija un tās pielikumi aizpildāmi un iesniedzami atbilstoši Ministru kabineta noteikumu normām, sākot ar 2013.gadajanvāra (1.ceturkšņa, 1.pusgada) taksācijas periodu.
Deklarācija un tās pielikumi par 2012.gadadecembra (4.ceturkšņa, 2.pusgada) taksācijas periodu aizpildāmi un iesniedzami saskaņā ar kārtību, kāda tā bija noteikta līdz 2012.gada31.decembrim, t.i., saskaņā ar Ministru kabineta 2009.gada22.decembra noteikumiem Nr.1640 „Noteikumi par pievienotās vērtības nodokļa deklarāciju”.
Ответы (39)
1. No citiem Ministru kabineta noteikumiem iekļautās normas
Ministru kabineta noteikumos ir iekļautas normas no citiem līdz 2012.gada31.decembrim spēkā esošajiem Ministru kabineta noteikumiem, kas attiecināmas uz deklarācijas aizpildīšanas kārtību un dokumentiem, kas iesniedzami kopā ar deklarāciju:
1) Ministru kabineta 2006.gada14.novembra noteikumiem Nr.933 „Likuma „Par pievienotās vērtības nodokli” normu piemērošanas kārtība” (34., 144.1, 172., 206., 211., 264., 266., 270.1, 279. un 280.punktanormas);
2) Ministru kabineta 2004.gada13.aprīļa noteikumiem Nr.292 ”Kārtība, kādā pievienotās vērtības nodoklis piemērojams darījumos ar lietotām mantām, mākslas darbiem, kolekciju priekšmetiem un senlietām” (17., 24., 30., 31., 32. un 33.punktanormas);
3) Ministru kabineta 2010.gada30.marta noteikumu Nr.308 „Kārtība, kādā piemēro pievienotās vērtības nodokli preču piegādēm un pakalpojumiem, kas sniegti diplomātiskajām un konsulārajām pārstāvniecībām, starptautiskajām organizācijām, Eiropas Savienības institūcijām un Ziemeļatlantijas līguma organizācijai (NATO), un kārtība, kādā atmaksā akcīzes nodokli par Latvijas Republikā iegādātajām akcīzes precēm” (44.2.apakšpunkta norma).
Ministru kabineta noteikumos nav iekļauts nosacījums kopā ar deklarāciju par taksācijas periodu iesniegt attiecīgās dalībvalsts vai Latvijas Republikas kompetentās iestādes izsniegtu pievienotās vērtības nodokļa un akcīzes nodokļa atbrīvojuma sertifikātu.
2. Pārskats par nekustamā īpašuma izmantošanu (PVN 7 pārskats)
Nekustamā īpašuma reģistrācijas kārtību Valsts ieņēmumu dienestā, izslēgšanas kārtību no reģistra, priekšnodokļa korekcijas veikšanu darījumos ar nekustamo īpašumu, kā arī Pārskata par nekustamā īpašuma izmantošanu A, B un C sadaļas iesniegšanas kārtību nosaka likuma 99., 102., 103., 144.pants
Ministru kabineta noteikumi nosaka Pārskata par nekustamā īpašuma izmantošanu (PVN 7 pārskats) veidlapu paraugus un to aizpildīšanas kārtību.
PVN 7 pārskats sastāv no divām daļām:
1. „I. Par nekustamā īpašuma reģistrāciju (A sadaļa) un nekustamā īpašuma izslēgšanu no reģistra (C sadaļa)” (PVN 7 pārskata I daļa). PVN 7 pārskata I daļu iesniedz kopā ar taksācijas perioda deklarāciju.
2. „II. Par nekustamā īpašuma izmantošanu taksācijas gadā (B sadaļa)” (PVN 7 pārskata II daļa). PVN 7 pārskata II daļu iesniedz kopā ar deklarāciju par taksācijas gadu.
Aizpildot PVN 7 pārskata A, B vai C sadaļu, reģistrēts nodokļa maksātājs katru nekustamo īpašumu (vai tā daļu) norāda atsevišķi.
PVN 7 pārskata I daļas A sadaļu reģistrēts nodokļa maksātājs aizpilda, reģistrējot nekustamo īpašumu (vai nekustamā īpašuma daļu), un iesniedz kopā ar deklarāciju par to taksācijas periodu, kurā nekustamais īpašums iegādāts vai pieņemts ekspluatācijā.
PVN 7 pārskata I daļas A sadaļā norāda:
- kopējo nodokļa summu par likuma 99.pantapirmajā daļā minētajiem darījumiem (par nelietota nekustamā īpašuma iegādi; par lietota nekustamā īpašuma iegādi, ja šā nekustamā īpašuma pārdošanai piemērots nodoklis saskaņā ar likuma 144.pantu par preču iegādi un pakalpojumu saņemšanu nekustamā īpašuma būvniecībai, rekonstrukcijai, renovācijai vai restaurācijai);
- priekšnodokļa summu par likuma 99.pantapirmajā daļā minētajiem darījumiem;
- paredzamo nekustamā īpašuma izmantošanas proporciju darījumiem, kas dod tiesības atskaitīt priekšnodokli un darījumiem, kas nedod tiesības atskaitīt priekšnodokli (darījumu, kas dod tiesības atskaitīt priekšnodokli, īpatsvars kopējā darījumu vērtībā norādāms procentos).
PVN 7 pārskata II daļas B sadaļu reģistrēts nodokļa maksātājs aizpilda, veicot atskaitītā priekšnodokļa par reģistrēto nekustamo īpašumu korekciju par taksācijas gadu, un iesniedz kopā ar deklarāciju par taksācijas gadu.
PVN 7 pārskata II daļas B sadaļā norāda:
- nekustamā īpašuma izmantošanas proporciju attiecīgajā taksācijas gadā darījumiem, kas dod tiesības atskaitīt priekšnodokli, un darījumiem, kas nedod tiesības atskaitīt priekšnodokli (darījumu, kas dod tiesības atskaitīt priekšnodokli, īpatsvars kopējā darījumu vērtībā norādāms procentos);
- valsts budžetā maksājamo nodokļa summu vai no valsts budžeta atmaksājamo nodokļa summu atbilstoši veiktajai priekšnodokļa korekcijai par attiecīgo taksācijas gadu. No valsts budžeta atmaksājamo nodokļa summu norāda ar mīnusa zīmi.
PVN 7 pārskata I daļas C sadaļu reģistrēts nodokļa maksātājs aizpilda, reģistrēto nekustamo īpašumu (vai daļu no reģistrētā nekustamā īpašuma) izslēdzot no reģistra, un iesniedz kopā ar deklarāciju par to taksācijas periodu, kurā reģistrētais nekustamais īpašums (vai daļa no reģistrētā nekustamā īpašuma) pārdots vai ar to veiktas citas darbības, sakarā ar ko nekustamais īpašums (vai daļa no reģistrētā nekustamā īpašuma) ir jāizslēdz no reģistra.
PVN 7 pārskata I daļas C sadaļā norāda (šīs summas nenorāda PVN 1 pārskata I daļā):
- valsts budžetā maksājamo nodokļa summu vai no valsts budžeta atmaksājamo nodokļa summu atbilstoši veiktajai priekšnodokļa korekcijai par pārdošanas (vai cita darījuma vai darbības, kura rezultātā nekustamais īpašums tiek izslēgts) gadu no gada sākuma līdz mēnesim, kurā nekustamais īpašums tiek pārdots. No valsts budžeta atmaksājamo nodokļa summu norāda ar mīnusa zīmi;
- atmaksai valsts budžetā aprēķinātās iepriekš atskaitītā priekšnodokļa summas vai atmaksai no valsts budžeta aprēķinātās nodokļa summas, kuras sākotnēji netika atskaitītas kā priekšnodoklis, par periodu no pārdošanas mēnesim sekojošā mēneša līdz likuma 102.pantapirmajā daļā minētajiem 10 gadiem. No valsts budžeta atmaksājamo nodokļa summu norāda ar mīnusa zīmi.
Ja nekustamais īpašums tiek reģistrēts un izslēgts no reģistra vienā un tajā pašā taksācijas periodā, par nekustamo īpašumu vienlaicīgi aizpilda PVN 7 pārskata I daļas A un C sadaļu.
Ja nekustamais īpašums ir reģistrēts Valsts ieņēmumu dienestā pirms 2013.gada1.janvāra, tad, turpinot priekšnodokļa korekcijas veikšanu, reģistrēts nodokļa maksātājs iesniedz PVN 7 pārskata II daļas B sadaļu.
3. Papildu informācija
Informējām, ka EDS ir izveidots jauns dokuments, kurā apvienota deklarācija par taksācijas periodu un tās pielikumi, izņemot Labojumu pārskatu par preču piegādēm un sniegtajiem pakalpojumiem Eiropas Savienības teritorijā (PVN 3 pārskats).
Jaunais dokuments ir ieviests produkcijas vidē un nodokļu maksātājs to varēs izmantot deklarācijas iesniegšanai Valsts ieņēmumu dienestā, sākot ar taksācijas perioda deklarāciju par 2013.gadajanvāri (1.ceturksni, 1.pusgadu).
Tikai viens jautājums par PVN7 B sadaļu- ja proporcija nemainās, tad jāsniedz vai nekas nav jāsniedz? Pierasts, ka līdz šim bija jāsniedz arī, ja nekas nav mainījies.
Vai tad seminārā līdz galam nesaprati?
Atbildēja taču - ja nekas nemainās, tad B sadaļa nav jāiesniedz.
Tikai viens jautājums par PVN7 B sadaļu- ja proporcija nemainās, tad jāsniedz vai nekas nav jāsniedz? Pierasts, ka līdz šim bija jāsniedz arī, ja nekas nav mainījies.
Если пропорция не меняется или меняется не больше 1%, то В часть сдавать не надо. Лично лоббировала этот вариант, в последний момент успели протолкнуть, но к сожалению, не прошло ещё два важнейших предложения, бум надеяться, что к лету пройдут и они.
Vai tad seminārā līdz galam nesaprati?
Pēc pieredzes, kad vienu dienu VID saka vienu, otrā dienā pavisam ko citu.... īsti jau nevar ticēt teiktajam, bet noteikumos melns uz balta nav ierakstīts, ka nevajag iesniegt.
Vai tad seminārā līdz galam nesaprati?
Pēc pieredzes, kad vienu dienu VID saka vienu, otrā dienā pavisam ko citu.... īsti jau nevar ticēt teiktajam, bet noteikumos melns uz balta nav ierakstīts, ka nevajag iesniegt.
Jā, diemžēl, VID pašiem nav vienota viedokļa. Jo mūsu likumdošanas tā mainās, ka viņi paši visu neizprot.
Nezinu kā pie Jums Jēkabpilī, bet man - strādājot ar daudziem VID KACiem, sen jau ir skaidrs, ka katrā KACā ir savs likums. Ar to jārēķinās.
Un tā tas ir ne tikai VIDā.
Arī, piemēram, Uzņēmumu reģistrā, katram notāram ir savs likums.
Un kā tad lai strādā? Jo uz pārbaudi jau nebrauks vietējā KAC darbinieces, bet gan cita rajona.... un tad viedoklis pēkšņi ir cits vienma un tam pašam likuma pantam- dažkārt pilnīgi pretējs.
Un kā tad lai strādā? Jo uz pārbaudi jau nebrauks vietējā KAC darbinieces, bet gan cita rajona.... un tad viedoklis pēkšņi ir cits vienma un tam pašam likuma pantam- dažkārt pilnīgi pretējs.
Tām lēdijām savukārt ir atkal pavisam citi likumi.
Man viens klients viņas iesūdzēja tiesā. Process vēl iet.
Un kā tad lai strādā? Jo uz pārbaudi jau nebrauks vietējā KAC darbinieces, bet gan cita rajona.... un tad viedoklis pēkšņi ir cits vienma un tam pašam likuma pantam- dažkārt pilnīgi pretējs.
Tām lēdijām savukārt ir atkal pavisam citi likumi.
Man viens klients viņas iesūdzēja tiesā. Process vēl iet.
Un cik tas prasa laika un nervu?
102.pants. Priekšnodokļa korekcija darījumos ar nekustamo īpašumu
(8) Šajā pantā noteiktā priekšnodokļa korekcija nav jāveic un nav jāiesniedz pārskata par nekustamā īpašuma izmantošanu B sadaļa kopā ar nodokļa gada deklarāciju, ja šā likuma 99.pantadesmitās daļas 1. vai 2.punktā minētās proporcijas izmaiņas nepārsniedz vienu procentu.
Или так тоже не понятно?
Tātad tomēr 1%. jāievēro.
Закрыть
Краткое описание нарушения