Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).
Traktors no Igaunijas
Labdien! Pašnodarbinātais pērk traktoru Igaunijā no fiziskas personas, kura vēlas, lai norēķinās skaidrā naudā. Cena virs Ls 5000. Manuprāt norēķināties skaidrā naudā nevar. Bet vai var iemaksāt pārdevēja bankas kontā skaidru naudu.
Īsti neesmu saskārusies ar likuma par nodokļiem un nodevām 30.panta(3) punktu
(3) Šā panta normas neattiecas uz:
1) kredītiestāžu pakalpojumiem;
2) skaidras naudas iemaksām kredītiestādēs šā panta pirmajā daļā minēto darījumu dalībnieku kontos.
Ответы (31)
Ja iemaksāsiet naudu partnera kredītiestādes kontā - neskaitīsies skaidras naudas darījums.
А почему нельзя наличкой у физического лица купить?
Palasiet likumdošanā par skaidrās naudas darījumiem un sapratīsiet "Kāpēc".
Спасибо за ненужный совет.
Nodokļu maksātājiem, izņemot fiziskās personas, kuras nav individuālie komersanti, nav atļauts veikt skaidrā naudā darījumus, kuru summa pārsniedz 5000 latu (neatkarīgi no tā, vai darījums notiek vienā operācijā vai vairākās operācijās).
То есть к физическим лицам это не относится. (izņemot - за исключением?)
К 2 физическим не относится.
Тогда почему нельзя у физического купить за 6000? или можно?
Palaidu garām jautājumā, ka pašnodarbinātā persona.
Domājams, ka ja nav reģistrējies kā IK, tad var
А вот читаю методический материал
http://www.vid.gov.lv/default.aspx?tabid=10&id=554&hl=1&oid=1848&otype=17
там написано что нельзя ни в коем случае
Ierobežojums nodokļu maksātājam veikt skaidrā naudā darījumus, kuru summa pārsniedz 5 000 latu, piemērojams neatkarīgi no tā, kas ir darījumu partneris – juridiskā vai fiziskā persona.
19. Piemērs: SIA "Pērkons" no Pētera Kārkla, kurš nav individuālais komersants un nav reģistrējies VID kā saimnieciskās darbības veicējs, pērk ekskavatoru par summu 7 000 latu un par darījumu plāno norēķināties skaidrā naudā. Šādu darījumu (t.i., par 7 000 latu samaksu skaidrā naudā) SIA "Pērkons" nav atļauts veikt, jo skaidrā naudā veiktais darījums pārsniegs 5 000 latu.
Я уже ничего не понимаю
и не поймете,платите/покупайте через банк
SIA "Pērkons" nav atļauts veikt skaidrās naudas darījumu, Pēterim Kārklam ir atļauts.
Что вы не понимаете? Если я куплю у вас -это одно, а если ваша фирма у меня - это другое.
Хорошо. Тогда другой вопрос: должна ли я декларировать с Pēterim Kārklam сделку в 1200 латов?
Piemērs: ZS “Druva” no fiziskās personas, kura nav individuālais komersants un kura nav reģistrējusies VID kā saimnieciskās darbības veicēja, pērk traktoru par summu 4000 latu. Par darījumu ZS “Druva” norēķinās, samaksājot visu summu vienā maksājumā skaidrā naudā.
ZS “Druva” skaidrā naudā veiktais darījums ar fizisko personu ir jādeklarē, jo darījuma summa pārsniedz 2000 latus.
Piemērs: Fiziskā persona Jānis Kociņš SIA „Celtnieks” mazumtirdzniecības veikalā 30.augustā nopērk celtniecības blokus par 3000 latu un 10.septembrī grīdas segumu par 1000 latiem. Jānis Kociņš norēķinās, samaksājot skaidrā naudā. SIA „Celtnieks” līdz nākamā gada 1.februārim jādeklarē darījums par 3000 latiem, jo darījuma summa pārsniedz 2000 latus.
Piemērs: Fiziska persona – Kārlis Krūmiņš veic valūtas maiņu SIA „Valūta” samainot skaidrā naudā 2 500 latus pret citu valūtu – USD. SIA „Valūta” minētais darījums līdz nākamā gada 1.februārim jādeklarē, jo darījuma summa pārsniedz 2000 latus.
Piemērs: Fiziskā persona – Herberts Ronis samaksājis SIA „Remonts” par mājas remonta apkalpojumiem šādas summas: 5.janvārī – 200 latu, 17.janvārī – 200 latu, 30.janvārī – 2 600 latu. SIA „Remonts” līdz nākamā gada 1.februārim jādeklarē 30.janvārī veiktā darījuma operācija, jo operācijas summa pārsniedz 2000 latus.
Хорошо. Тогда другой вопрос: должна ли я декларировать с Pēterim Kārklam сделку в 1200 латов?
Нет
Хорошо. Тогда другой вопрос: должна ли я декларировать с Pēterim Kārklam сделку в 1200 латов?
Mēs nezinām ,kas Jūs esat.
SIA, AS, IK, pašnodrabinatā vai kā Pēteris Kārkls fiziska persona, kura nekur nav reģistrējusies.
Мы SIA(по умолчанию).
Мы НЕ должны декларировать свыше 1000 лат сделку? Почему?
Nodokļu maksātāji, izņemot fiziskās personas, kuras nav individuālie komersanti, katru mēnesi līdz 15.datumamMinistru kabineta noteiktajā kārtībā deklarē visus iepriekšējā mēneša laikā savstarpēji skaidrā naudā veiktos darījumus (neatkarīgi no tā, vai darījums notiek vienā operācijā vai vairākās operācijās), kuru summa pārsniedz 1000 latu
Мы должны, а Петерис - нет.(по той же логике)
Ну а до конца статью дочитать уже сил не хватило?
(7) Nodokļu maksātāji, kas veic saimniecisko darbību, Ministru kabineta noteiktajā kārtībā līdz taksācijas gadam sekojošā gada 1.februārim deklarē visus iepriekšējā gada laikā skaidrā naudā veiktos darījumus ar fiziskajām personām, kurām atbilstoši nodokļu jomu reglamentējošiem normatīvajiem aktiem nav jāreģistrē saimnieciskā darbība, ja viena darījuma summa vienā operācijā ar katru darījuma partneri pārsniedz 2000 latu. Minētais neattiecas uz skaidrā naudā veiktajiem darījumiem (izmaksātajiem laimestiem), par kuriem nodokļu maksātājs Valsts ieņēmumu dienestam iesniedz paziņojumu saskaņā ar likuma “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” 17.panta11.1 daļā noteikto.
Что вы хотите сказать? Что если надо декларировать 2000, то 1000 не надо? Из чего можно сделать такой вывод?
Из этого закона следует что izņemot fiziskās personas - это "за исключением сделок МЕЖДУ физическими лицами". Значит
Nodokļu maksātāji, izņemot fiziskās personas, kuras nav individuālie komersanti, katru mēnesi līdz 15.datumamMinistrukabineta noteiktajā kārtībā deklarē visus iepriekšējā mēneša laikā savstarpēji skaidrā naudā veiktos darījumus (neatkarīgi no tā, vai darījums notiek vienā operācijā vai vairākās operācijās), kuru summa pārsniedz 1000 latu
- это нужно декларировать 1000 латов кроме сделок МЕЖДУ физическими лицами.
Что вы хотите сказать? Что если надо декларировать 2000, то 1000 не надо? Из чего можно сделать такой вывод?
Вывод можно сделать для розницы:
(4) Mazumtirdzniecībā veiktajos darījumos šā panta pirmajā un otrajā daļā noteiktais skaidrās naudas ierobežojums, kā arī skaidrā naudā veikto darījumu deklarēšanas pienākums attiecināms tikai uz preču pircēju, izņemot šā panta septītajā daļā noteikto gadījumu.
Закрыть
Краткое описание нарушения