Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Разные неклассифицированные вопросы

Чеки на дизтопливо в транспортной компании. К списку тем

Чеки на дизтопливо в транспортной компании.
Доброго дня всем! На фирме 3 грузовые авто. Заправляют их по чекам водители где придется и оплата через авансовый отчет.Вопрос- считается ли это сделкой в наличных и ограничения по декларированию и лимиту ...Спасибо!
Tajak
Tajak 11.04.2013 10:36
168 сообщений на сайте

Ответы (8)

Если оплата наличкой, то, конечно, считается сделкой в наличных со всеми вытекающими последствиями в виде ограничений.
Irena22
Irena22 11.04.2013 10:43
42998 сообщений на сайте
ну если наличкой-то наличка и относится ,если банковской карточкой компании ,то нет
Nak
Nak 11.04.2013 10:43
9201 сообщение на сайте
Была на семинаре и задавали по этой теме вопрос. Ответ прозвучал так, что если отчет через авансы, то это считается хоз. деятельностью и не считается сделкой в наличных.
Tajak
Tajak 11.04.2013 11:25
168 сообщений на сайте
Likuma „Par nodokļiem un nodevām” 30.pantapirmā daļa nosaka, ka nodokļu maksātāji, izņemot fiziskās personas, kuras nav individuālie komersanti, katru mēnesi līdz 15.datumamMinistru kabineta noteiktajā kārtībā deklarē visus iepriekšējā mēneša laikā savstarpēji skaidrā naudā veiktos darījumus (neatkarīgi no tā, vai darījums notiek vienā operācijā vai vairākās operācijās), kuru summa pārsniedz 1000 latu.

Nodokļu maksātājiem, izņemot fiziskās personas, kuras nav individuālie komersanti, nav atļauts veikt skaidrā naudā darījumus, kuru summa pārsniedz 5000 latu (neatkarīgi no tā, vai darījums notiek vienā operācijā vai vairākās operācijās).

Ministru kabineta 2007.gada10.aprīļa noteikumu Nr.237 „Skaidrā naudā veikto darījumu deklarēšanas noteikumi” 7.puntsnosaka, ka vairākus savstarpējos skaidrā naudā veiktos darījumus darījuma dalībnieki deklarē, ja to kopsumma mēnesī pārsniedz 1000 latu.

Tā kā normatīvajos aktos nav noteikts laika periods attiecībā uz skaidras naudas darījuma summas ierobežojumu, tad secināms, ka likuma „Par nodokļiem un nodevām” 30.pantapirmajā daļā noteiktais ierobežojums nodokļu maksātājiem veikt skaidrā naudā darījumus, kuru summa pārsniedz Ls 5 000, ir attiecināms uz katru atsevišķu darījumu ar vienu darījuma partneri, neatkarīgi no tā, kas ir darījumu partneris un no tā, kādā laikā periodā šie darījumi notiek. Katrs preču iegādes darījums ir uzskatāms par vienu atsevišķu darījumu, pie nosacījuma, ka preču iegāde nenotiek viena līguma ietvaros.

Tomēr saskaņā ar minētā likuma „Par nodokļiem un nodevām” 30.pantaotro daļu šā panta pirmajā daļā minētais skaidras naudas lietošanas ierobežojums neattiecas vienīgi uz kuģu aģentēšanas un gaisakuģu aģentēšanas komercsabiedrībām, kā arī starptautisko autopārvadājumu un kravas ekspedīcijas komercsabiedrību veiktajiem starptautiskajiem autopārvadājumiem un kravas ekspedīcijas darījumiem. Minētās komercsabiedrības Ministru kabineta noteiktajā kārtībā šā panta pirmajā daļā noteiktajā termiņā de
Tajak
Tajak 11.04.2013 11:31
168 сообщений на сайте
Была на семинаре и задавали по этой теме вопрос. Ответ прозвучал так, что если отчет через авансы, то это считается хоз. деятельностью и не считается сделкой в наличных.
Tajak 11.04.2013 11:25
Ерунду вы говорите. Либо вопрос был совсем не о том, либо вы совсем не так поняли.
Albina
Albina 11.04.2013 11:37
64739 сообщений на сайте
Спасибо, сомнения развеяли
Tajak
Tajak 11.04.2013 11:42
168 сообщений на сайте
Была на семинаре и задавали по этой теме вопрос. Ответ прозвучал так, что если отчет через авансы, то это считается хоз. деятельностью и не считается сделкой в наличных.

авансы оплачены по банку
Starina
Starina 12.04.2013 22:05
6483 сообщения на сайте
"Nodokļu maksātājiem, izņemot fiziskās personas, kuras nav individuālie komersanti, nav atļauts veikt skaidrā naudā darījumus, kuru summa pārsniedz 5000 latu (neatkarīgi no tā, vai darījums notiek vienā operācijā vai vairākās operācijās)."

Kas īsti skaitās darījums?
1) Piemēram mans uzņēmums SIA „A” no veikala SIA „Krūza” iepērk preces skaidrā naudā:
• Janvārī - 990Ls (visu janvārī esošo čeku kopsumma no SIA „Krūza”)
• Februārī – 990 Ls (visu februārī esošo čeku kopsumma no SIA „Krūza”)
• Martā – 990 (visu martā esošo čeku kopsumma no SIA „Krūza”)
• Aprīlī – 990 (visu aprīlī esošo čeku kopsumma no SIA „Krūza”)
• Maijā – 990 (visu maijā esošo čeku kopsumma no SIA „Krūza”), tad jūnijā es vairs tikai no SIA „Krūzas” drīkstēšu iepirkt preces skaidrā naudā par 50Ls (jo tiek sasniegts 5000 Ls slieksnis), un turpmāk tikai ar pārskaitījumu? Vai tomēr tā tas nav, jo preces ir dažādas un katrs čeks manā izpratnē ir atsevišķs darījums! Piebildīšu,ka peces uz čeka ir dažādas (skrūves, naglas, kafija, ziepes,.....), nav tā, ka viena liela prece ir sadalīta dažādos maksājumos!

2) Vai arī otrs variants Janvārī mans SIA „A” no SIA”B” nopērk traktoru par 4500Ls skaidrā naudā, bet februārī SIA „A” pērk flīzes no SIA „B” par 1500Ls. Manā izppratnē tie ir divi dažādi darījumi, kuros nevienā nav pārsniegts 5000Ls slieksnis. Abu SIA vadītājiem tikai ir pienākums deklarēt VID skaidras naudas gadījumu. Un turpmāk es varu atkal turpināt iepirkies SIA "B" par skaidru naudu? Vai esmu pareizi izpratusi likumu?

No VID atbildi uz šiem jautājumiem gaidu jau 3 mēnešus un neesmu sagaidījusi!
Zhanetta
Zhanetta 13.04.2013 09:13
58 сообщений на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.