Skaidras naudas ierobežojumi
Kā jūs izprotiet likuma "Par nodokļiem un nodevām" 30.pantu"Nodokļu maksātājiem, izņemot fiziskās personas, kuras nav individuālie komersanti, nav atļauts veikt skaidrā naudā darījumus, kuru summa pārsniedz 5000 latu (neatkarīgi no tā, vai darījums notiek vienā operācijā vai vairākās operācijās)."
Kas īsti skaitās darījums?
1) Piemēram mans uzņēmums SIA „A” no veikala SIA „Krūza” iepērk preces skaidrā naudā:
• Janvārī - 990Ls (visu janvārī esošo čeku kopsumma no SIA „Krūza”)
• Februārī – 990 Ls (visu februārī esošo čeku kopsumma no SIA „Krūza”)
• Martā – 990 (visu martā esošo čeku kopsumma no SIA „Krūza”)
• Aprīlī – 990 (visu aprīlī esošo čeku kopsumma no SIA „Krūza”)
• Maijā – 990 (visu maijā esošo čeku kopsumma no SIA „Krūza”), tad jūnijā es vairs tikai no SIA „Krūzas” drīkstēšu iepirkt preces skaidrā naudā par 50Ls (jo tiek sasniegts 5000 Ls slieksnis), un turpmāk tikai ar pārskaitījumu? Vai tomēr tā tas nav, jo preces ir dažādas un katrs čeks manā izpratnē ir atsevišķs darījums! Piebildīšu,ka peces uz čeka ir dažādas (skrūves, naglas, kafija, ziepes,.....), nav tā, ka viena liela prece ir sadalīta dažādos maksājumos!
2) Vai arī otrs variants Janvārī mans SIA „A” no SIA”B” nopērk traktoru par 4500Ls skaidrā naudā, bet februārī SIA „A” pērk flīzes no SIA „B” par 1500Ls. Manā izppratnē tie ir divi dažādi darījumi, kuros nevienā nav pārsniegts 5000Ls slieksnis. Abu SIA vadītājiem tikai ir pienākums deklarēt VID skaidras naudas gadījumu. Un turpmāk es varu atkal turpināt iepirkies SIA "B" par skaidru naudu? Vai esmu pareizi izpratusi likumu?
No VID atbildi uz šiem jautājumiem gaidu jau 3 mēnešus un neesmu sagaidījusi!