Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).
Kreditora(saistīta uzņēmuma) parāda norakstīšana К списку тем
Kreditora(saistīta uzņēmuma) parāda norakstīšana
Saistīts uzņēmums (viens īpašnieks) mūsu (debitora) parādu ir norakstījis, kā bezcerīgu.
Uzzināju šo faktu pēc salīdzināšanas akta, kurš protams, nesakrīt. Mūsu uzņēmumā joprojām skaitās parāds kreditoram. Parāds izveidojies 2009.gadā.
Līdz šim bijusi darīšana ar šaubīgiem/bezcerīgiem debitoriem, tāpēc vēlos jautāt, kā labāk rīkoties ar kreditoru, kuram faktiski nebūs jāmaksā? Uzreiz norakstīt uz ieņēmumiem bez uzkrājumu veidošanas?
Ответы (25)
Зачем делать накопления на доходы?
Вам долг подарили-вот и спишите на доходы
Kādu pamatojumu grāmatojumam vajadzētu.. ar grāmatvedības izziņu un salīdzināšanas aktu pietiks?
Мне кажется вполне- только на акте хорошо бы и подпись владельца был, а не только бухгалтера и приписка- долг списан тогда-то тогда-то
А то чухнутся-когда 10 лет истекать будет, вдруг просто бух ошибка была ?
Man škiet, ka arī PVNs valstij jāatgriež.
в какой связи ?
Es jau tā arī uzrakstīju - man šķiet.
Pēc PVN likuma sanāk, ka, ja kreditors izslēdz parādnieku (šaubīgo vai bezcerīgo debitoru), parādniekam paziņo, tad tas atmaksā PVNu valstij, bet un pats dabū atpakaļ to pašu summu.
Ja tas vairs nav spēkā, tad es esmu pilnmēness ietekmē
сил нет лезть в закон, так что могу и соврать
там с десяток условий для коррекции, одно из них - несвязанные, да и подавть и извещать надо было до 1 марта, и относится это к долгам не старше 3-х лет
а мож это вообще займ
так как насчет полнолуния?
Joprojām aktuāls jautājums.
Norakstot nepieprasītos parādus uz ieņēmumiem, sanāk liels apliekamais. Salīdzināšanas akti, protams, nesakrīt. Cik ilgi var bilancē "turēt" šo kreditoru- pēc piesardzības principa, ja nu tomēr pieprasa?
Saskaņā ar Komerclikumu prasījumi, kas radušies komercdarbības rezultātā noilgst 3 gadu laikā. Slinkums meklēt atsauci, bet tas ir Komerclikumā, ja ne pašā, tad pārejas noteikumos.
Tā ka šogad (2013.g.pārskatā) varētu norakstīt visus kreditorus, kas vecāki par 2010.gadu
Slinkums meklēt atsauci
KL 406.pants
Izex, Ant_lv paldies par atbildēm.
Vēlos precizēt, "vecie" kreditori IR jānoraksta vai tomēr var arī nenorakstīt?
Vadītājs nevēlas atzīt ieņēmumus no nepieprasītajiem parādiem (lai UIN apliekamais ienākums nepalielinās) un neparakstīs rīkojumu. Kā šajā situācijā rīkoties?
Paceļu savu "veco" tēmu saistībā ar UIN no 2018.gada
Tā kā daļa senu kreditoru parādi vēl "karājas".
Uzņēmumam pašu kapitāls ir mazāks par pamatkapitālu un dividendes netiks aprēķinātas.
Vai pareizi saprotu, ka 2018.gadā par ieņēmumiem var atzīt kreditoru nepieprasītos parādus, un UIN apliekamo bāzi tas neietekmēs? T.i. peļņa būs, bet UIN apliekamā bāze neveidosies?
peļņa būs, bet UIN apliekamā bāze neveidosies
угу, мне тоже так понимается ))
PVN likuma 105.pantupar priekšnodokļa korekciju zaudētiem parādiem. Runa ir par debitoru parādiem, nevis Kreditoriem, ko norakstam ieņēmumos kopā ar PVN.
Linete, laikam neprecīzi izteicos. Runa ir par parādiem kreditoriem, kurus nepieprasa un viņu pusē ir norakstīti.
Mums stāv bilancē un "bojā" skatu. Atzīstot par ieņēmumiem, būtu liela peļņa,no kuras varētu segt iepriekšējo periodu zaudējumus un pašu kapitāls palielinātos.
Vai tiešām tik vienkārši būs,nenomaksājot Uin?
Manuprāt, visus debitorus labāk norakstīt 2017.gadā, bet kreditorus - 2018.
Linete, laikam neprecīzi izteicos. Runa ir par parādiem kreditoriem, kurus nepieprasa un viņu pusē ir norakstīti.
Mums stāv bilancē un "bojā" skatu. Atzīstot par ieņēmumiem, būtu liela peļņa,no kuras varētu segt iepriekšējo periodu zaudējumus un pašu kapitāls palielinātos.
Vai tiešām tik vienkārši būs,nenomaksājot Uin?
Как мы можем это знать, не видя вашу декларацию?
Man arī ir līdzīgi- aizņēmums no valdes locekļa, ko vēlētos norakstīt 2018.g. Seminārā VID konsultantes baidījās uzņemties atbildību, ka tiešām tā bez UIen varēs norakstīt, slidena situācija. Bet nekur UIeN likumā nav par teikts, ka tādi ieņēmumi būs apliekamā bāze.Iesaka jautāt rakstiski.
Jāsaprot, ka saskaņā ar jauno reformu apliekamo bāzi veido nevis ieņēmumi, bet gan izdevumi. Nav viegli iegrozīt smadzenes otrādi.
Закрыть
Краткое описание нарушения