Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).
komandējuma izdevumi
Labdien cienījamie kolēģi!
Lūdzu Jūsu palīdzību, jo vairāk lasu par šo tēmu, jo mazākas saprašanas. Situācija sekojoša: direktors dodad komanējumā uz Jūrmalu uz 5 dienām, pēc tam iesniedz izdevumu dokumentus, vidēji dienā noēdis ap 50.- Ls, viesnīcas izdevumi par 1 diennakti 149.- Ls.
Vai šos izdevumus drīkst apmaksāt pilnā apmērā, vai uz pārsniegumiem piemērojams noteikumu 969 II.daļas 4.punkts
4. Norēķinoties ar institūciju darbiniekiem par komandējumā vai darba braucienā izlietotajiem finanšu līdzekļiem, ar iedzīvotāju ienākuma nodokli apliekama tā izdevumu daļa un valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas saskaņā ar likumiem veicamas par to izdevumu daļu, kas pārsniedz šajos noteikumos noteiktās normas:
4.1. komandējuma dienas naudai;
4.2. darba brauciena kompensācijai par papildu izdevumiem, kas darba specifikas dēļ rodas ceļā;
4.3. darba brauciena izdevumiem par viesnīcu (naktsmītni).
Jau iepriekš pateicos.
Ответы (32)
У нас сейчас в Юрмалу в командировки ездят? Круто!
А из какого города сам директор?
jā jā, itkā tikties ar klientiem un dibināt sakarus
direktors no liepājas
jā jā, itkā tikties ar klientiem un dibināt sakarus
Мы так и подумали!
Прибавляйте превышение к зарплате и облагайте зарплатными налогами.
Круто директор решил оттянуться в Юрмале за пять дней, почти за штуку латей
За такие деньги в Турции две недели на олинклюзив две недели тусоваться можно.
tas nozīmē, ka pie algas jāpieliek (dienas nauda 4.- * 5 dienas =20.-; viesnīcas izdevumi 40.- * 5 dienas = 200.- Ls) izlietots: 50.- * 5 dienas = 250.-; viesnīca 149.- * 5 = 745.-
tas nozīmē, ka ar IIN un soc.nodoklijāapliek 230+545=775.- Ls?
vai var uzrakstīt rīkojums, ka uzņēmuma vadītājs piekrīt apmaksāt visu summu?
viesnīcas izdevumi 40 это в Риге, а в Юрмале 30 будет только
paldies, bet vai var uzrakstīt rīkojums, ka uzņēmuma vadītājs piekrīt apmaksāt visu izdevumu summu kā komandējuma izdevumi, vai tomēr nedrīkst?
А никто у него эту пиекришану и не спрашивает, рикоюмс пишите о том, что он обязан это оплатить.
es pareizi sapratu, tad tas nozīmē, ka vairāk par atvēlētajiem MK noteikumos 4 latiem dienas naudu un viesnīcas izdevumiem 30.- Ls iztērēt nedrīkst, bet, ja iztērē, tad uz paša rēķina, vai, ja iesniedz dokumentus, tad jāapliek ar IIn un soc.nodokļiem? Vai tomēr ir iespējamas atkāpes?
No jautājuma nav īsti skaidrs, vai komandējumā devies valsts iestādes direktors, vai privāta uzņēmuma direktors?
privāta uzņēmuma direktors
No jautājuma nav īsti skaidrs, vai komandējumā devies valsts iestādes direktors, vai privāta uzņēmuma direktors?
Mums ir tikai vieni....Ministru kabineta noteikumi Nr.969
Правила одни, требования разные.
Vai tomēr ir iespējamas atkāpes?
В вашем варианте вряд ли, от Лиепаи до Юрмалы езды то всего два часа, ненарушая скоростного режима, а тут номер в гостинице за 149 латов в сутки да провизии на 50 латов в день.
Jāsāk ar to, ka direktoram bija jāuzraksta komandējuma rīkojums - kur, kāpēc, cik, ilgi viņš dosies un kādus izdevumus kādā apjomā grāmatedis segs pēc komandējuma atskaites uzrakstīšanas un iesniegšanas grāmatvedībā.
a ko darīt diemžēl direktori dara kā grib, šis jautājums netiek apspriest, realitātē jau grāmatvedim viss ir jāsadara un jānokārto
Direktors atnes dokumentus un noliek, kad viss jau sadarīts, Tāpēc arī lūdzu Jūsu padomu.
Andaz: ja rīkojums tiek uzrakstīt, tad drīkst visu norakstīt komandējuma izdevumos?
Ar iekšēju rīkojumu nevar pieņemt uzņēmumam labvēlīgus " nodokļu likumus". Šajā gadījumā ir divi varianti - Atdot čekus direktoram un nepiemērot nekādus nodokļus- vai ar rīkojumu atļaut kompensēt papildus izdevumus ta kā prēmijas veidā papildus ikmēneša algai - protams apliekot ar IIN unSOC. Pusdienu čekus var arī norakstīt kā reprezentācijas izdevumus, (jo šādos komandējumos direktori parasti tiekas ar potenciālajiem sadarbības partneriem) bet jāparēķina, kas pēc nodokļiem ir izdevīgāk. Attiecībā uz viesnīcas izdevumiem, lasot 969. MK noteikumus es saprotu, ka normas uz viesnīcu attiecas tikai uz budžeta iestāžu darbiniekiem. Uz privātiem uzņēmumiem attiecas tikai ierobežojums izmitināšana + brokastis, bet mini baras, SPA procedūras utt. jau no dienas naudas Latvijā Ls4,00
Grāmatvedis ir un paliek tikai un vienīgi izpildītājs. Ja vadība liek - jādara. Vienīgais - uzrakstīt uz papiŗa, ko var, ko nē un lai direktors uzraksta - "vienalga man, vienalga man" un grāmatvedis droši grāmato uz izmaksām visu, kas iedots. Ka tik rekvizīti atbilstoši.
суточные - 4 лата, остальные 46 - к зарплате
на гостиницу нормы не распространяются, превышение считать не стала бы
интересно, директор = собственник?
tad tā būs pēc likuma pareizi un piesieties VID nevarēs, ka rīkojumā ierakstu viesnīcas izdevumi tiek segti pilnā apmērā (visi 745.-Ls), bet dienas naudu 4.- Ls par katru dienu, un pārtēriņu ar nodokļiem?
a ko darīt direktors ir arī uzņēmuma īpašnieks un viņam liekas, ka ar uzņēmuma naudu drīkst rīkoties kā ar savu privāto maku. un tā ir tāda kā cīņa ar vējdzirnavām, visu laiku, jāmeklē un jāliek priekšā te ir likuma pants, te ir MK noteikumu punkts, ka tā drīkst vai nedrīkst darīt
Par garlaicību sūdzēties nevar
Закрыть
Краткое описание нарушения