Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).
Vairumtirdzniecība un mazumtirdzniecība К списку тем
Vairumtirdzniecība un mazumtirdzniecība
Labdien,
Radās jautājums par atšķirībām starp mazumtirdzniecību un vairumtirdzniecību. Vairumtirdzniecībā abiem darījuma pārtneriem ir jādeklarē darījumi virs 1000 Ls, mazumtirdzniecībā tikai pircējam, ja tā ir juridiska persona. Tajā pat laikā neviens neliedz pavadzīmi izrakstīt arī mazumtirdzniecībā, šķiet, ka nav aizliegti arī pārskaitījumi un pēcapmaksa... Tad kāpēc nodarboties ar vairumtirdzniecību, ja mazumtirdzniecībā spēju klientam piedāvāt to pašu un klients pats izlemj vai skaidras naudas gadījumā čeku izmetīs vai nodos grāmatvedībai... Vai arī es smagi kaut kur kļūdos?
Ответы (9)
Если оба партнера - лица, ведущие хозяйственную деятельность (юридические или физические), торговля считается оптовой. И там сделку должны декларировать оба партнера. Если товары продаются за наличные, продавец должен идентифицировать партнера.
В розничной торговле покупатель - лицо, не ведущее хозяйственную деятельность.
Формулировка mazumtirdzniecībā tikai pircējam, ja tā ir juridiska persona осталась со старых времен, когда оптовая и розничная торговля была разделены территориально.
Юридическое лицо, конечно, может купить товары за наличные и не сообщить свои реквизиты. Тогда продавец будет считать сделку розничной. Но у покупателя будут проблемы пропустить такой чек через бухгалтерию.
Paldies par atbildi! Kādreiz bija MK noteikumi 312 par MT un VT organizēšanas kārtību. Nespēju atrast vairs neko līdzīgu, kas būtu spēkā... Kur tas tagad ir noteikts?
Нигде больше. То, что касается наличных расчетов, перенесли в ст. 30 закона "О налогах и пошлинах".
Что-то - перенесли в Закон о защите прав потребителей.
Остальное каждый может делать по своему усмотрению.
VID skaidrojumi :
http://www.lvportals.lv/skaidrojumi.php?id=253437&show=coment#komentari
"Mazumtirdzniecībā skaidrās naudas darījumus virs Ls 1000 deklarē preču pircējs – juridiska persona, saimnieciskās darbības veicējs."
Savukārt mazumtirdzniecībā skaidrā naudā veiktos darījumus, kuru summa pārsniedz 1000 latus, deklarē tikai preču pircējs – juridiska persona, fiziska persona – individuālais komersants vai fiziska persona, kas reģistrējusies VID kā saimnieciskās darbības veicēja. Piemēram, ja uzņēmums pie mazumtirgotāja par skaidru naudu iegādājas biroja tehniku 2000 latu vērtībā, tad šis skaidrās naudas darījums ir jādeklarē tikai pircējam, savukārt mazumtirgotājam deklarācija VID nav jāsniedz.
Metodiskais materiāls
Skaidras naudas lietošanas ierobežojumi
/izdots 04.10.2012./
Grozījumi izdarīti 23.01.2013.
12. Piemērs: Mazumtirdzniecības uzņēmums SIA "Priedes" mazumtirdzniecībā SIA "Panorāma" veikalā iegādājās mēbeļu komplektu par summu 4000 latu, norēķinu veicot skaidrā naudā.
Par 4000 latu skaidrā naudā veikto darījumu mazumtirdzniecības uzņēmumam SIA "Priedes" jāiesniedz deklarācija VID, jo mazumtirdzniecībā skaidrā naudā veiktos darījumus deklarē preču pircējs, neatkarīgi no tā, kas ir tā saimnieciskās darbības veids. SIA "Panorāma" skaidrās naudas saņemšana mazumtirdzniecībā nav jādeklarē.
Интересно конечно как ВИД трактует розничную торговлю .
Например если мы в розничной торговле продаем товар в ЕС без ПВН - это можно трактовать как оптовую или все-таки розничная ?
Все-таки от этого зависит декларировать сделки в наличних или нет ....
Суть оптовой торговли в том, что приобретенный товар предусмотрен для дальнейшей перепродажи в розницу, а розничная торговля подразумевает приобретение для конечного потребления.
Так и трактуется
I kak ja kak PRODAVEC mogu prosledit kuda firma denet priobretennij tovar ???
I kak ja kak PRODAVEC mogu prosledit kuda firma denet priobretennij tovar ???
Если не можете - декларируйте все сделки.
Закрыть
Краткое описание нарушения