Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

Dāvanu karte darbiniekam К списку тем

Dāvanu karte darbiniekam
Izlasījos visas vecās tēmas, bet nu jau likumi mainījušies un nav īsti skaidrs par dāvanu kartēm darbiniekiem.
Ja tiek nopirkta dāvanu karte darbiniekam, it kā būtu jāpieliek pie algas un jāapliek ar visiem nodokļiem kā prēmija. Bet nesaprotu, kad tad darbojas UIN likuma 5.pantspar nesaistītajām izmaksām, kurās minēti arī dāvinājumi "....kā arī citas izmaksas naudā vai citās lietās (natūrā) īpašniekiem vai darbiniekiem, kuras netiek uzrādītas kā atlīdzība par veikto darbu vai kuras nav saistītas ar iekšzemes uzņēmuma un pastāvīgās pārstāvniecības saimniecisko darbību."
Dāvanu karte kā dāvana dzimšanas dienā nebūtu saistīta ar uzņēmuma saimniecisko darbību - tad būtu nesaistītās izmaksas, bet ja apliek ar algas nodokļiem, tad to jau klasificē kā prēmiju un kāpēc lai tā nebūtu saistīta ar saimniecisko darbību?
kas īsti šobrīd ir aktuāli ar tām dāvanu kartēm darbiniekiem? Apliekam ar algu nodokļiem vai neapliekam un grāmatojam nesaistītajās izmaksās? Taču jau ne abi varianti, manuprāt.
Cleo
Cleo 12.12.2013 09:33
19234 сообщения на сайте

Ответы (8)

Mans viedoklis, protams, var atšķirties no likumdošanas traktējuma BET
Par vienu un to pašu pārkāpumu divreiz sodīt nedrīkst.
Vienas summas aplikšanu ar visiem iespējamiem nodokļiem, es uzskatu par šādu sodīšanu. Jo, ja es esmu summas aplikusi ar algas nodokļiem, tas nozīmē, ka es šo summu pielīdzinu darba algai. Darba alga vienmēr tiek likta izmaksās.
Ja dāvanu karšu summas ar algas nodokļiem neapliktu, tad, jā, tās ir nesaistītās un UIN deklarācijā coef 1,5.
Andaz
Andaz 12.12.2013 10:30
27892 сообщения на сайте
Starp citu - pielīdzinot DA nodokļos tiek samaksāts pulka vairāk, nekā ar coef.UIN
Piemēram - dāvana 100 lati, Pielīdzinot DA, nodokļos (pa virsu) "aiziet":
- IIN 31.58;
- DD 35.61
- DŅ 16.26

100*coef1.5*15% ir tikai 22.50.
Andaz
Andaz 12.12.2013 10:35
27892 сообщения на сайте
Инарик, если эти карты невозможно персонифицировать, то тогда под 1,5 попадает, если персонифицированы и удержан ПНН, то второй налог уже платить не надо, один и тот же доход двумя налогами не облагается, если это работник. Два раза заплатить надо было бы за третье лицо.
Tt7
Tt7 12.12.2013 15:22
37863 сообщения на сайте
MK noteikumu Nr.556
5.pielikums
Likuma 5.pantapirmās daļas piemērošanas piemēri
Mbarbakare
Mbarbakare 12.12.2013 17:46
88 сообщений на сайте
MK noteikumu Nr.556
5.pielikums
Likuma 5.pantapirmās daļas piemērošanas piemēri
Mbarbakare 12.12.2013 17:46
Izlasīju tos piemērus, bet īsti gudrāka nekļuvu. Tur 2.piemēra sākumā minēts, ka 2. SIA "ACO" Lieldienās saviem darbiniekiem dāvina dāvanu kartes minimālās darba algas apmērā, kuras neapliek ar valsts sociālās obligātās apdrošināšanas iemaksām un neietur iedzīvotāju ienākuma nodokli atbilstoši normatīvajā aktā par ienākumiem, par kuriem jāmaksā algas nodoklis, noteiktajam.
Vai tad sākoties krīzei neatcēla tos neapliekamos ienākumus reizi gadā minimālās algas apmērā?
Jā, pie mums kādi likumi, tādi skaidrojumi. Man arī ir aktuāls šis dāvanu karšu jautājums. Varbūt kāds gudrāks cilvēks mācētu šeit labāk izskaidrot, būtu neizsakāmi pateicīga.
Sandra48
Sandra48 12.12.2013 18:13
324 сообщения на сайте
1. SIA "ACO" ziemassvētkos saviem darbiniekiem dāvina teātra biļetes kopsummā par 500 latiem. Minētās dāvanas sadala katram darbiniekam, līdz ar to, ka minēto summu var sadalīt personāli, tad katra darbinieka daļu apliek ar valsts sociālās obligātās apdrošināšanas iemaksām un ietur iedzīvotāju ienākuma nodokli, bet par minētajām izmaksām nepalielina SIA "ACO" apliekamo ienākumu.
Japaina
Japaina 12.12.2013 18:51
10269 сообщений на сайте
man arī tāda pati problēma, piem - katram darbiiekam dāvanu karte 50 EUR vērtībā. Šos 50 Eur liekam klāt pie algas, nomaksājam VSAO un IIN, D57 K26, bet 50 EUR pati summa kur aiziet ? Kāds grāmatojums?
Vineta1800
Vineta1800 06.01.2015 17:59
230 сообщений на сайте
Var ieviest speciālu izdevumu kontu - dāvanu karte darbiniekam. Katrā ziņā tie būs ar saimniecisko darbību saistīti izdevumi, jo ir ieturēti IIN un VSAOI.
Ilma
Ilma 06.01.2015 22:08
30495 сообщений на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.