Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).
О зарплате членов правления К списку тем
О зарплате членов правления
Добрый вечер
Помогите, пожалуйста. Я как-то пропустил, принят ли закон, что все члены правления, должны получать зарплату? И что их надо устраивать на какую-то должность, не уверен, что ЕДС примет зарплату человека, который не числится и не является работником предприятия, а только входит в правление.
А если он работает, как обычный работник, на другом совершенно друг с другом не связанном предприятии, он как член правления все равно должен обязательно получать зарплату?
И какую зарплату ему можно установить - можно ли 4 часа в неделю по минимальной часовой ставке?
Заранее огромное спасибо
Ответы (89)
Grozījumi likumā „Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” paredz likuma 8. pantu „Gada apliekamā ienākuma avoti” papildināt ar 2.9 un 2.10daļu.
Likuma 8. panta 2.9daļa paredz, ka algas nodoklis būs jāmaksā no valdes locekļa ienākuma, kas atbilst normatīvajos aktos noteiktajam minimālās mēneša darba algas apmēram, ja:
1) pirmstaksācijas gadā kapitālsabiedrībai nav bijis darbinieks vai valdes loceklis, kas gūst atlīdzību, kas katrā pirmstaksācijas gada mēnesī nav mazāka par minimālo mēnešalgu (tātad nebija neviena persona, kas visus pirmstaksācijas gada mēnešus saņēma vismaz minimālo mēnešalgu), un
2) pirmstaksācijas gadā kapitālsabiedrības apgrozījums ir pārsniedzis normatīvajos aktos noteikto 12 minimālo mēnešalgu apmēra reizinājumu ar koeficientu 3,3 (2013. gadā - 7920 Ls, kas ir 2013. gadam noteiktā minimālā alga 200 Ls x 12 x 3,3), un
3) taksācijas gadā kapitālsabiedrībai ir apgrozījums (apgrozījumam jābūt taksācijas gada konkrētajā mēnesī), un
4) taksācijas gada konkrētajā mēnesī kapitālsabiedrībā nav bijis neviens darbinieks vai valdes loceklis, kas gūtu atlīdzību, kas nav mazāka par minimālo mēnešalgas apmēru.
Savukārt likuma 8. panta 2.10daļa paredz, ka minētā norma netiks piemērota, ja kāds valdes loceklis kapitālsabiedrībā, kas atbilst iepriekš minētajiem kritērijiem, kā valdes loceklis mēnesī gūst atlīdzību, kas nav mazāka par normatīvajos aktos noteikto piecu minimālo mēnešalgu apmēru, citā kapitālsabiedrībā, un abas kapitālsabiedrības ir vienas uzņēmumu grupas dalībnieki likuma „Par uzņēmumu ienākuma nodokli” izpratnē.
Спасибо за ответы
Я читал это по русски.
Законом предусмотрено, что если член правления общества капитала работает по безвозмездному договору, и кроме него на предприятии нет ни одного работника с заработной платой не меньше минимальной, считается, что член правления получает облагаемый налогом на заработную плату доход в размере минимальной месячной заработной платы. Норма распространяется на общества капитала, у которых оборот в предтаксационном году превысил размер, рассчитанный умножением минимальной месячной зарплаты на 12 месяцев и на коэффициент 3,3, и у которых есть оборот в году таксации - новая часть 2.9 статьи 8 закона.
Эта норма не распространяется на членов правления, которые получают вознаграждение не менее пяти минимальных месячных заработных плат в другом обществе капитала, входящем в одну группу предприятия в толковании закона "О подоходном налоге с предприятий - новая часть 2.10 статьи 8 закона.
За упомянутых членов правления следует также платить взносы государственного социального страхования согласно новым частям 12.1 и 12.2 статьи 14 закона "О государственном социальном страховании".
И то же про соц.
Вопрос вот в чем, получается
1) Обязательно нужен Безвозмездный договор?
2) Чтобы был хотя бы 1 работник с зарплатой равной или больше минимальной?
Тогда зарплату председателю правления можно не платить?
2a) А если работники работают по ставке 1.933 и за месяц ни у одного не будет 320 евро выходить и больше, то надо и председателю правления платить зарплату?
Likumā latviski nav runa par bezatlīdzības līgumu, bet gan par valdes locekļiem, kas strādā bez atlīdzības vai kuru atlīdzība ir mazāka par minimālo algu. Tādēļ Безвозмездный договор nav nepieciešams.
Ja būs kaut viens, kam maksā minimālo algu, tad valdes locekļiem var nemaksāt vai maksāt mazāk.
Jūsu minētajā variantā 2a, neatkarīgi no tā, cik ir darbinieku, ja neviens nesaņem minimālo algu, tad jāmaksā nodokļi par valdes locekļiem (par visiem, ja valdē ir vairāki)
Līdz ar to visizdevīgāk (ja ir apgrozījums) kādam tomēr maksāt minimālo algu.
Спасибо большое за Ваш ответ
И такой еще вопрос: минимальная или больше зарплата каждый месяц должна быть у одного и того же человека или может быть один месяц у одного минимальная и больше, второй месяц у другого (и так между ними двумя, например, чередовать через месяц)?
Ja lasām ceturto kritēriju, tad izriet, ka taksācijas mēnesī jābūt vismaz vienam darbiniekam vai valdes loceklim, kas saņem minimālo algu. Es šeit nesaskatu nekādus papildus noteikumus par to, ka tam jābūt vienam un tam pašam cilvēkam.
Līdz ar to, manuprāt, var rīkoties tā, kā ierosinājāt. Ja es gribētu šādi maksāt diviem cilvēkiem, tad noteiktu nepilnu darba laiku un stundas likmi, piemēram, 5 eiro. Dažādos mēnešos darbiniekiem būtu atšķirīgs nostrādāto stundu skaits. Vienu mēnesi vienam vairāk, otram - mazāk. nākamajā mēnesī - otrādi.
Кстати, если я решил платить соцналог с минималки, но начислять 100 евро, какие Darba ienākumi мне показывать в отчёте? И с какой суммы платить подоходный налог, если льгот никаких нет? И какие суммы потом указывать в годовом отчёте до 1 февраля 2015?
Manuprāt atskaitē jāuzrāda 320 Eur un visi nodokļi arī no 320 EUR.
Тоскливо платить подоходный налог с неполученных доходов.
По социальному где-то как-то понятно: надо участвовать в социальной системе, поддерживать пенсионеров, безработных, инвалидов. Но подоходный - ???
Тоскливо платить подоходный налог с неполученных доходов.
Согласна.(((
Тоскливо платить подоходный налог с неполученных доходов.
Вот скоро медицинские услуги привяжут к подоходному налогу и тоскливость Вашу поуменьшат
При оплате мед.услуг( и их качества) всегда важнее другие факторы были.. Плохие воспоминания после посещения врача по предложенной гос-вом схеме и семь кругов ада по больницам потом..
Вот скоро медицинские услуги привяжут к подоходному налогу
т.е. объем и качество услуг будет в прямой пропорции от суммы уплаченного налога?
Labdien!
Man līdz galam nav skaidrs, kā atskaitēs parādīt nodokli no valdes locekļu domājamā ienākuma, ja algu nemaksājam, bet aprēķinam un samaksājam tikai nodokļus no minimālās algas.
VID saka, ka soc atskaitē šos 320eur parāda, kā parasti un nekur nav jānorāda, ka tā summa ir tikai nodokļu aprēķinam, nevis faktiski izmaksātā alga. Un arī gada atskaitēs visur parādīsies, ka valdes loceklis šo algu ir saņēmis (lai gan tā nav).
Man pieredze par īsu, lai saprastu vai tas neatstās nekādas tālākas sekas, ja visur parādīsies, ka viņš saņēmis algu (320eur mīnus nodokļi), bet faktiski neko nav saņēmis. Un kā tas beigās sasauksies ar grāmatvedības uzskaiti (kur aprēķināti tikai nodokļi) un VID datiem (kur parādās, ka aprēķināta alga).
Vai tad kaut vienā pārskatā ir REDZAMS, ka alga ir saņemta? Arī tiem, kas to reāli saņem?
Pārskatos ir apliekamais objekts un nodokļi no tā.
Tur jau tā lieta, ka nav redzams saņēma vai tikai aprēķināja. Un kad valdes loceklis savu gada deklarāciju taisīt, tad jau viņam arī tur stāvēs rakstīts, ka saņēmis tādus apliekamos ienākumus. Tad pats vainīgs, ka faktiski nemaz nesaņēma?
Un kā man tad šito domājamo ienākumu smuki uzskaitīt, lai gada beigās atceros parādīt kaut vai tajā pašā paziņojumā par algas nodokli. Kaut kā jāpiefiksē, lai atceros parādīt, jo programmā man taču nerādās, ka aprēķināta alga.
Baidos, ka gada beigās sāksies nesakritības šajā sakarā.
Nekādas nesakritības nav un nebūs arī turpmāk
Mēģiniet uzrakstīt grāmatojumus vai lidmašīnas, un tad būs skaidrība.
Programma jāpielāgo jaunām prasībām un tas ir viss
Закрыть
Краткое описание нарушения