Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).
Valdes locekļa atalgojums К списку тем
Valdes locekļa atalgojums
Labdien,
No jaunā gada ir pieņemts, ka Vai nu darbiniekam jāsaņem minimālā alga, vai valdes loceklim (izpildoties 4 kritērijiem) bet kas notiek, ja firma ir maza: daži darbinieki(mēnešalga mazāka par MK noteikto minimālo mēnešalgu, jo ir stundu likme un strādā dažas dienas tikai) + 2 valdes locekļi?
VIDā teica, ka tad vismaz vienam no valdes locekļiem jāsaņem minimālā, bet tajā pašā laikā seminārā teica, ka vai nu darbiniekam jāsaņem minimālā alga, VAI abiem valdes locekļiem.
Paldies
Ответы (12)
Vismaz vienam cilvēkam (darbiniekam vai valdes loceklim) jāsaņem minimālā alga. Ja nē, tad būs jāaprēķina domājamais ienākums un jāmaksā nodokļi par abiem valdes locekļiem.
No tā izriet, ka varam vienam valdes loceklim maksāt minimālo algu?
Otrs strādā tāpat kā līdz šim-bez atalgojuma?
N likuma grozījumi nosaka arī jaunu prasību - maksāt algas nodokli no valdes locekļa ienākuma vismaz vienas minimālās algas apmērā mēnesī, ja:
pirmstaksācijas gadā
kapitālsabiedrībai nebija neviena darba ņēmēja vai darba ņēmējiem, tai skaitā arī valdes locekļiem, mēneša darba samaksa ir bijusi mazāka par minimālo mēneša darba algu;
kapitālsabiedrības apgrozījums ir pārsniedzis normatīvajos aktos noteikto 12 minimālo mēneša darba algu apmēra reizinājumu ar koeficientu 3,3;
taksācijas gadā
attiecīgajā taksācijas gada mēnesī kapitālsabiedrībā nav bijis neviens darbinieks vai valdes loceklis, kurš gūst atlīdzību vismaz minimālās mēneša darba algas apmērā;
taksācijas gada mēnesī kapitālsabiedrībai ir apgrozījums (pamatdarbības ieņēmumi).
Minētie nosacījumi nav piemērojami, ja kāds no kapitālsabiedrības valdes locekļiem kā valdes loceklis citā kapitālsabiedrībā mēnesī gūst atlīdzību, kura nav mazāka par normatīvajos aktos noteikto piecu minimālo mēneša darba algas apmēru, un abas kapitālsabiedrības ir vienas uzņēmumu grupas dalībnieces likuma "Par uzņēmumu ienākuma nodokli" izpratnē.
Vai par valdes locekļa atalgojums ir jāietver ikmēneša sociālajās atskaitēs un arī IIN jāuzrāda katru mēnesi, vai arī IIN jānorāda līdz nākamā gada 1.februārim - citāts no VID mājas lapas?
Par kapitālsabiedrības valdes locekļa domājamo ienākumu darba devējam ir jāiesniedz VID paziņojums par fiziskai personai izmaksātajām summām ar ienākuma veida kodu 1018 par iepriekšējo taksācijas gadu līdz nākošā gada 1.februārim.
Kā ir tad, ja valdes loceklis grib iet bezalgas atvaļinājumā - tad arī viņam ir jāmaksā min algas nodokļi, vai tikai par to periodu, kad ir strādājis?
Ja arī tad ja iet bezalgas atvaļinājumā. Algu var nemaksāt, bet nodokļus jāsamaksā.
Protams ja nav neviens cits kam maksā min.alguun izpildās kritēriji kad jāmaksā.
Pladies, Ilma!
Cik izskatās, nav nekādu caurumu likumā par šo tēmu ....
Domāju, ka nav, ja viss atbilst kritērijiem.
Ir gan, ja salīdzināt IIN likuma normas ar VSA likuma normām.
Turklāt nevajag jaukt divas lietas:
- minimālā alga, ja ir darba līgums;
- tikai nodokļi no minimālās algas.
Sveiki,
Man arī aktuāla kļuvusi šī tēma.
Šobrīd strādāju algotu darbu, tāpat kā vairums Latvijas iedzīvotāju, bet paralēli esmu izveidojis arī savu uzņēmumu (SIA), kas nodrošina papildus ikmēneša ienākumus. Maksāju sev algu par nostrādātajām stundām un ceru gadu noslēgt ar peļņu. Esmu vienīgais darbinieks uzņēmumā. Peļņa nav liela, bet gada apgrozījums šogad sasniegs aptuveni 13 000Eur.
Sākot ar nākamo gadu man ik mēnesi būs jāveic 'valdes locekļa nodoklis'. Tas nozīmē, ka katru mēnesi būs jāveic VSAOI no valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas. Realitātē tā ir aptuveni visa peļņa ko gūstu, jo kā jau minēju šis uzņēmums bija tikai papildus peļņas avots.
Ir kādas iespējas ko darīt šādā situācijā? Grūti saprast kā nodrošināt tālāku SIA eksistenci..
Ir kādas iespējas ko darīt šādā situācijā?
платить себе по полной, другого выхода нет
Закрыть
Краткое описание нарушения