Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

Mantota NĪ pārdošana un IIN К списку тем

Mantota NĪ pārdošana un IIN
Gribu lūgt apstiprinājumu tam, ka es saprotu pareizi IIN 9.panta1.daļas 33.1 punkta pareizību - tātad, ja cilvēks beidzot nokārto savas mantojuma tiesības 90.gadosiegādātam vecāku īpašumam (zeme plus mežs|) un tagad to vēlas pārdot (pa daļām), tad šis ienākums NEAPLIEKAS ar IIN??? (un šis jautājums ir tikai tādēļ, ka zvanot uz VID uzziņu tālruni, man atbildēja par variantu, ka tad tam jābūt bijušam kā atstājēja deklarētajai dzīvesvietai taču man ir gadījums par to, ka, piemēram, lauksaimniecības zeme nebūs gluži bijusi dzīvesvieta...)
Guss
Guss 25.02.2014 11:32
46 сообщений на сайте

Ответы (7)

Боюсь, что APLIEKAS, как прирост капитала. Ну если у Вас вариант
33.1) ienākums no nekustamā īpašuma atsavināšanas, kas maksātāja īpašumā (no dienas, kad attiecīgais nekustamais īpašums reģistrēts zemesgrāmatā) ir ilgāk par 60 mēnešiem un pēdējos 60 mēnešus līdz nekustamā īpašuma atsavināšanas dienai ir bijis maksātāja vienīgais nekustamais īpašums. Ja nekustamais īpašums, kuru atsavina, ir mantots līgumiskā, testamentārā vai likumiskā ceļā no fiziskās personas, kuru ar maksātāju saista laulība vai radniecība līdz trešajai pakāpei Civillikuma izpratnē, šīs panta daļas izpratnē uzskatāms, ka nekustamais īpašums ir maksātāja īpašumā no dienas, kad attiecīgais nekustamais īpašums reģistrēts zemesgrāmatā kā mantojuma atstājēja īpašums;
или
34.2) ienākums no nekustamā īpašuma atsavināšanas (attiecīgais nekustamais īpašums reģistrēts zemesgrāmatā kā maksātāja vienīgais nekustamais īpašums), ja šis ienākums no jauna tiek ieguldīts funkcionāli līdzīgā nekustamajā īpašumā 12 mēnešu laikā pēc nekustamā īpašuma atsavināšanas vai arī pirms nekustamā īpašuma atsavināšanas;

то может и не облагаться ПНН
Tt7
Tt7 25.02.2014 13:51
37863 сообщения на сайте
Paldies Tt7! Lūk, par punktu 33.1 man VID negribēja neko pastāstīt, es sapratu, ka var pārdot
1)MANTOTU, KURĀ DEKLARĒTI DZĪVOJA, (bet par tādu īpašumu, kurā neviens nedzīvo, taču tas bija daļa no vienīgā īpašuma es nespēju " izspiest" VID atbildi)
2) PĀRDOT, LAI AIZSTĀTU UN
3)PĀRDOT VIENĪGO PAŠLAIK ĪPAŠUMĀ ESOŠU

Bet es saprotu, ka ja 5 gadus ir bijis īpašums, lai arī ne apdzīvots, tad pārdodot nekas nav jāmaksā...
Guss
Guss 25.02.2014 15:57
46 сообщений на сайте
http://www.vid.gov.lv/dokumenti/tiesibu_akti/metodiskie%20materiāli/ieien/info_iin_par_nek_ipas_atsav.doc
Ambera
Ambera 25.02.2014 16:08
21759 сообщений на сайте
Vienīgā problēma, ko es šeit saskatu, ir - pārdošana pa daļām. Kā praktiski var pārdot pa daļām? Manuprāt, tiek izdalīti atsevišķi zemes gabali, kas pēc tam tiek pārdoti. Un tikko zemes gabali būs 2, tā var sanākt, ka nekustamais īpašums vairs nav viens un vienīgais.
Drošāk būtu pārdot visu reizē.
Ilzex
Ilzex 25.02.2014 16:18
2676 сообщений на сайте
vienīgais в понятии закона - это когда кроме этой недвижки никакой другой в собственности нет.
Tt7
Tt7 25.02.2014 17:14
37863 сообщения на сайте
Paldies, es visu sapratu un viss labi izkristalizējās un noskaidrojās.
Guss
Guss 27.02.2014 13:47
46 сообщений на сайте
http://www.vid.gov.lv/dokumenti
..............
novecojusi informācija
Mu-maija
Mu-maija 01.03.2014 20:59
15862 сообщения на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.