Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).
Отпуск работника
Как правильно оформить заявление работнику о том, что он хочет уйти в отпуск? Какой код о работнике подавать в СГД? Работник уходит в отпуск 25 июля.
Начислять деньги за отпуск нужно по зарплате за последние полгода, июль в таком случае тоже учитывается? Или берутся полные январь-июнь?
Спасибо.
Ответы (9)
Iesniegumus rakstīt man, piemēram, iemācīja jau skolā.
Savukārt, kā aprēķināt atvaļinājuma naudu, jājautā algu grāmatvedim uzņēmumā.
Par ziņu iesniegšanu VIDā ir attiecīgi MK noteikumi. Atliek vien tos uzmeklēt un izlasīt.
Никакие сведения в ВИД не сдаем (подаем если только без сохранения зп и в других случаях)
В расчет берем январь-июнь
Заявление пишем за тот период который он хочет
Все
Bail pat iedomāties, kas tur būs sarēķināts.
Никакие сведения в ВИД не сдаем (подаем если только без сохранения зп и в других случаях)
В расчет берем январь-июнь
Заявление пишем за тот период который он хочет
Все
А если это микроузнемумс, то с учетом отпускных зарплата в июле, будет больше 725 евро. Это нормально?
Да. Нормально. Только ВИД может вам прислать письмо на эту тему
Jautājums:
Vai kritērijs attiecībā uz to, ka mikrouzņēmuma darbinieka ienākums nevar pārsniegt 720 euro latus, tiks uzskatīts par pārkāptu, ja ienākuma pārsniegums virs 720 euro izveidojies dēļ tā, ka izmaksāta kompensācija par neizmantoto atvaļinājumu vai atlaišanas pabalsts?
Atbilde:
Ja darbinieka ienākums no mikrouzņēmuma pārsniedz 720 euro dēļ tā, ka darba tiesisko attiecību izbeigšanas gadījumā ir izmaksāta kompensācija par neizmantoto atvaļinājumu vai atlaišanas pabalsts, tad noteiktais kritērijs netiks uzskatīts par pārkāptu, ja darba tiesiskās attiecības netiks atjaunotas 6 mēnešu laikā pēc to izbeigšanas, kā arī tādēļ, ka darbiniekam izmaksājamā summa par ikgadējo apmaksāto atvaļinājuma laiku ir aprēķināta atbilstoši Darba likuma normām.
6.pants. Mikrouzņēmumu nodokļa likme
(4) Ja mikrouzņēmuma darbinieka ienākums pārsniedz šā likuma 2.pantaceturtajā daļā noteikto ierobežojumu, papildus šā panta pirmajā daļā noteiktajai mikrouzņēmumu nodokļa likmei piemēro palielinātu minētā nodokļa likmi 20 procentu apmērā no šā likuma 5.pantaceturtajā daļā minētā ar nodokli apliekamā objekta. Ja mikrouzņēmuma darbinieka ienākums no mikrouzņēmumu nodokli maksājošā mikrouzņēmuma pārsniedz 720 euro Darba likumā noteiktā atlaišanas pabalsta dēļ vai tādēļ, ka viņam ir izmaksāta kompensācija par neizmantoto atvaļinājumu, darba tiesisko attiecību izbeigšanas gadījumā un ar šo personu darba tiesiskās attiecības netiek atjaunotas sešu mēnešu laikā pēc to izbeigšanas, kā arī tādēļ, ka darbiniekam izmaksājamā summa par ikgadējo apmaksāto atvaļinājuma laiku ir aprēķināta atbilstoši Darba likuma normām, mikrouzņēmuma darbinieka ienākuma apmēra kritērijs netiek uzskatīts par pārsniegtu un šajā daļā noteiktā nodokļa likme nav jāpiemēro.
Bail pat iedomāties, kas tur būs sarēķināts.
Tas, kas būs sarēķināts nākamajā tēmā.
Laiki mainās, bet jautājums paliek - Kas notiek Latvijā?
Nav jābrīnās, kāpēc VID ierēdņu pulks ir tik liels.
Ak Dievs, cik liels ir Tavs zvēru dārzs!
Закрыть
Краткое описание нарушения