Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).
Degviela atvaļinājumā
Lūdzu palīdzību
Līdz šim biju pieradusi, ka visi saprot un rēķinās ar to, ka brīvdienās un atvaļinājumā degvielu ar firmas karti nelej - lai izvairītos no liekām problēmām, sāku strādāt citā uzņēmumā un te pilnīga patvaļa
Visi lejas pa labi un pa kreisi - brīvdienās, atvaļinājumos (pat citās valstīs...) Tagad radās strīds ar personāldaļu, kas stingri uzstāj, ka tā drīkst,jo uzņēmumam ir savi iekšējie noteik. kas nosaka normas, cik litrus drīkst mēnesī tērēt un, ja atvaļinājumā neļauj liet - tad sanāk, ka normu neiztērē. Izrakos visur un neatrodu, kur būtu tieši pateikts, ka šis "ienākumu" veids būtu jāapliek ar IIN un Soc.
Gribu rakstīt uz VID, bet negribās uzkulties uz nepatikšanām
Ответы (10)
Vispirms jāapjautājas pie uzņēmuma vadītāja, kopš kura laika un uz kādu normatīvo aktu pamata Personāla daļa regulē nodokļu jautājumus.
Ne brīvdienās, ne atvaļinājumā nav paredzēta degvielas uzpildīšana.
Ja visu šo degvielu uzskaita kā fiziskās personas gūto labumu - cita lieta.
Pierēķiniet klāt VSAOI un IIN, un - uz priekšu!
Lai uzpildās 365 dienas gadā!
Izrakos visur un neatrodu, kur būtu tieši pateikts, ...
Parociet Likumā par IIN.
... nosaka normas, cik litrus drīkst mēnesī tērēt ...
Ne iekšējie, ne ārējie noteikumi nav augstāki par likumu.
Vēl - PVN izņemiet no priekšnodokļa un UIN deklarācijā 1,5 coef uzrēķiniet. Pēc tam šo aprēķinu (neaizmirstat Aivara teikto) iedodiet uzņēmuma vadībai., lai zina, cik tas "prieks" izmaksā.
Problēma tāda, ka neviens negrib neko darīt - līdz šim jau vairākus gadus tā ir bijis un tagad visi nesaprašanā un meklē iemeslus, jo papildus nodokļi nozīmē sliktāku rezultātu utt utml.... Un vēl - kā tad līdz šim viss bija ok un tagad nav
Man vajag dzelžainus pierādījumus, ka tā ir jādara
Man vajag dzelžainus pierādījumus, ka tā ir jādara
Попробуйте ломом по голове.
Var izmantot arī kādu citu dzelzi - "patentatslēgu", metāla āmuru un tml.
Man vajag dzelžainus pierādījumus, ka tā ir jādara .....
Aprēķinot UIN, apliekamais ienākums ir jāpalielina un koeficients 1,5 jāpiemēro par šādiem izdevumiem, kas veikti uzņēmuma darbinieku vai īpašnieku labā:
• izdevumi atpūtai un atpūtas ceļojumiem, izklaidēšanās pasākumiem;
• ar saimniecisko darbību nesaistīti īpašnieku vai darbinieku braucieni ar nodokļa maksātāja autotransportu;
Izņēmumi ir summas, kas izmaksātas uzņēmuma īpašniekiem vai darbiniekiem saskaņā ar MK noteikumos Nr.112 Noteikumi par ienākumiem, par kuriem jāmaksā algas nodoklis, Darba aizsardzības likuma 7., 8., 11., 12., 14. un 25.pantā un likuma Par iedzīvotāju ienākuma nodokli (likums par IIN) 9.pantā minētajiem nosacījumiem un nav apliekamas ar IIN, kā arī izdevumi darbinieka nogādāšanai no dzīvesvietas uz darbu un no darba uz dzīvesvietu, ja darba specifikas dēļ darbiniekam nav iespējams nokļūt darbā vai nokļūt pēc darba dzīvesvietā ar sabiedrisko transportu.
Runājot par izdevumiem uzņēmuma īpašnieku, darbinieku vai citu fizisku personu labā, jāievēro, ka šīs izmaksas ietekmē UIN aprēķinu tikai gadījumos, kad izmaksas nav personificējamas. Tiklīdz izmaksas var aprēķināt un attiecināt uz noteiktu fizisku personu, spēkā stājas likuma par IIN normas un UIN deklarācijā korekcijas nav jāveic, bet ir jāaprēķina IIN. Ja fiziskā persona ir jūsu uzņēmuma darbinieks, gandrīz vienmēr ir jāaprēķina arī valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas (VSAOI).
Bieži vien grāmatveži un uzņēmuma vadība pietiekami neizvērtē darījumu un vieglprātīgi pieņem lēmumu, ka izdevumi nav personificējami un jāpiemēro koeficients 1,5, nevis jāveic attiecīgi aprēķini un jāaprēķina IIN un VSAOI. Pārbaudes rezultātā atklājas, ka uzņēmuma rīcībā ir pietiekami daudz informācijas, uz kuru pamatojoties var aprēķināt katras fiziskas personas gūto labumu
Problēma tāda, ka neviens negrib neko darīt - līdz šim jau vairākus gadus tā ir bijis un tagad visi nesaprašanā un meklē iemeslus, jo papildus nodokļi nozīmē sliktāku rezultātu utt utml.... Un vēl - kā tad līdz šim viss bija ok un tagad nav
Man vajag dzelžainus pierādījumus, ka tā ir jādara
Если предприятие платит за машины налог на транспортные средства, уже допускается , что автомобиль будет использоваться и для личных нужд. Государство с этим смирилось и приняло такой компромисс. Так что можно заправляться и в отпуске и и по выходным.
Если налог не платится, нужен ГПС и учет каждого километра. В этом случае не имеет значения, выходной или рабочий день. Могут накрутить в личное благо все расходы.
Mana vīzija par nodokli - samaksā un tas Tevi atbrīvo no skrupulozas ceļazīmju rakstīšanas, bet, ja atklāti uzrāda darījumus atvaļinājumā, brīvdienās par vairākiem simtiem mēnesī - vai tiešām samaksā valstij tos nieka EUR un pretī vari šķiest kaut tūkstošus uzņēmuma naudas, ko liec izmaksās. Principā tad jau var darbiniekam nopirkt auto, apmaksāt visu degvielu un maksāt minimālo - gan jau gana daudzi atrastos, kam tas patiktu.....
это ваша визия.
Закон говорит иначе
8. pants. Gada apliekamā ienākuma avoti
Par gūto labumu no darba devējam piederoša vai darba devēja rīcībā esoša vieglā pasažieru automobiļa izmantošanas, ja par vieglo pasažieru automobili nemaksā uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokli, ir jāmaksā algas nodoklis.
А если транспортный налог платится, значит за полученный работником лабумс ПНН не платится.
Закрыть
Краткое описание нарушения