Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).
profesionālās civiltiesiskās apdrošināšanas atbildība. К списку тем
profesionālās civiltiesiskās apdrošināšanas atbildība.
Sveiki!
Šobrīd apsveru domu savam uzņēmumam iegādāties profesionālo civiltiesiskās atbildības apdrošināšanu, jo, kā saka- nekļūdās tas kas neko nedara.
Aizpildīju vairākās firmās pieteikumus, saņēmu piedāvājumus , bet es vēlētos noskaidrot kā ir reāli dzīvē ar šo apdrošināšanu- varbūt jūs varat padalīties savā pieredzē, ieteikt kādu apdrošināšanas firmu ? Varbūt kādam ir bijusi pieredze, kas notiek, kad pienāk brīdis, kad ir ieradies VID un ir atrastas nepilnības grāmatvedības uzskaitē un uzlikts sods?
Ответы (53)
Man vairākus gadus bija apdrošināšana.
Visvairāk mani mulsināja tas, ka jebkādus uzrēķinus un sodus uzliek ne jau grāmatvedības firmai, bet gan klientam. Lai kaut ko saņemtu no apdrošinātāja, klientam jāspēj pierādīt, ka viņam radušies zaudējumi grāmatvedības firmas dēļ. Es neesmu pārliecināta, ka ar vienkāršu pretenziju no klienta puses (un to, ka es atzītu, ka tā ir mūsu firmas vaina) apdrošinātājiem pietiktu. Iespējams, ka viņi prasītu, lai zaudējumi būtu pierādīti tiesā. Tā ka varbūt paprasiet detalizētāk apdrošinātājiem (kaut gan parastie aģenti ne visai orientējas šajos jautājumos), kādi dokumenti nepieciešami izmaksām.
Arī mani ļoti interesētu, vai kāds reāli vispār ir saņēmis naudu no apdrošinātājiem sakarā ar zaudējumiem, ko nodarījuši grāmatveži.
Mani arī mulsina šis atlīdzības pieprasīšanas process, es zvanīju uz vairākām firmām un lūdzu, lai izskaidro šo procesu un gandrīz visi aģenti nemācēja man paskaidrot, teica ka pakonsultēsies un tad atzvanīs. Kad atzvanīja, tad nostāstīja man to ko paši bija uzzinājuši, bet kā es uzdevu konkrētu jautājumu tā paši samulsa. Vienīgi Baltā bija ļoti zinošs aģents, kurš stāstīja, ka ja VID pārbaudē firmai, ar kuru man ir noslēgts līgums par pakalpojumu sniegšanu, tiek uzlikts sods, piemēram par savlaicīgu atskaišu nesniegšanu vai kādām kļūdām, tad man ir jāinformē mans klients ka man ir apdrošināšana un viņš iesniedz apdrošinātājiem to lēmumu, kur ir uzrādīts, ka . piemēram , sods ir uzlikts par atskaišu neiesniegšanu laikā, un tā kā tā bija mana kā grāmatveža kompetence, tad manam klientam kompensē to soda apjomu.
Skan jau ļoti labi, bet es arī ļoti gribu zināt, kā ir ja tiešām šī kompensācija tiek pieprasīta- cik reāli ir viņu saņemt?
Arī man savulaik bija doma apdrošināt civiltiesisko atbildību.
Taču, kad izlasīju, uz kādiem jautājumiem man vispirms jāsniedz atbildes apdrošināšanas firmai, no šīs domas atteicos.
Jo tika pieprasīti visu manā apkalpošanā esošo klientu konfidenciālie dati.
Vairāk man šāda doma nekad nav nākusi prātā.
Piekrītu arī Ilzei - kad būs iesniegums par kompensāciju, pretī saņemsi 3 pirkstu kombināciju.
Man nevienā pieteikumā neprasīja norādīt klientu datus, tikai bija jautājums vai ir kāds klients, kurš pārsniedz 25% no kopējā apgrozījuma un kādā nozarē viņš darbojās.
Būvuzraugam нужен такой полюс.Если он принят у нас на работу,то я думаю мы можем оплатить его со счета фирмы и отнести на затраты? Или он попадает под зарплатные налоги?Закон читала,но не нашла.Подскажите плиз...
Būvuzraugam нужен такой полюс
Бедный полис-полюс
Полюс им точно не нужен, там холодно
С грамматикой не дружу,с бухгалтерией похоже тоже
Могу ошибаться, но мне кажется это его личная гражданская ответственность.
Могу ошибаться, но мне кажется это его личная гражданская ответственность.
Нисколько не ошибаетесь- это и есть его личная гражданская ответственность и к расходам фирмы отношения не имеет.
Šodien iFinanses izlasīju rakstu -
Skaidrāk definē grāmatveža un ārpakalpojuma grāmatveža jēdzienu .
Saeimas 23.11.2016. ārkārtas sēdē galīgajā lasījumā pieņemti grozījumi likumā "Par grāmatvedību", nosakot skaidrāku grāmatveža un ārpakalpojuma grāmatveža definīciju.
Likuma "Par grāmatvedību" izpratnē grāmatvedis tiek definēts kā fiziska persona, kuras kvalifikācija atbilst Ministru kabineta noteiktajai grāmatveža 4. vai 3.līmeņa kvalifikācijai un kuras kompetenci apliecina attiecīgs izglītības dokuments.
Grāmatveža pienākumus var veikt arī fiziska persona, kuras kompetenci attiecīgajos grāmatvedības jautājumos apliecina pieredze vai atbilstošs sertifikāts un ar ko uzņēmuma vadītājs ir noslēdzis attiecīgu rakstveida līgumu, kurā noteikti šīs personas pienākumi, tiesības un atbildība grāmatvedības kārtošanas jautājumos.
Savukārt ārpakalpojuma grāmatveža definīcija paredz, ka tā ir persona, kura, pamatojoties uz rakstveida līgumu ar uzņēmumu, apņemas sniegt vai sniedz klientam grāmatvedības pakalpojumus un kura atbilst iepriekšminētajām prasībām, kas attiecas uz grāmatvežiem.
Likumā "Par grāmatvedību" arī precizēta norma par ārpakalpojuma grāmatveža civiltiesiskās atbildības apdrošināšanu, paredzot, ka ārpakalpojuma grāmatvedim ir pienākums apdrošināt savu civiltiesisko atbildību par viņa darbības vai bezdarbības rezultātā radītajiem zaudējumiem uzņēmumam, ar kuru ir noslēgts rakstveida līgums par sniegtajiem grāmatvedības pakalpojumiem.
Likuma izmaiņas stāsies spēkā 01.07.2017.
Ko jūs par to domājat kolēģi ? No 1.janvāra naskiem visiem, formēt apdrošināšanu.
Likuma izmaiņas stāsies spēkā 01.07.2017.
Jā, protam, ar 01.jīliju.
Kāda ir maksa par šo grāmatveža civiltiesisko apdrošināšanu?
Es personīgi joprojām domāju to pašu - apdrošinātāju lobijs "sit augstu vilni".
Skaidrs kā diena (pat ezim skaidrs) - ja ārpakalpojumu grāmatvedis būs nokavējis kādu pārskatu, un klientam tiks piemērots administratīvais sods, neviens apdrošinātājs "nevienu kapeiku" nevienam nemaksās.
Jo... apdrošinājies būs grāmatvedis, bet sods būs klientam - pavisam citai personai, kurai šajā gadījumā nebūs nekāda sakara ar apdrošinātāju.
Tikai šajā muļķu zemē kaut ko tādu spēj izdomāt.
Ar lielu interesi lasīšu kolēģu domas un viedokļus.
Vēl mani interesē - kura institūcija būs tiesīga kontrolēt - esi vai neesi apdrošinājies?
Kādi būs sodi, kurš normatīvais akts tos paredz, kādā apmērā?
Ar lielu interesi lasīšu kolēģu domas un viedokļus.
Vēl mani interesē - kura institūcija būs tiesīga kontrolēt - esi vai neesi apdrošinājies?
Kādi būs sodi, kurš normatīvais akts tos paredz, kādā apmērā?
Manuprāt nekas vēl no tā nav izdomāts un varbūt arī viss vēl mainīsies kā parasti.
Bet arī interesē tas pats.
Интересна цена вопроса - сколько будет стоить эта страховка?
Albīna, domāju, ka cenas būs tādas, kas "reāli iespārda".
Jo tā apdrošināšana taču būs OBLIGĀTA!
Katrs alkatīgais apdrošinātājs grābs tik, cik vien varēs pagrābt.
Закрыть
Краткое описание нарушения