IIN ārvalstī
SIA grib uzsākt montāžas/celtniecības darbus Norvēģijā, reģistrējot pastāvīgo pārstāvniecību un kļūstot par PVN maksātāju Norvēģijā.Visiem darbiniekiem, kuri tiks nodarbināti montāžas darbos Norvēģijā, būs noformēts A1 sertifikāts, kurš apliecina, ka darbinieks ir sociāli apdrošināts Latvijā.
Darbinieki tiks sūtīti Norvēģijā darbu pildīšanai pēc sekojošā grafika: 3 nedēļas darbs objektā, atgriešanās Latvijā atpūtai 3-5 dienas, un atpakaļ atgriešanās Norvēģijā. Tāds režīms ir paredzēts 5-12 mēnešu periodā, atkarīgi no darba frontes saņemšanas laikiem.
Lūdzu palīdzēt ar jautājumiem:
1. Kādā secībā ir nepieciešams sniegt 71. un 72. kodu (pirms darbu uzsākšanas Norvēģijā vai momentā, kad darbinieki kļūst par iedzīvotāju ienākuma nodokļu apliekāmajām personām Norvēģijā, t.i. ja darbinieki uzturēsies Norvēģijā vairāk par 182 dienām kalendārajā gadā.
2. Tā kā, saskaņā ar likumu “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” 24. pantu 7. daļu ar iedzīvotāju ienākuma nodokli (tālāk tekstā IIN) neapliek Latvijas rezidenta algotā darba ienākumus, kas gūti valstī, ar kuru Latvijai ir noslēgta un stājusies spēkā konvencijas par nodokļu dubultas uzlikšanas un nodokļu nemaksāšanas novēršanu, un, ja IIN summa, kuru ir jāmaksā Norvēģijā ir mazāka nekā pēc Latvijas nodokļu likmes aprēķināts nodoklis, vai ir nepieciešams piemaksāt starapību Latvijas budžetā? Ja ir, tad kādā kārtībā un kādos termiņos? Kas ir atbildīgs par nodokļu samaksu –darbinieks vai darba dēvējs?
3. Kādā kārtībā pielieto minimālo neapliekamo minimumu un atvieglojumus par apgādājamām personām (Kādā valstī piemēro atvieglojumus).
4. Darba specifikas dēļ var rasties dīkstāves, bet atgriezt darbiniekus Latvijā ir ekonomiski neizdevīgi. Par kādām dienām ir jāaprēķina izdevumu kompensācija, saskaņā ar MK noteikumiem Nr. 969 42.p.- par kalendārām, kad darbinieks fiziski atrodas Norvēģijā, vai par darba dienām?
tūrpinājums......