Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Актуальная дискуссия

Kādus grozījumus noteikumos un likumos vajadzētu? К списку тем

Kādus grozījumus noteikumos un likumos vajadzētu?
Skatos, šodien tiek diskutēts par dokumentu ievades datumu.
Gribētos dzirdēt jūsu viedokļus, kādas izmaiņas būtu jāveic grāmatvedības kārtošanas noteikumos.
1. "Nost" ar dokumentu ievades datumu, kā milzīgu pārkāpumu!
2. Dokumentu reģistrācijai jābūt atkarīgai no atskaišu iesniegšanas, piemēram, ja PVN termiņš mēnesis, tad reģistrēšanas laiks ir līdz 20.datumsm ja ceturksnis - tad līdz PVN atskaites perioda 20.datumam(ceturkšān), ja MUN maksātājs, tad realizācijai jābūt reģistrētais līdz 15.datumam bet, ja PVN maksātājs, tad papildus jāskatās PVN datumi (jo, manuprāt VIDs neļaus izslēgt reģistrācijas datumu kā tādu, jo, viņiem vien saprotamu iemeslu ēc, tas ir kaut kāds ārkārtīgi svarīgs datums!).
Andaz
Andaz 13.03.2015 17:39
27892 сообщения на сайте

Ответы (134)

Tas tāpat, kad grāmatvedis neatdod grāmatv.metodiku

Drukāju tikai nepieciešamo - ja būs pārbaude, tad pēc pieprasījuma arī izdrukāšu to sistēmas pārskatu (vai drīzāk aizsūtīšu elektroniski).
Japaina
Japaina 16.03.2015 18:01
10269 сообщений на сайте
Nepiekrītu par to, ka datu bāze nav mans īpašums. zalktis licencē ir melns uz balta rakstīts - Ar Zalktis palīdzību Jūsu veidotais datubāzes fails vai faili ir Jūsu īpašums. Tātad mans kā ārpakalpojuma grāmatveža, jo Licence ir uz manas firmas vārda nevis klienta.
Cleo
Cleo 16.03.2015 18:21
19234 сообщения на сайте
Atgriežoties pie tēmas - atbalstu, ka dokumentu ievades termiņam sistēmā jābūt atbilstoši atskaišu (piem. PVN) iesniegšanas termiņiem, bet ne agrāk, kā dokuments ir saņemts uzņēmumā (lai nebūtu jāmet miskastē rēķins, kuru darījumu partneris atsūtījis ar novēlošanos). Tāpat arī sods par novēlotu dokumenta ievadīšanu ir neadekvāts pārkāpumam.

Tāpat arī uzskatu, ka ir laiks atcelt grāmatojumu rakstīšanu uz rēķiniem. Neredzu tam nekādu praktisku jēgu, jo grāmatvedības reģistros ir redzams. Tajā pašā log failā var apskatīt, kam interesē (tajā skaitā, arī ja ir bijuši labojumi).

Tad vēl trakās transfertcenas - slieksnis ir ļoti zems, salīdzinot ar citām EU valstīm. Uzņēmumam ar 1.4mill EUR (varbūt neprecīzi atceros?) apgrozījumu transfertcenu politikas izstrāde ir diezgan sālīts pasākums, it īpaši ja darījumi ar saistītajām pusēm ir dažādi, un ja cenas grūti salīdzināmas.

Vēl man bija sasāpējuši jautājumi Uzrakstīšu, ja atcerēšos.
Ciparinjsh
Ciparinjsh 16.03.2015 19:34
95 сообщений на сайте
Es savukārt esmu par to, lai visi rēķini un pavadzīmes, arī visi pārējie grāmatojumi programmā būtu veikti līdz Gada pārskata iesniegšanai. Jo Gada pārskatu labot un precizēt nav atļauts. Tas darāms nākošajā Gada pārskatā.
Manuprāt, tāpēc jau ir atļauts precizēt nodokļu deklarācijas, ka visādi dzīvē var gadīties.
Tajā pašā laikā atzīšos - "mazos" rēķinus, arī čekus, kas iesniegti ar novēlošanos, es parasti iegrāmatoju tajā mēnesī, kad tie iesniegti. tie ir iesniegti "aiz" PVN deklarācijas. Protams, pārskata perioda (gada) ietvaros.
Es neuzskatu, ka ir prātīgi un jēdzīgi iesniegt PVN deklarācijas precizējumus, ja janvāra čeks, kurā PVN ir 0,21 EUR, ir iesniegts tikai 25.februārī, piemēram.

Par grāmatojumiem uz dokumenta. Droši vien jaunā paaudze uzskatīs mani par stagnātu, bet mans uzskats ir - uz katra dokumenta ir jābūt gan kontējumam, gan arī grāmatojuma numuram.
Pirmkārt, tas norāda uz to, ka dokuments grāmatvedībā ir pieņemts un iekļauts grāmatvedības reģistros. Otrkārt, gan pats grāmatvedis, gan arī jebkurš kontrolētājs var redzēt, kā šis darījums grāmatvediski atspoguļots.
Galu galā, saņemot, piemēram, dokumentus, tos arī kancelejā reģistrē, piešķirot tiem numurus, un šos numurus (arī datumu) atzīmē uz dokumenta. Kāpēc gan grāmatvedībā lai būtu citādi?
Un - pēc kādām gan pazīmēm var atšķirt - kurš rēķins iegrāmatots un kurš nē, ja uz šiem dokumentiem nav absolūti nekādu grāmatvedības piezīmju?
Aivars007
Aivars007 16.03.2015 21:09
26981 сообщение на сайте
Man arī patīk, ka ir grāmatojums un reģ.numurs - tas ir, kā mans paraksts, ka ir iegrāmatots programmā.
Japaina
Japaina 16.03.2015 21:49
10269 сообщений на сайте
Jā! Аналогично!
Sletla
Sletla 16.03.2015 22:34
13442 сообщения на сайте

Par grāmatojumiem uz dokumenta. Droši vien jaunā paaudze uzskatīs mani par stagnātu, bet mans uzskats ir - uz katra dokumenta ir jābūt gan kontējumam, gan arī grāmatojuma numuram.
Pirmkārt, tas norāda uz to, ka dokuments grāmatvedībā ir pieņemts un iekļauts grāmatvedības reģistros. Otrkārt, gan pats grāmatvedis, gan arī jebkurš kontrolētājs var redzēt, kā šis darījums grāmatvediski atspoguļots.
Galu galā, saņemot, piemēram, dokumentus, tos arī kancelejā reģistrē, piešķirot tiem numurus, un šos numurus (arī datumu) atzīmē uz dokumenta. Kāpēc gan grāmatvedībā lai būtu citādi?
Un - pēc kādām gan pazīmēm var atšķirt - kurš rēķins iegrāmatots un kurš nē, ja uz šiem dokumentiem nav absolūti nekādu grāmatvedības piezīmju?
Aivars007 16.03.2015 21:09
Jā, bet to tad var noteikt attiecīgā uzņēmuma organizācijas dokumentos, ja tā patīk labāk. Reģistrācijas Nr protams, ka vajag. Pēc reģ. Nr sistēmā arī var atrast grāmatojumu. Bet grāmatojumu rakstīt uz rēķina ne vienmēr ir racionāli. Lielie uzņēmumi dažkārt rēķinus ievada/ ienākošos rēķinus apstiprina citās programmās, un to nedara grāmatveži. Pēc tam visi rēķini tiek importēti grāmatvedības programmā, grāmatojumi tiek veidoti automātiski ar programmatūras starpniecību. Ir lieks laika tēriņš uz katra rēķina rakstīt grāmatojumu, pie tam lieliem uzņēmumiem rēķinu mēdz būt daudz. Līdz ar to es domāju, ka tai nevajadzētu būt obligātai prasībai.
Ciparinjsh
Ciparinjsh 16.03.2015 22:48
95 сообщений на сайте
Mums tādā gadījumā bija spiedodziņi ar grāmatojumiem.
Japaina
Japaina 16.03.2015 22:52
10269 сообщений на сайте

Par grāmatojumiem uz dokumenta. Droši vien jaunā paaudze uzskatīs mani par stagnātu, bet mans uzskats ir - uz katra dokumenta ir jābūt gan kontējumam, gan arī grāmatojuma numuram.
Pirmkārt, tas norāda uz to, ka dokuments grāmatvedībā ir pieņemts un iekļauts grāmatvedības reģistros. Otrkārt, gan pats grāmatvedis, gan arī jebkurš kontrolētājs var redzēt, kā šis darījums grāmatvediski atspoguļots.
Galu galā, saņemot, piemēram, dokumentus, tos arī kancelejā reģistrē, piešķirot tiem numurus, un šos numurus (arī datumu) atzīmē uz dokumenta. Kāpēc gan grāmatvedībā lai būtu citādi?
Un - pēc kādām gan pazīmēm var atšķirt - kurš rēķins iegrāmatots un kurš nē, ja uz šiem dokumentiem nav absolūti nekādu grāmatvedības piezīmju?
Aivars007 16.03.2015 21:09
Jā, bet to tad var noteikt attiecīgā uzņēmuma organizācijas dokumentos, ja tā patīk labāk. Reģistrācijas Nr protams, ka vajag. Pēc reģ. Nr sistēmā arī var atrast grāmatojumu. Bet grāmatojumu rakstīt uz rēķina ne vienmēr ir racionāli. Lielie uzņēmumi dažkārt rēķinus ievada/ ienākošos rēķinus apstiprina citās programmās, un to nedara grāmatveži. Pēc tam visi rēķini tiek importēti grāmatvedības programmā, grāmatojumi tiek veidoti automātiski ar programmatūras starpniecību. Ir lieks laika tēriņš uz katra rēķina rakstīt grāmatojumu, pie tam lieliem uzņēmumiem rēķinu mēdz būt daudz. Līdz ar to es domāju, ka tai nevajadzētu būt obligātai prasībai.
Ciparinjsh 16.03.2015 22:48
Lielos uzņēmumos ir arī liels BARDAKS!
Tas nu ir fakts!
Aivars007
Aivars007 16.03.2015 22:54
26981 сообщение на сайте
Jā, bet es neredzu grāmatojuma rakstīšanu uz rēķinu kā universālu panaceju bardaka novēršanai. No ārējā lietotāja viedokļa tam nav nekādas pievienotās vērtības. Bet uzņēmuma iekšienē... var arī noteikt ķiņķēziņus uz rēķinu stūriem zīmēt, ja tā labāk patīk, vai aprakstīt darījumu dzejā
Ciparinjsh
Ciparinjsh 16.03.2015 23:13
95 сообщений на сайте
Esmu gatavs aizstāvēt savu viedokli līdz pēdējam elpas vilcienam.
Manā uzskatā - dokumentam ir jābūt noformētam pilnībā.
Rakstiet sava uzņēmuma metodikā, ka grāmatojuma numurs ir maijpuķīte: lapiņu skaits - grāmatojuma numurs.
Savukārt kontējumam ir citi ķinķēziņi, kuram atbilst attiecīgs konta numurs: mērkaķis ar vienu ausi - 7110; mērkaķis ar 1 aci - 5310 utt.
Aivars007
Aivars007 17.03.2015 10:23
26981 сообщение на сайте
Nepiekrītu par to, ka datu bāze nav mans īpašums. zalktis licencē ir melns uz balta rakstīts - Ar Zalktis palīdzību Jūsu veidotais datubāzes fails vai faili ir Jūsu īpašums. Tātad mans kā ārpakalpojuma grāmatveža, jo Licence ir uz manas firmas vārda nevis klienta.
Cleo 16.03.2015 18:21
Nu tad Zalktis ir izņēmums.
Bet ir diezgan dīvaini, ka papīra formāta grāmatvedība nav Jūsu īpašums, bet programmā ievadītie dati - ir.
Andaz
Andaz 17.03.2015 10:24
27892 сообщения на сайте
Jā, bet es neredzu grāmatojuma rakstīšanu uz rēķinu kā universālu panaceju bardaka novēršanai. No ārējā lietotāja viedokļa tam nav nekādas pievienotās vērtības. Bet uzņēmuma iekšienē... var arī noteikt ķiņķēziņus uz rēķinu stūriem zīmēt, ja tā labāk patīk, vai aprakstīt darījumu dzejā
Ciparinjsh 16.03.2015 23:13
Tad labāk vajag strādāt par mākslinieku vai dzejnieku.
Japaina
Japaina 17.03.2015 10:27
10269 сообщений на сайте
Grāmatvedība ir matemātika un loģika un tā arī "jāpieiet". Grāmatvedībā nedrīkst darboties pēc principa - te kaut ko ierakstīšu, bet te- nerakstīšu.

Grāmatvedību kārto tā, lai grāmatvedības jautājumos kvalificēta trešā persona varētu gūt patiesu un skaidru priekšstatu par uzņēmuma finansiālo stāvokli bilances datumā, tā darbības rezultātiem, naudas plūsmu noteiktā laikposmā, kā arī konstatēt katra saimnieciskā darījuma sākumu un izsekot tā norisei.

Grāmatvedības sniegtajai informācijai jābūt patiesai, salīdzināmai, savlaicīgai, nozīmīgai, saprotamai un pilnīgai.

Jā, var visu atrast programmās, bet, ja es nāku uz pārbaudi, man jāvar ātri un ērti saprast, kur un kā katra summa tiek iegrāmatota.

Uzņēmumos 85% gadījumos ir standarta grāmatojumi, tāpēc nav problēmu sagatavot zīmodziņus.
Andaz
Andaz 17.03.2015 10:33
27892 сообщения на сайте
Uzņēmumos 85% gadījumos ir standarta grāmatojumi, tāpēc nav problēmu sagatavot zīmodziņus.
Andaz 17.03.2015 10:33
Анда, вы это серьезно?
Albina
Albina 17.03.2015 10:36
64598 сообщений на сайте
Vēl praktizēju tā....mapēs, kur ir vienveidīgi grāmatojumi, rakstu uz mapes....2130,5721/5310
Japaina
Japaina 17.03.2015 10:39
10269 сообщений на сайте
Grāmatojumiem, kuri bieži atkārtojas, man ir spiedogi, piemēram:
Grāmatojums Nr.___
D2130 K5310
D5721 K5310 utt.

Pārējiem grāmatojumiem ir viens universālais spiedogs:
Grāmatojums Nr.____
D_____ K_____
D_____ K_____

Neredzu, kur ir problēma.
Un nesaprotu, kā pats grāmatvedis var atšķirt, kurš dokuments ir pilnībā apstrādāts, un kurš tikko kā uz viņa darba galda nosviests, kamēr viņš bija aizgājis uz WC.
Aivars007
Aivars007 17.03.2015 10:39
26981 сообщение на сайте
Uzņēmumos 85% gadījumos ir standarta grāmatojumi, tāpēc nav problēmu sagatavot zīmodziņus.
Andaz 17.03.2015 10:33
Анда, вы это серьезно?
Albina 17.03.2015 10:36
Jā, серьезно.
Vai Jums tiešām katra pavadzīme un katrs rēķins katru dienu pilnīgi citādāk grāmatojas??? Vienu dienu piens veikalā uz 2110, otrā dienā uz 2113, trešajā - uz 3456?
Man preces maksimums 3 dažādos kontos vai pa struktūrvienībām, pakalpojumu rēķini arī pa struktūrvienībām visu gadu vienādi! Maziem uzņēmumiem pat nav struktūrvienību, tur vēl vienkāršām - pēc PZA izmaksām-ražošana, pārdošana, administrācija, pārējie.
Jā, ir visādi debesu brīnumi, bet pamatā taču viss atkārtojas!
Andaz
Andaz 17.03.2015 10:53
27892 сообщения на сайте
Я тоже делаю проводки на документах для того, чтобы знать, что документ заведён в программу. Но это - моя "прихоть", а не повод для штрафования!
Tehnolog
Tehnolog 17.03.2015 11:04
3101 сообщение на сайте
Man arī patīk, ka ir grāmatojums un reģ.numurs - tas ir, kā mans paraksts, ka ir iegrāmatots programmā.
Japaina 16.03.2015 21:49
Bet to jau var vienkāršot:
Piemēram grāmatveža datu ievadītāja personīgais spiedogs uz dok- tātad ir programmā:
Par grāmatojumu uz dokumenta:
NEATBALSTU
piekrītu dokumentu kopumam pievienots dokumentu reģistrs ar grāmatojumiem
piemēram
bankas dokumentus ienesam programmā elektroniski
noslēdzam perioda konta izrakstu programmā
ieliekam vākos bankas konta izrakstu un izdruku no programmas ar grāmatojumiem.
Un interesanti ja caurskatot datus jūs konstējat nekorektu grāmatojumu- nu programmā izlabo bet kurš sameklē dokumentu un uz tā izlabo grāmatojumu??????
Vēl bija klients ar 5000 realizācijas dokumentiem mēnesī- nu kāda velna pēc muz katra dok jāraksta grāmatojums un vēl reģistrācijas Nr
salieku PZ vākos pievienoju sarakstu -izdruku no programmas ( abi veidoti pēc principa - ja dok pēc Nr tad saraksts pēc Nr vai abi pēc datuma.
Nu droši veiklāk nodrošināšu konkrētā dokumenta atrašanu nekā tie kas glīti uzraksts reģistrācijas Nr un dat bet krāmē secībā- kā atnāca tā ieliku vākos .
Ziniet tie likumi dažkārt tiek rakstīti lai pārbaudītājiem atliktu pateikt "Jā viss saprotams, redzams, viegli atrodasm, pārskatāms bet nav ....... ir pārkāps likuma ... pants ....
Guntagermane
Guntagermane 17.03.2015 12:00
1303 сообщения на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.