Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).
Nav EKA - cik lielas ziepes draud? К списку тем
Nav EKA - cik lielas ziepes draud?
Stāsts tāds. Ir tirdzniecības uzņēmums, kas pārdod preci internetā ar kuponiem. Klienti samaksā ar kredītkarti, nauda iekrīt bankas kontā. Problēma ir tāda, ka šim uzņēmumam nav EKA. Klients atnāk, un apmaiņā pret kuponu saņem preci, čeks netiek izsists.
Ko par to saka APK ir skaidrs, bet vai nebūs tā, ka lielākās ziepes izcelsies no fakta, ka dokumentāri nevar pierādīt izejošo preču plūsmu? Jo no dokumentiem nevar saprast, cik preces (natūrā) ir pārdotas... vai daļa nav aizgājusi neceļos. Kādi viedokļi?
Ответы (14)
Saskaņā ar Ministru kabineta 2007.gada2.maija noteikumu Nr.282 „Nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektronisko ierīču un iekārtu lietošanas kārtība” 2. un 32.punktu lai nodrošinātu nodokļu un citu maksājumu reģistrāciju, par darījumiem saņemto samaksu skaidrā naudā, ar maksājumu kartēm vai citiem maksājuma apliecinājumiem (dāvanu kartes, čeki, taloni un tamlīdzīgi apliecinājumi par to, ka tiek veikts norēķins par darījumu) nodokļu maksātāji reģistrē, izmantojot kases aparātus, izdrukā un izsniedz darījuma partnerim kases čeku.
Pakalpojumu sniedzējam vai preču pārdevējam, saņemot no pircēja kolektīvo iepirkumu portālā iegādāto kuponu, darījuma summa jāreģistrē kases aparātā, jāizdrukā un jāizsniedz pircējam darījumu apliecinošais dokuments – kases čeks.
Ja pakalpojumu sniedzējs vai preču pārdevējs Ministru kabineta 2007.gada2.maija noteikumos Nr.282 „Nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektronisko ierīču un iekārtu lietošanas kārtība” norādītajos gadījumos nelieto kases aparātu, pircējam jāizsniedz attiecīgs darījumu apliecinošais dokuments – noformēta un Valsts ieņēmumu dienestā reģistrēta kvīts vai biļete.
Normatīvie akti neparedz, ka pakalpojumu sniedzējs vai preču pārdevējs drīkst neizsniegt samaksu apliecinošu dokumentu, ja samaksa tiek veikta ar kolektīvo iepirkumu portālā iegādāto kuponu.
Jā, jā, tas ir skaidrs. Bet mani interesēja, vai vēl kas draud par augstāk minētā neievērošanu, izņemot APK noteikto sodu.
Nu kā tad varam zināt, ko tur grāmatojat, vai uzrādat visu realizāciju, norakstat pārdoto preci.
No jautājuma nav skaidrs, vai kuponus pārdod kāds cits uzņēmums, vai nē....
Par sodiem pajautāt VID.
Nu kā tad varam zināt, ko tur grāmatojat, vai uzrādat visu realizāciju, norakstat pārdoto preci.
Tur jau tā lieta, ka nav ne jausmas. Līdz šim neesmu ar to uzņēmumu strādājusi. Pēc dokumentiem nav iespējams noteikt, tāpēc iedomājos, ka arī VID radīsies līdzīgs jautājums.
Izdrukas arī nekādas nav?....virsgrāmata.....
Virsgrāmatā parādās tikai ienākošās summas caur banku, bez jebkādas atsauces. Var tikai izdarīt pieņēmumu, ka 1 ienākošā summa ir 1 pārdots kupons (kas savukārt ir 1 preces vienība). Bet atkal nav nekādas informācijas par to, vai visi kuponi ir atprečoti. Kur nu vēl kaut kāds iedalījums pa preču veidiem. Tad vēl virsgrāmatā, protams, ir iepirktā prece (arī daudzums pa preču grupām). Cik saprotu, tad uzņēmums pats arī neveic nekādu krājumu uzskaiti ārpus grāmatvedības programmas.
VID man pat bail kaut ko šajā sakarā prasīt. Dies' pasarg uztraukumānetīšām izpļāpāšos uzņēmuma nosaukumu
Kā jau teicu, par soda naudu kas noteikta Administratīvo Pārkāpumu Kodeksā ir skaidrs, par to jau uzņēmums ir painformēts, mani patreiz vairāk uztrauc nodokļu sekas (piemēram, kas notiks ar atskaitīto PVN, vai izmaksās iekļauto iepirkto preci...).
Tad jātiek pie sakariem ar iepriekšējo grāmatvedi
Par to VID es tā pajokoju
Nu redz! Būtu grāmatojumi uz dokumentiem, būtu skaidrība.
Tad jātiek pie sakariem ar iepriekšējo grāmatvedi
Jā, bet ar kādu mērķi - piekaut?
Ja godīgi, es nedomāju, ka iepriekšējā grāmatvede zina kaut ko vairāk. Eh...
Tad jāizlemj, vai ir vērts bojāt nervus, vai sākt jaunu, skaistu dzīvi piem. ar 1. janvāri
Nu redz! Būtu grāmatojumi uz dokumentiem, būtu skaidrība.
Kādā ziņā? Problēma ir tā, ka izejošo dokumentu NAV!
Ja nav dokumentu, un nav saprašanas, kā tikt galā, varbūt ir vērts atteikties no tāda uzņēmuma apkalpošanas? vai arī nelīst svešos gados un neko tur nemeklēt?
Ja nav dokumentu, un nav saprašanas, kā tikt galā, varbūt ir vērts atteikties no tāda uzņēmuma apkalpošanas? vai arī nelīst svešos gados un neko tur nemeklēt?
Man nav mērķa līst svešos gados. Sākotnējais jautājums bija par iespējamām pārkāpuma sekām. Cenšos izskaidrot uzņēmumam, kas viņiem īsti draud par EKA nelietošanu. Par APK 156.pantā noteiktajām sankcijām jau informēju. Bet tā kā man ir arī aizdomas par iespējamām nodokļu sekām, vēlējos pajautāt citu grāmatvežu viedokli...
Закрыть
Краткое описание нарушения