Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Бухгалтерская отчетность, СГД - взаимоотношения, информация, аудит

ПВН с полусенного аванса К списку тем

ПВН с полусенного аванса
Добрый день! Получены деньги от клиента, никакого авансового счёта не выставлялось, но планируется оказание услуг в последующие месяца. Надо ли показывать эту сумму в ПВН декларации?
Krista4i
Krista4i 17.04.2015 12:43
602 сообщения на сайте

Ответы (17)

Надо, а на полученные деньги выписывайте авансовый счёт и граматуйте.
Tt7
Tt7 17.04.2015 12:50
37863 сообщения на сайте
D banka K saņemtie avansi un PVN
Aivars007
Aivars007 17.04.2015 13:04
26984 сообщения на сайте
Paldies! Bet rēķins ir obligāts, avans saņemts pagajūšājā mēnesī un tagad jau numerācijas dēļ nav iespējam to izrakstīt?
Krista4i
Krista4i 17.04.2015 13:25
602 сообщения на сайте
Paldies! Bet rēķins ir obligāts, avans saņemts pagajūšājā mēnesī un tagad jau numerācijas dēļ nav iespējam to izrakstīt?
Krista4i 17.04.2015 13:25
Paldies! Bet rēķins ir obligāts, avans saņemts pagajūšājā mēnesī un tagad jau numerācijas dēļ nav iespējam to izrakstīt?
Krista4i 17.04.2015 13:25
Ir gan obligāts, man tikko bija tematiskā pārbaude. Avansa rēķiniem var būt cita numerācija kā paši iekārtojat. Ja tas bija pirmais avansa rēķins šogad, tad var piem.Nr.1-A
Sandra48
Sandra48 17.04.2015 13:51
324 сообщения на сайте
Ja ir līgums vai Vienošanās, rēķins NAV obligāts.
Tā ir tikai VID inspektora interpretācija.
Avansa rēķins NAV nodokļa rēķins.
Aivars007
Aivars007 17.04.2015 15:23
26984 сообщения на сайте
Aivar, es to zinu, bet tās VID interpretācijas mums ir "likums" Kāpēc viņiem nepieciešams tas avansa rēķins, zina tikai viņi, bet trešdien es to nesu uz Talejas ielu, lai iestājas sirsdmiers man un inspektorei. Es jau te iepriekš rakstīju, ka kliegšana bija liela dēļ tā neesošā rēķina, miers iestājās tikai uz pēcpusdienu, kad viss cits bija apskatīts.
Sandra48
Sandra48 17.04.2015 15:51
324 сообщения на сайте
miers iestājās tikai uz pēcpusdienu, kad viss cits bija apskatīts.
Sandra48 17.04.2015 15:51
Это потому что пообедали.
Tehnolog
Tehnolog 17.04.2015 16:26
3127 сообщений на сайте
miers iestājās tikai uz pēcpusdienu, kad viss cits bija apskatīts.
Sandra48 17.04.2015 15:51
Это потому что пообедали.
Tehnolog 17.04.2015 16:26
Ja jau tikai tas vien iemesls būtu...
Aivars007
Aivars007 17.04.2015 18:13
26984 сообщения на сайте
Avansa rēķins NAV nodokļa rēķins
Aivars007 17.04.2015 15:23
серьезно?
Kel
Kel 18.04.2015 00:59
12066 сообщений на сайте
серьезно
Es ar to biju domājis, ka saistībā ar Avansa rēķinu nav pamata atskaitīt priekšnodokli, kā arī nav pamata iekļaut PZA.
Avansu gadījumā visam pamatā ir veiktie maksājumi. Avansa rēķinus viens otram (cits citam) var rakstīt kaudzēm, tiem nav absolūti nekādas nozīmes.
Aivars007
Aivars007 18.04.2015 11:19
26984 сообщения на сайте
Saņemot atlīdzību par precēm vai pakalpojumiem avansā, izrakstītajā nodokļa rēķinā aprēķinātais nodoklis maksājams budžetā tajā taksācijas periodā, kad saņemts avanss - No VID metodikas. Ja darījums nenotika , vai notika par citu summu , tad koriģē PVN deklarācijā . Šoreiz Aivaram nepiekrītu
Par PZA , domāju, ka arī citiem šaubu nav , ka avansus tur neliek.
Frezy
Frezy 18.04.2015 20:09
1986 сообщений на сайте
Pievienotās vērtības nodokļa iegrāmatošanai
izmantojamie konti, saņemot vai maksājot avansu

3. Ja atlīdzība par preču piegādi (pakalpojumu sniegšanu) ir saņemta pirms preču nosūtīšanas (pakalpojumu sniegšanas), preču piegāde (pakalpojumu sniegšana) ir notikusi.

4. Saņemot atlīdzību par precēm vai pakalpojumiem avansā, izrakstītajā nodokļa rēķinā aprēķinātais nodoklis maksājams budžetā tajā taksācijas periodā, kad saņemts avanss:
4.1. avansa saņēmējs – preču piegādātājs (pakalpojumu sniedzējs) – par avansa maksājumu izrakstītajā nodokļa rēķinā aprēķināto PVN uzskaita:
D “Nauda”
K “No pircējiem saņemtie avansi”
K “Norēķini par pievienotās vērtības nodokli”;
4.2. piegādājot preces vai sniedzot pakalpojumus, par kuriem saņemts avanss saskaņā ar rēķinu, avansa saņēmējs – preču piegādātājs vai pakalpojumu sniedzējs – izrakstītajā nodokļa rēķinā aprēķināto PVN uzskaita:
D “Pircēju un pasūtītāju parādi”
K “Saimnieciskās darbības ieņēmumi”
K “Norēķini par pievienotās vērtības nodokli”.
Vienlaikus uzskaita saņemtā avansa izlietojumu un pārgrāmato iepriekš konta “Norēķini par pievienotās vērtības nodokli” kredītā uzskaitīto PVN:
D “No pircējiem saņemtie avansi”
D “Norēķini par pievienotās vērtības nodokli”
K “Pircēju un pasūtītāju parādi”.
5. Nodokļa rēķinos norādītās nodokļu summas kā priekšnodokli atskaita pēc nodokļa rēķinā norādītās nodokļa summas samaksas avansā:
5.1. avansa maksātājs – preču pircējs (pakalpojumu saņēmējs) – par avansa maksājumu saņemtajā nodokļa rēķinā norādīto un samaksāto PVN iegrāmato kā priekšnodokli:
D “Avansa maksājumi”
D “Norēķini par pievienotās vērtības nodokli”
K “Nauda”;
5.2. saņemot preces vai pakalpojumus, par kuriem samaksāts avanss saskaņā ar rēķinu, avansa maksātājs – preču vai pakalpojumu saņēmējs – saņemtajā nodokļa rēķinā norādīto PVN uzskaita:
D “Saimnieciskās darbības izmaksas” vai “Krājumi”
D “Norēķini par pievienotās vērtības nodokli”
K “Parādi piegādātājiem un darbuzņēmējiem”.
Vienlaikus uzskaita sama
Frezy
Frezy 18.04.2015 20:10
1986 сообщений на сайте
Vienlaikus uzskaita samaksātā avansa izlietojumu un pārgrāmato iepriekš konta “Norēķini par pievienotās vērtības nodokli” debetā uzskaitīto PVN:
D “Parādi piegādātājiem un darbuzņēmējiem”
K “Avansa maksājumi”
K “Norēķini par pievienotās vērtības nodokli”.
Frezy
Frezy 18.04.2015 20:11
1986 сообщений на сайте
Parasti jau nenotiek ākstīšanās ar "kaudzēm" avansa rēķinu izrakstīšanu , cik sapratu jautājums bija par reāli saņemtā avansa atspoguļošanu PVN deklarācijā ( pēc PVN rēķina)
Frezy
Frezy 18.04.2015 20:15
1986 сообщений на сайте
Redziet, kur tā starpība - es nekad vienu un to pašu nodokli par vienu un to pašu darījumu neiegrāmatoju divas vai vairākas reizes.
Metodiku, kuru Jūs citējat, es neņemu par pilnu.
Manuprāt, metodikas sastādītājs pats nekad nav grāmatvedību kārtojis.
Ja pēc tādas metodikas grāmato nodokli, tad viena un tā pati summa pa kontiem "apgrozās" 3 reizes.
Jautājums - priekš kam?
Pieļauju un ticu, ka daudzi tā grāmato, taču tikai ne es!
Man ir pašam sava galva uz pleciem, un es tādām metodikām nepievēršu uzmanību.

Acīmredzot, tāpēc grāmatvedības programmu izstrādātājiem vienmēr būs darbs.
Sevišķi PVN jomā, ja grāmato pēc šādas metodikas.
Kāds sakars PVN debeta kontam ar avansa rēķinu?
Ja avanss saņemts, nodoklis tiek uzskaitīts kredītā, tiek iekļauts PVN deklarācijā.
Pēc šis metodikas, kad nosūta preces, nodoklis atkal jāuzskaita kredītā, un vēlreiz jāatskaita priekšnodoklis (kura nav!!!) - debetā.
Vai nav murgs!
Aivars007
Aivars007 18.04.2015 20:49
26984 сообщения на сайте
Ja ir līgums vai Vienošanās, rēķins NAV obligāts.
Tā ir tikai VID inspektora interpretācija.
Avansa rēķins NAV nodokļa rēķins.
Aivars007 17.04.2015 15:23
Man pēc tēmas ir jautajums - vai tad Avansa rēķins var kalpot par attaisnoto dokumentu PVN deklaracijā?
Annaliza79
Annaliza79 26.05.2015 16:03
15 сообщений на сайте
vai tad Avansa rēķins var kalpot par attaisnoto dokumentu PVN deklaracijā
Annaliza79 26.05.2015 16:03
Если он оплачен, то конечно может.
Tt7
Tt7 26.05.2015 16:19
37863 сообщения на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.