Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).
Pamatlīdzekļu parvērtēšana К списку тем
Pamatlīdzekļu parvērtēšana
Nupat apjuku. Lūdzu palīdziet.
Trīs gadus atpakaļ pamatlīdzeklis tika pārvērtēts un Uzkrātā amortizācija tika norakstīta uz sākotnējo vērtību. ( bija grāmatojumi D129 un K123 kā arī pēc tam pārvērtējums D123-K313) Šobrīd pārvērtētā pamatlīdzekļa bilances vērtība atkal ir 0. Būtu tā kā atkal jāpārvērtē. Vai būs šādi grāmatojumi būs pareizi:
D 129..- K123..
D 313.. K 6... ( vecā pārvērtēšanas vērtība )
D 123-.. K 313.. ( jaunā pārvērtēšanas vērība
Ответы (6)
Priekš kam jums vajadzīgs tas pārvērtējums???
Tas, ka mantai vispār ir kaut kāda vērtība nemaz nenozīmē, ka to ir jāpārvērtē
Izlasiet Gada pārskatu likumā, kados gadījumos "prasās" pārvērtēšana un lieciet objektu mierā.
Uzskaiteit "gabalos" inventarizācijas laikā un miers
Ministru kabineta noteikumi Nr.488
61. Pamatlīdzekļa jauno uzskaites vērtību grāmatvedībā aprēķina, izmantojot vienu no šādām metodēm:
61.1. atbilstoši palielina vai samazina līdz pārvērtēšanas datumam uzkrāto nolietojumu vai pamatlīdzekļa līdzšinējo uzskaites vērtību, lai iegūtu jaunu pamatlīdzekļa bilances vērtību, kas ir vienāda ar tā pārvērtēšanā noteikto patieso vērtību;
61.2. sākotnēji noraksta līdz pārvērtēšanas datumam uzkrāto nolietojumu no pamatlīdzekļa līdzšinējās uzskaites vērtības un pēc tam atlikušo summu attiecīgi palielina vai samazina atbilstoši pamatlīdzekļa pārvērtēšanā noteiktajai patiesajai vērtībai.
Latvijas grāmatvedības standarts Nr. 7 „Pamatlīdzekļi” (утратили силу с ПрКМ 488)
37. Ja pamatlīdzekli pārvērtē, pārvērtēšanas datumā uzkrāto nolietojumu:
37.1. palielina vai samazina proporcionāli pamatlīdzekļa iegādes vērtības vai citas vērtības, kas aizstāj iegādes vērtību finanšu pārskatos, izmaiņām tā, lai pamatlīdzekļa bilances vērtība pēc pārvērtēšanas būtu vienāda ar tā pārvērtēto vērtību;
37.2. atskaita no pamatlīdzekļa iegādes vērtības vai citas vērtības, kas aizstāj iegādes vērtību finanšu pārskatos, un bilances vērtību palielina vai samazina atbilstoši pamatlīdzekļa pārvērtētajai vērtībai. Piemēram, šo metodi var piemērot ēkām, kuras pārvērtē to tirgus vērtībā.
Я считаю, что переоценку надо проводить по той же методике (прописанной в методике, - извиняюсь за тавтологию), которую применяли и в первый раз, если это не противоречит 488 правилам.
Начнем с того, что эти правила отменены и в силе 775
А продолжим тем, что в законе конкретно сказано, что для переоценки должно быть основание: реальная стоимость выше учетной и имеет тенденцию к увеличению.
Тут уже один раз списали,
переоценили (допустим, перестарались, списывая первый раз),
тоже списали,
и опять будем волну гнать...?
Не вижу никакой в этом нужды
ИМХУХУ
И правилах и в стандарте описана процедура переоценки, а не её обоснование
Уточню. Для переоценки должна расти не учетная стоимость, а первоначальная.
Если просто неверно определен срок полезного использования и амортизация списывалась быстрее, чем ОС реально изнашивалось, надо корректировать процент износа, не дожидаясь, пока балансовая стоимость спишется в ноль.
Bet vai tas tagad nebūs pārkāpums, ja mēs izmantojam ražošanā pamatlīdzekļus, kuru vērtība atbilst 0. Faktiski tā jau arī ir jo pamatlīdzekļi ir gandrīz 10 gadus veci
Kur jūs redzat pārkāpumu?
Inventarizācijas sarakstos manta ir uzrādīta.
Ja jūs norakstīsiet inventāru deļ tā niecīgas vērtības, bet izmantosiet saimnieciskajā darbībā, tas arī būs pārkapums? Nevajag jau baidīties no savas ēnas
Cik mazītiņš nebūtu nolietojuma procents, tik uz tā tas kādā brīdī novedīs PL līdz 0-tai vērtībai
Закрыть
Краткое описание нарушения