Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).
Документация в магазине
Добрый день,
Открываем розничный магазин. В связи с открытием возникли следующие вопросы:
1. Если вести журнал кассового аппарата в электронном виде, то как часто его нужно распечатывать и нужна ли там графа подпись с расшифровкой? Или может продавец может подписывать регистр Z отчетов и тогда подписываться потом за каждый день в журнале КА не надо?
2. Можно ли не вести кассовую книгу? В одном касес ноликумсе прочитала, что проинкассированные деньги записываются в регистр инкассированных наличных денег и кассовая книга не составляется. У нас ситуация такая, что деньги в конце рабочего дня будут внесены на счет предприятия через банкомат, но только бумажки. Монеты остаются. Если эти монеты вносить как разменку в касс.аппарат нужна ли тогда кассовая книга? Можно ли допустим выдавать их подотчетному лицу, а это лицо деньги внесет их не в тот же день, а допустим раз в неделю или реже?
3. Журнал регистрации накладных - нужен ли? Если программа использует складскую программу, в которой можно распечатать весь список накладных? Обязательно ли хранить сами накладные в магазине? Нельзя ли в случае проверки просто распечатать отчет по приходу товара в конкретный магазин? Дело в том, что руководитель не хочет, чтобы продавцы видели закупочные цены. А так как сейчас магазин только один, то товар сразу приходит в магазин, без внутреннего перемещения.
Ответы (12)
Jūs gribiet visu darīt pretēji tam, kā jādara.
Tā ir gan
Bet dzīvojam taču mūsdienīgā valstī, elektronikas gadsimtā. Kam tos visus papīrus jākārto?
bet tomēr kā ir ar kases aparāta žurnālu? Jo likumdošana paredz iespēju kārtot žurnālu elektroniski, tajā gadījumā ir neloģiski drukāt to katru dienu, bet kasieris var piemēram aiziet no darba un kurš tad viņa vietā parakstīsies žurnālā? Var būt tomēr pietiek z pārskatu reģistra, kur kasieris parakstīsies? Bet žurnālu reizi mēnesī parakstīs veikala vadītāja?
Drukā mēnesī reizi un pēc vajadzības, tātad, ejot prom no darba, arī parakstīs.Parakstus pārbaudītāji vienmēr salīdzina ar tabelēm.
Piemēram, ja darbinieku atbrīvo no darba 17. datumā, tad izdruka žurnālu par šo periodu, darbinieks parakstās , kur vajāg. Bet pēc tam, kad mēnesis beigsies, tad žurnālu atkal izdruka un darbinieki parakstās par periodu no 18. datuma līdz mēneša beigām, bet iepriekšējas rindas paliek neparakstītas?
А что с движением товара? Нужен ли журнал или можно его также из программы распечатать? Допустим ли такой вариант, что предприятие принимает товар например на виртуальный склад и потом делает перемещение в магазин по продажным ценам? Тогда в магазине будет хранится внутренний документ о перемещении товара, а инвойсы будут храниться в офисе.
VID lapā Metodiskais materiāls "Preču piegādes dokumenta lietošanas kārtība" viss izlasāms.
Piemēram, ja darbinieku atbrīvo no darba 17. datumā, tad izdruka žurnālu par šo periodu, darbinieks parakstās , kur vajāg. Bet pēc tam, kad mēnesis beigsies, tad žurnālu atkal izdruka un darbinieki parakstās par periodu no 18. datuma līdz mēneša beigām, bet iepriekšējas rindas paliek neparakstītas?
Izdrukā līdz 17. - visi parakstās, izdrukā no 18. - visi parakstās.
Paldies, tad ta arī darīsim
VID mājaslapā esmu ieraudzījusi tādu paskaidrojumu:
Par kases aparāta žurnāla aizpildīšanu
Vēršam uzmanību, ka atbilstoši Ministru kabineta 2014.gada11.februāra noteikumu Nr.96 normām nodokļu maksātājs ir atbrīvots no kases aparāta žurnāla aizpildīšanas, izņemot atsevišķus gadījumus. Proti, kases aparāta žurnāla obligāta lietošana ir noteikta tikai kases aparāta ar papīra kontrollenti, specializētās ierīces vai iekārtas lietošanas gadījumā vai arī gadījumā, ja nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektronisko ierīci vai iekārtu lieto ārvalstu valūtas pirkšanas un pārdošanas darījumu reģistrēšanai.
Tatād, ja mūsu kases aparātam ar fiskālo atmiņu un nav papīra kontrollentes, tad žurnālu varam nekārtot?
Может кому-то информация пригодится. Писала вопросы СГД, ниже ответы на них.
1. Ja kases aparātā ir elektroniskā kontrollenta, nevis papīra kontrollenta, vai ir jāaizpilda kases aparāta žurnālu? Vai ir kādas papildus prasības par kases aparāta darījumu uzrādīšanu, ja kases aparāta žurnālu var nekārtot?
Kases aparāta ar elektronisko kontrollenti, hibrīda kases aparāta un kases sistēmas lietotājam – vairs nav jāaizpilda kases žurnāls. (MK noteikumu Nr.96 56 1.punkts).
Z pārskatus un POS termināļu pārskatus ielīmē atsevišķā Z pārskatu un POS termināļu reģistrā.
2. Ja uzņēmums izmantos kases aparātu ar papīra kontrollenti, vai šajā gadījumā var kases aparāta žurnālu aizpildīt, izmantojo excel programmu un izdrukāt reizi mēnesī un apliecinot to ar veikala vadītāja parakstu?
Kases aparāta ar papīra kontrollenti lietotājam kases aparāta žurnālā jānorāda informāciju saskaņā ar 2014.gada11.februāra MK noteikumu Nr.96 “Nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektronisko ierīču un iekārtu lietošanas kārtība” 50.punktu
Ja žurnālu sagatavo elektroniski, izmanto datorprogrammu, kura atbilst normatīvajiem aktiem par grāmatvedības kārtošanu un organizāciju, norāda attiecīgi šo noteikumu 50. vai 51. punktā vai 1. pielikumā minēto informāciju un citu lietotājam nepieciešamo informāciju.
Ja žurnālu sagatavo elektroniski, lietotājs izdrukātos Z pārskatus un POS termināļa pārskatus ielīmē atsevišķā Z pārskatu un POS termināļu pārskatu reģistrā, kurā norādīts datums un kārtas numurs. Pēc Valsts ieņēmumu dienesta amatpersonas pieprasījuma lietotājs izdrukā kases aparāta ar papīra kontrollenti, specializētās ierīces vai iekārtas žurnāla datus par pārbaudei nepieciešamo laikposmu un izdrukas brošē
3. Likums paredz, ka ja nauda neglabājās kasē un izņemta nauda tiks ieliktā uzņēmumu norēķinu kontā, tad var nekārtot kases grāmatu un noformēt ieņēmumu un izdevumu orderus. Ja situācija ir sēkojoša - uzņēmuma vadītājs grāmatvedības organizācijas dokumentos ir noteicis, ka maiņas nauda no uzņēmuma kases nav jāizsniedz katru dienu un dienas beigās tā nav jānodod uzņēmuma kasē un katras darba dienas beigās saņemto naudu ieliek uzņēmuma norēķinu kontā, izmantojot iemaksas bankomātu.
Vai uzņēmums var noteikt organizācijas dokumentos, ka darba dienās beigās Z pārskata reģistrēto saņemto skaidras naudas summu sadala sēkojoši - visu naudu papīra banknotēs iemaksā uz uzņēmuma kontu, izmantojot iemaksas bankomātu, bet parējo daļu, bet ne mazāk, ka 50 eiro, atstāj kases aparātā, kā nākamas dienas maiņas naudu.
Piemērām, uzņēmums dienas sakumā ielika maiņas naudu kases aparatā 50 eiro apmērā. Z pārskata periodā ir reģistrēta skaidras naudas kopsumma 137,89 eiro. Kopā kases aparātā ir 187,89 eiro, no tiem 120 eiro ir izteikti banknotēs, bet 67,89 eiro monētās. Kasieris dienas beigās iemaksā uz norēķinu kontu 120 eiro, bet 67,89 eiro paliek, ka maiņas nauda.
3.1. Kā šos darījumus ir jāatspoguļo kases aparāta žurnālā?
3.2. Vai šajā gadījumā var nekārtot kases grāmatu un kases orderus?
Ja kasieris operators darbdienas laikā saņemto skaidro naudu nodod inkasatoram iemaksāšanai (vai pats to iemaksā) uzņēmuma kontā kredītiestādē, kases grāmatu nekārto un kases operācijas reģistrē kases aparāta žurnālā saskaņā ar MK noteikumiem Nr. 96 “Nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektronisko ierīču un iekārtu lietošanas kārtība”.
Tātad, jautājumā aprakstītajā situācijā:
1) Dienas sākumā ielikto maiņas naudu reģistrē 5.ailē (darījumu reģistrēšanas nodrošināšanai reģistrēto un naudas kastē vai ieņēmumu skaitītājā (tirdzniecības automātam) ielikto maiņas naudas summu) 50 euro.
Dienas beigās pēc Z pārskata reģistrēto skaidrās naudas summu 137.89 euro inkasē, norāda žurnāla 6.ailē (reģistrēto un no naudas kastes vai ieņēmumu skaitītāja (tirdzniecības automātam) izņemto un kasē vai bankā iemaksāto vai inkasatoram nodoto naudas summu)( maiņas naudu un dienas laikā reģistrēto naudas summu) un, ja maiņas naudu atstāj kā maiņas naudu nākamajai dienai to norāda 8. ailē (67.89 euro). Tas būtu, maiņas naudu norāda 5.ailē, 6.ailē kopā ar dienas laikā reģistrēto summu, un 8.ailē kā maiņas naudu nākošajai dienai. Maiņas nauda var palikt kases aparāta naudas kastē.
Nākošajā dienā 67.89 euro reģistrē kā maiņas naudu 5.ailē.
2) Šajā gadījumā var nekārtot kases grāmatu un nerakstīt kases izdevumu orderus.
Задала уточняющий вопрос виду - нет ли разногласий в связи с тем, что в банк инкассируются только 120 евро, а в журнале указана сумма 137,89. Пока жду ответа. Но если я правильно понимаю их ответ, то в такой ситуации действительно не надо вести кассовую книгу, так как как таковой кассы нет, есть разменные деньги в кассовом аппарате и все остальные деньги вкладываются на счет фирмы.
Закрыть
Краткое описание нарушения