Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).
Займ и авансовый отчёт
Уважаемые, бухгалтера.
Директор оплачивает картой покупки, чеков не предоставляет. Провожу Д2380.
И есть полученный займ по банку К5140. (Налички нет, всё безналичный расчёт).
Будет ли правильной проводка Д5140 К2380. Будет соглашение о погашении займа.
Можно ли так делать? Какие риски?
Ответы (9)
Labāk lai direktors uzraksta iesniegumu - visus pirkumus ar uzņēmuma karti, kuri neattiecas uz saimniecisko darbību, uzskatīt kā aizdevuma atmaksu.
Tad grāmatosiet uzreiz D5140 K2620.
Tā būs vienkāršāk, drošāk un pareizāk.
Jo pēc būtības šīs summas nav D2380 (Avanss saimnieciskiem izdevumiem).
Мы не боимся трудностей. Мы их сами создаем.
Интересно, зачем нужна такая схема? Деньги банку придется отдавать. Соглашение тут не поможет.
Т е лучше что бы он вернул деньги на счёт как неиспользованный аванс?
Protams, Maija zina labāk.
Es izstājos no šīs spēles.
Turpmāk - visus jautājumus Maijai.
Деньги банку придется отдавать. Соглашение тут не поможет.
Nesaprotu, kāds te sakars ar banku? Kāda nauda bankai jāatdod?
Vai tad karstums, svelme un tveice Maijas galvā vēl nav pārgājusi joprojām?
Тоже согласен с автором. Раньше делал так, что директор писал распоряжение (если он имеет на это право), чтобы такие незапланированне траты удерживать с зарплаты (которая "на руки"
), но потом внял местным знатокам, что использование банковской карточки фирмы - это тоже не очень хорошо. Как в фильме "Кавказская пленница": "А ты не путай свой карман с общественным!".
Хотя зачастую фирма - это собственность того же директора.
Лучше всё же пользоваться личным счётом и карточкой. А с 2380 - Вы можете ещё и "прощляпить" 90 дней.
автором - Айваром
Т. А с 2380 - Вы можете ещё и "прощляпить" 90 дней.
В каком законе это можно почитать?
LATVIJAS REPUBLIKAS LIKUMS
Par iedzīvotāju ienākuma nodokli
8. pants. Gada apliekamā ienākuma avoti
2.7 Algota darba ienākumam pielīdzina arī izsniegto skaidrās vai bezskaidrās naudas avansu, ko darbiniekam, valdes loceklim, padomes loceklim, īpašniekam, dalībniekam vai biedram piešķir komercsabiedrības, kooperatīvās sabiedrības, Eiropas komercsabiedrības, Eiropas kooperatīvās sabiedrības, Eiropas ekonomisko interešu grupas, biedrības, nodibinājumi, individuālie uzņēmumi, zemnieku vai zvejnieku saimniecības, organizācijas, individuālie komersanti vai fiziskās personas, kas reģistrējušās Valsts ieņēmumu dienestā kā saimnieciskās darbības veicējas, ja par to vai tā daļu nav veikts norēķins 90 dienu laikā pēc komandējuma vai darba brauciena beigām, bet pārējos gadījumos — 90 dienu laikā no skaidrās vai bezskaidrās naudas avansa izsniegšanas dienas. Šīs daļas izpratnē 90 dienu periodu skaita ar nākamo dienu pēc komandējuma vai darba brauciena beigām vai pēc skaidrās vai bezskaidrās naudas avansa izsniegšanas dienas.
2.8 Šā panta 2.7 daļu nepiemēro, ja kopējā izsniegto skaidrās vai bezskaidrās naudas avansu atlikusī summa, kura ir avansa saņēmēja rīcībā, nepārsniedz valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas apmēru.
12. Par ienākuma gūšanas dienu no šā likuma 8.panta2.7 daļā minētā ienākuma uzskatāma nākamā diena pēc 90 dienu perioda notecēšanas, ja šajās 90 dienās nav veikti norēķini par šā likuma 8.panta2.7 daļā minētajiem avansiem.
Закрыть
Краткое описание нарушения