Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

ai vai mikrouzņēmumam ir jāmaksā par mani sociālo nodokli no 2017.? К списку тем

ai vai mikrouzņēmumam ir jāmaksā par mani sociālo nodokli no 2017.?
Labdien, es strādāju parastājā firmā ar algu 400eur un mikrouzņemumā ar algu 700eur. Sakiet lūdzu vai mikrouzņēmumam ir jāmaksā par mani sociālo nodokli no 2017. g.? Paldies.
Jelena1
Jelena1 09.11.2016 16:17
1689 сообщений на сайте

Ответы (22)

Jā ir jāmaksā.
Ilma
Ilma 09.11.2016 16:19
30495 сообщений на сайте
Paldies, sakiet, lūdzu, vai es esmu sociāli apdrošīnāta, ja par mani jau ir maksāts soc.nodoklisno algas, kas nav mazāka par minimālo algu, parastājā firmā?
Jelena1
Jelena1 09.11.2016 16:42
1689 сообщений на сайте
Если где-то платятся социальные платежи, лицо является социально застрахованным. Только размер страховки зависит от суммы платежей.
Если микрик платит за вас 10 евро в месяц, то пенсия (больничные, декретные) у вас будет такая же. Поэтому и хотят ввести хотя бы минимальный платеж
Maija
Maija 09.11.2016 17:05
28223 сообщения на сайте
Спасибо, извините, я не поняла, в моём случае микрик не должен ничего платить?
Jelena1
Jelena1 09.11.2016 17:19
1689 сообщений на сайте
Jā ir jāmaksā.
IlmaIlma 09.11.2016 16:19
29477 ziņojumi
Andaz
Andaz 09.11.2016 17:20
27892 сообщения на сайте
Bet es esmu jau minimāli apdrošināta (soc.maksāts no 400eur)?
Jelena1
Jelena1 09.11.2016 17:21
1689 сообщений на сайте
Jeļena! Jūs uzdevāt jautājumu - saņēmāt atbildi, turklāt 100% precīzu! Kas vēl nepatīk? Paņemat izlasiet arī likumus, lai taptu pilnīgi skaidrs.
Andaz
Andaz 09.11.2016 17:24
27892 сообщения на сайте
Микрик в любом случае должен платить социалку. Для этого им снижают ставку налога до 5%.

Если работник числится в нескольких местах на обычном режиме налогообложении, во всех местах должна набраться минималка. Если не набирается, до минималки доплачивает один работодатель.
Maija
Maija 09.11.2016 17:27
28223 сообщения на сайте
Jeļena! Jūs uzdevāt jautājumu - saņēmāt atbildi, turklāt 100% precīzu! Kas vēl nepatīk? Paņemat izlasiet arī likumus, lai taptu pilnīgi skaidrs.
Andaz 09.11.2016 17:24
Bet tirgū teica citādi!
Atspēkojiet, tērējiet savu laiku, citējiet likumus, nolasiet priekšā, sakošļājiet un vēl iebāziet mutē!
Aivars007
Aivars007 09.11.2016 17:29
26984 сообщения на сайте
Es izlasīju un neatrādu nevienu piemēru, kad darbinieks saņem parastājā firmā algu (vairāk 370) un mikrouzņēmumā vienalga cik. Man liekas, ka jēga ievest soc.nodoklimikrouzņēmumā ir ta, lai darbinieks būtu sociāli apdrošināts. Bet ja viņš ir jau sociāli apdrošīnāts citā darba vietā (nemikro), tad priekš kam ir jāmaksā soc. nodokli mikrouzņēmumā?
Jelena1
Jelena1 09.11.2016 17:37
1689 сообщений на сайте
Saskaņā ar likuma "Par valsts sociālo apdrošināšanu" (likums par VSA) 20.3. panta 7., 8. un 9.daļu un Pārejas noteikumu 54.punktuVSAOI objekts par katru darbinieku mikrouzņēmumā 2017.gadā nav mazāks par 3/4 no Ministru kabineta (MK) noteiktā minimālās mēnešalgas apmēra, līdz ar to, ja minimālā alga ir 370 EUR, darba devējam, kas ir MUN maksātājs, 2017.gadā VSAOI par katru darbinieku no saviem līdzekļiem (gan darba ņēmēja, gan darba devēja daļa) jāmaksā no summas, kas nav mazāka par 277,50 EUR.

2018.gadā darba devējam, kas ir MUN maksātājs, obligātās iemaksas par katru darbinieku no saviem līdzekļiem jāveic no summas, kas nav mazāka par minimālo darba algu.
Japaina
Japaina 09.11.2016 18:38
10269 сообщений на сайте
Если микрик платит за вас 10 евро в месяц, то пенсия (больничные, декретные) у вас будет такая же.
Maija 09.11.2016 17:05
И того меньше, не?
Ant_lv
Ant_lv 10.11.2016 00:17
3494 сообщения на сайте
Man liekas, ka jēga ievest soc.nodoklimikrouzņēmumā

Lai nekas neliktos vai nu jāmēt pāri krustu, vai nu jālasa likums
Mu-maija
Mu-maija 10.11.2016 00:23
15862 сообщения на сайте
Ja liekas (sevišķi tagad, kad slidens) - vai, kā var sasisties!
Un arī kauliņus diez vai Duntes ielā salasīs un saliks kopā.
Labāk tomēr nelikties.
Aivars007
Aivars007 10.11.2016 11:23
26984 сообщения на сайте
Man liekas, ka jēga ievest soc.nodoklimikrouzņēmumā

Lai nekas neliktos vai nu jāmēt pāri krustu, vai nu jālasa likums
Mu-maija 10.11.2016 00:23
Tas ir tikai normāli, ka cilvēkam tā liekas. Visapkārt ilgstoši valsts vīri to kladzināja, ka izmaiņu galvenā domā ir sociālas garantijas cilvēkam. nevis brutāla budžeta papildināšana. Mums te arī IT uzņēmumā ir kaudze ar cilvēkiem, kas saņem savas oficiālas algas 1-2t, apliktas ar nodokļiem. Un kuriem ir mikrouzņēmumi saviem papildus pakalpojumiem (dažreiz tie ir daži simti vai desmiti eiro mēnesī, vai vispār nekas)....Bet saka vienu, dara citu...
Drushka
Drushka 23.11.2016 17:41
326 сообщений на сайте
brutāla budžeta papildināšana.

budžets nevien br... tiek papildināts, bet ne mazāk br... arī iztukšosts,
t. sk. jūsu un jūsu vecāku vajadzībām
Mu-maija
Mu-maija 23.11.2016 20:53
15862 сообщения на сайте
brutāla budžeta papildināšana.

budžets nevien br... tiek papildināts, bet ne mazāk br... arī iztukšosts,
t. sk. jūsu un jūsu vecāku vajadzībām
Mu-maija 23.11.2016 20:53
No Jūsu teikta man tā arī nepalika skaidrs, kāpēc man jāmaksā vsaoi no manas pamatalgas, kas ir n minimālo algu apmērā (kas arī godīgi tiek darīts) un vēl jāmaksā vsaoi no mistiskas minimālas algas savā uzņēmumā mun maksātāja. Ja ieņēmumi dažos mēnēšos ir nulle un pie darbiem tajā pavadītais laiks ir pāris stundas mēnesī, nododot tukšas atskates?
Drushka
Drushka 23.11.2016 21:07
326 сообщений на сайте
un vēl jāmaksā vsaoi no mistiskas minimālas algas savā uzņēmumā mun maksātāja. Ja ieņēmumi dažos mēnēšos ir nulle un pie darbiem tajā pavadītais laiks ir pāris stundas mēnesī, nododot tukšas atskates?
Drushka 23.11.2016 21:07
Tad pacentieties savā MUN nopelnīt vismaz minimālo algu, ja nevar, tad jālikvidē.
Japaina
Japaina 23.11.2016 21:41
10269 сообщений на сайте

Tad pacentieties savā MUN nopelnīt vismaz minimālo algu, ja nevar, tad jālikvidē.
Japaina 23.11.2016 21:41
Es cenšos, bet strādājot pilnu darba laiku citā uzņēmumā pagaidām nesanāk. Un paldies par padomu, noteikti SIA likvidēšu, jo citas iespējas nav. Saņemot 500 eiro trijos mēnešos par lekcijām skolniekiem, atdot 300 nav jēgas. Redzu divas iespējas ar saviem dažiem simtiem eiro-vai nu aiziet pilnīgi ēnu ekonomikā, vai izskatu iespēju kļūt par pašnodarbinātu (neesmu vēl izpētījusi nodokļu un atskaišu sistēmu).
Cik saprotu priekš Jums ir pārsteigums, ka daudziem iespēja piereģistrēt SIA mikro maksātāju bija ātrs, lēts un administratīvi viegls veids, kā legalizēt savus papildus ienākumus, nevis vienīgais iztikas avots.
Šobrīd, ja cilvēkam (vai cilvēku grupai) ir iespēja Latvijā nopelnīt kādu naudiņu ārpus viņu pamata darba vietas (un ja apjoms nesasniedz ikmēnesī minimālo algu) ir divas iespējas kā to izdarīt legāli lai nav jāmaksā nodoklis no naudas, kuru reāli neesi saņēmis. Vai kļūt par pašnodarbināto (ja tie ir vairāki cilvēki, tad katram) (kā es minēju-nepārzinu nodokļu likumdošanu pašnodarbinātiem, tāpēc tas ir pieņēmums), vai nu darīt visu nelegāli.
Drushka
Drushka 24.11.2016 09:04
326 сообщений на сайте
Sākot ar 2017.gadu tiek ieviestas minimālās valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas (turpmāk – minimālās iemaksas), kas darba devējam ir jāveic par saviem darbiniekiem. Tādējādi nodrošināts, ka darbinieki ir sociāli aizsargāti, piemēram, arī grūtniecības vai slimības gadījumā, kā arī, darba gaitām noslēdzoties, saņems vecuma pensiju.
Likums “Par valsts sociālo apdrošināšanu” paredz, ka ar 2017.gada1.janvāri par ikvienu darbinieku neatkarīgi no tā, vai viņš strādā pilnu vai nepilnu darba dienu, vai tikai noteiktu stundu skaitu kalendāra mēnesī, darba devējam par viņu ir jāmaksā minimālās iemaksas. Tās veic arī mikrouzņēmumi par katru no saviem darbiniekiem neatkarīgi no mēneša apgrozījuma.

2017.gadā mēneša minimālo iemaksu objekts ir trīs ceturtdaļas no valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas apmēra. 2017.gadā minimālā mēneša alga ir 380 euro, tātad minimālo obligāto iemaksu objekts ir 285 euro. Ar 2018.gada1.janvāri minimālo iemaksu objekts būs pilna minimālā mēneša darba alga. Minimālās iemaksas aprēķina, piemērojot obligāto iemaksu likmi, kas vispārējā gadījumā – 34,09 %.
Kam minimālās iemaksas nepiemēro vai piemēro samazinātā apjomā
Minimālās iemaksas ir samazinātas vai tās veic no faktiskā algotā darbā aprēķinātā ienākuma šādām personām:

vecuma pensiju saņēmējiem;
personām, kurām līdz vecuma pensijas piešķiršanai ir palikuši pieci gadi vai mazāk un kas pirms tam vismaz 12 mēnešus nav bijusi darba ņēmēja vai pašnodarbinātā statusā;
personām ar I un II grupas invaliditāti;
pirmos trīs mēnešus personai, kas pirmreizēji kļūst par darba ņēmēju;
jauniešiem līdz 24 gadu vecumam, kuras mācās vai studē;
notiesātajam, kas soda izciešanas laikā strādā;
darba devējam, kas maksā nodokļus vispārējā režīmā, darba ņēmējam periodā, kad tas ir cita darba devēja – mikrouzņēmumu nodokļa maksātāja – darbinieks.
Daiga_g
Daiga_g 24.11.2016 10:41
43 сообщения на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.