Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).
Līzingi
Sveiki!
Man ir jautājums vairāk salīdzināšanai. Skiet vai kādam uzņēmumā ir gan finanšu, gan operatīvais līzings. Mēs uzņēmumā cenšamies saprast kurš līzingi ir labās. Varbūt kādam ir abi un iespējas salīdzināt.
Paldies
Finansu līzings: līzinga termiņa laikā pilnīgi tiek atmaksāta līzinga objekta vērtība, ka arī tiek maksāti procenti saskaņā ar līguma noteikumiem. Beidzoties līzinga termiņam, pirkums pāriet līzinga ņēmēja īpašumā.
Operatīvais līzings: galvenā atšķirība no finansu līzinga ir tā, ka līzinga ņēmējs visa līguma darbība laikā nomaksā tikai daļu no līzinga objekta vērtības, un beidzoties līgumam līzinga objekts nepaliek līzinga ņēmēja īpašumā. Tomēr līzinga ņēmējam pastāv iespēja pagarināt nomas periodu vai arī izpirkt līzinga objektu samaksājot atlikušo vērtību.
Pilna Servisa līzings: pēc būtības ir operatīvais līzings, taču ikmēneša līzinga maksājumos papildus ir iespējams iekļaut: CASCO un CTA apdrošināšanas izmaksas, a/m tehnisko apkopju izmaksas, diennakts palīdzību uz ceļiem, ziemas riepu komplektu u.c. ar a/m ekspluatāciju saistītās izmaksas.
Operatīvais līzings paredz, ka līzinga ņēmējs līguma darbības laikā nomaksā tikai daļu no līzinga objekta vērtības, un, beidzoties līgumam, objekts nepaliek līzinga ņēmēja īpašumā. Tomēr līzinga ņēmējam pastāv iespēja pagarināt nomas periodu vai arī izpirkt līzinga objektu, samaksājot atlikušo objekta vērtību.
Jāatzīmē, ka, ja līzinga ņēmējs neatmaksā atlikušo objekta vērtību, nododot objektu atpakaļ pārdevējam, atgrieztā prece nav uzskatāma par pirmo iemaksu nākamās preces iegādei, jo pēc būtības operatīvais līzings ir neatmaksājamais līzings, kurā līzinga objekts tiek iznomāts uz mazāku termiņu, nekā tā amortizācijas (nolietojuma) periods. Nomnieka rīcībā objekts nonāk uz noteiktu laiku vai uz vienu ražošanas ciklu. Šāda veida līzinga darījumi parasti tiek noslēgti uz 2 līdz 5 gadiem. Tā darbības termiņam beidzoties, nomnieks ir tiesīgs vai nu turpmāk neveikt nomas maksājumus un atdot īpašumu iznomātājam, vai arī atjaunot līgumu ar jauniem noteikumiem, vai izpirkt īpašumu par cenu, kas saskaņota ar iznomātāju līguma noslēgšanas brīdī. Operatīvā līzinga gadījumā iznomātāja pienākumos var ietilpt ne tikai līzinga objekta cenas finansējums, bet arī objekta uzturēšana, remonts kā arī tehniskās konsultācijas.
Tad lai palielinātu izdevumus der operatīvais līzings, bet lai palielinātu aktīvus - finašu.
Bet vai Jums ir uzņēmumā iespējas salīdzināt. Katrs pa savam labs.
man nav iespējas salīdzināt, bet manas domas, ka operatīvais ir izdevīgāk, teiksim ja automašīna salūzt, tad nomaina pret citu un brauc tālāk... Iespējams es kļūdos.
Būs laikam jāpaņem abi līzingi reizē, lai varu salīdzināt un dalīties pieredzē.
Mums ir nelielas problēmas, vajag palielināt izdevus, bet tā kā uzņēmums esam ar specifiku tad diezgan grūti palielināt izdevumus, un tad nu iešāvās galvā doma par operatīvo līzingu, jo kāda gan starpība kam maksā, savā labā vai.....
Paldies par diskusiju.