Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Актуальная дискуссия

Atvaļ /Steidzami! К списку тем

Atvaļ /Steidzami!
Lūdzu izpalīdziet tikt skaidrība. Lasīju darba likumu un tā arī nesparatu. Pie normālā darba laika darbiniekam pienākas par gadu 20 apmaksātas atvaļinājuma dienas.

Ja cilvēks strādā nepilnu darba laiku, sumētais darba laiks, t.i.

124 h mēnesī. (Nav 8 h dienā).

Viņš ir darba attiecābās vienu gadu no 01.10.2003.līdz šim brīdim.

Cik atvaļinājuma dienas viņam pienākas par nostrādāto gadu?
Vineto
Vineto 01.11.2004 16:07
33 сообщения на сайте

Ответы (16)

japieņemts darbā ar algas grāmatiņu, atvaļinājums pienākas 20 d.d., tikai vidējais iznāk mazāks
Tore
Tore 01.11.2004 16:11
981 сообщение на сайте
a kur ir tads br''inums rakstīts.cik es atceros uz summetais darba laiks ir 160 st 4 kal.ned.laikā. un nekur ir rakstīts ka ja ir darba grāmatinja tad 5 darba dienu nedelja, a ja nav tas 6?kaut ka aizdomigi liekas.

so jautājumu vajdzeja aprunāt darba līgumā. jo gan 6 gan 5 darba dienu nedelja ir 40 st.
Ilonciks
Ilonciks 01.11.2004 16:16
187 сообщений на сайте
Работнику положено гулять 4 календарных недели (28 календарных дней). Сколько в эти 4 недели попадет рабочих, значит и оплачиваемых для этого работника, зависит от конкретного графика работника.
Maija
Maija 01.11.2004 16:18
28223 сообщения на сайте
vai tad darbinieks kas pie manis strādā nepulnu darba laiku ar algas gr. saņem atvaļinājuma ari par nepilnu darba laiku? kur tas rakstīts?
Tore
Tore 01.11.2004 16:19
981 сообщение на сайте
Manā gadījumā darbinieks strādā no pirmdienas līdz piektdienai, bet nepilnu darba laiku (ne 8 h dienā).

Gadījumā, ja viņam pienākas 20 apmaks.atvaļ.dienas, tad atvaļ.nauda pārsniedz reālo ikmēnēša algu! Gribu saprast!
Vineto
Vineto 01.11.2004 16:22
33 сообщения на сайте
Торе. О том, что работнику должен быть предоставлен ежегодный отпуск в 4 недели, сказано в ЗОТ. Никаких исключений законом не предусмотрено. Поэтому право на него имеют все.
Maija
Maija 01.11.2004 16:28
28223 сообщения на сайте
Винету. Средний дневной заработок для отпуска рассчитывается делением заработка за 6 месяцев на количество отработанных дней. Потом для отпускных средний заработок умножается на количество рабочих дней, выпадающих на отпуск. В большинстве случаев отпускные примерно равны средему дневному заработку.

Для суммированного графика придуман особый порядок. Независимо от фактического количества отработанных часов в день, отпускные платятся как будто в день приходится 8 часов. Если работник работает больше 8 часов, то страдает работник. Если работает меньше 8 часов в день, то страдает предприятие.

Такой у нас закон. Зачем это сделано - неизвестно. Средним умам, похоже, не понять глубины мысли законодателя.
Maija
Maija 01.11.2004 16:33
28223 сообщения на сайте
es jau arī saku ka strādājot nepilna darba laiku saņem atvaļinājumu tāpat kā par pilnu darba laiku
Tore
Tore 01.11.2004 16:38
981 сообщение на сайте
Paldies par palīdzību, bet šis sanāk smags gadījums, ja gribam ievērto likumus. Atvaļinājuma nauda krietni pārsniedz ikmēneša rālo algu un šī ir sabiedriska organizācija, nav peļņu gūstošs uzņēmums.
Vineto
Vineto 01.11.2004 16:42
33 сообщения на сайте
Tā gan nav! ja ir nepilns darba laiks ar summēto darba laika uzskaiti, tad rēķina procentuāli no normālā darba laika. Atvaļinājumu piešķir 4 kalendāra nedēļas.Saskaita pēdējo sešu mēnešu darba algu, nostrādātas stundas un normāla darba laika stundas šajos mēnešos. Tad var aprēķināt % (pim.normālais darba laiks 988 st., Nostrādātas 744 St.) 744/988*100=75.3%. Tad šo % reizinām ar 160 St apmaksāta normāla darba laika atvaļinājuma, tātad sanāk ka ir jāapmaksā 120.48 St, kuras raizimām ar vidējo aprēķināto stundas likmi(no pēdējiem 6 mēnešiem). Par šo tēmu bija rakstīts kaut kuros šī gada žurnāla ''Bilance'' numuros - M.Grebenkoraksti.Tur tikai varētu būt rēķināts savādāk, bet doma tā pati.
Ane
Ane 02.11.2004 16:05
619 сообщений на сайте
Ане. А вы лучше ЗОТ почитайте (ч.5 и 9 ст. 75). Не сказано в нем ни про какие проценты. По ЗОТ при суммированном времени вычисляется средний часовой заработок, который потом умножается на 8 и на количество дней отпуска. Независимо от того, сколько фактически рабочих часов получается в день.

И смотрите, чтобы статья была написано после 8 мая 2004 года. С этого времени действует такой порядок.
Maija
Maija 02.11.2004 16:17
28223 сообщения на сайте
Jā,tiek aprēķināta vidējā stundas likme. Un tiek reizināts ar stundām,kas paredzētas strādāt šajā četru nedēļu pariodā. Ja piemēram būtu darba līgumā paredzēts, ka strādā vienu dienu nedēļā, tad arī atvaļinājumu būtu jāaprēķina par 4 dienām(šo četru nedēļu periodā). Un ja pārvērstu to visu uz %, tad tas pats vien sanāktu. Un labāk darba līgumā būtu noteikt nevis 124 st mēnesī, bet gan noteiktas darba stundas nedēļā, tad tās arī vajadzētu apmaksāt. Jo darba dienu skaits katrā mēnesī ir atšķirīgs.
Ane
Ane 02.11.2004 16:52
619 сообщений на сайте
В этом случае все сойдется. Но это не суммированное время. Суммированное время - это когда нет нормальной недели (7 дней с 1 или 2-мя выходными) или нормальной смены (не больше 8 часов в день).

Например, работник работает 1 день 12 часов, потом 4 дня по 2 часа. Отработанных часов в неделю будет 20, но оплачивать надо все дни по 8 часов. Т.е. за первый день будет заплачено меньше, а за остальные больше, чем он зарабатывал.
Maija
Maija 02.11.2004 17:06
28223 сообщения на сайте
ja ir noteikts summētais darba laiks, vienalga ir jābūt noteiktam kaut kādam darba stumdu skaitam noteiktā periodā. Mums jurists arī teica ka mēs nevaram pieņemt darbinieku pēc darba nepieciešamības. Mēs piemēram pieņēmām ar darba laiku 12 st nedēļā pēc summētās darba laika uzskaites ar uzskaites periodu - pusgads. Tā viņš mums citu nedēļu vispār nestrādā, citu 40 St., bet es skatos, lai pusgadā viņam viss sakristu.TikaiDL 140.pantā ir noteikts, ka atpūtas laiku piešķir saskaņā ar darba grafiku,( kuram jābūt sastādītam mēnesi iepriekš). Kā tas ir reāli izdarāms es nezinu? Piemēram šoferim kā mēnesi iepriekš var noteikt reisus kad viņš brauks?
Ane
Ane 04.11.2004 10:18
619 сообщений на сайте
Суммированное время должно сходиться за любые 4 недели, а не за полгода. Так в ЗОТ написано.

А как считать отпускные шоферам, надо у законодателей спросить. Но они на этот вопрос уже 2 с лишним года найти ответ не могут. Только новые глупости городят, как с суммированным рабочим временем. Зачем при таком графике начислять оплату труда за нормальный день, когда при суммированном графике день в принципе ненормальный.

Вернуться к порядку, предусмотренному старым КЗОТ, когда отпуск предоставлялся в календарных днях и средний считался за календарные дни независимо от фактического графика, гордость, видимо, не позволяет. Но тогда подобных вопросов не возникало. И обижен никто не был.
Maija
Maija 04.11.2004 11:16
28223 сообщения на сайте
Man liekas ka nav taču teikts kādam periodam ir jābūt pie summētās darba laika uzskaites. 140.panta2.punktā ir teits, ka nedrīkst pārsniegt 160 stundas 4 nedēļu periodā, pie pilnas slodzes tas tā arī būtu, bet ja ir noteikta nepilna slodze, tad domāju ka es varu taču noteikt arī uzskaites periodu - pusgadu (likumu es nepārkāpju).
Ane
Ane 04.11.2004 13:53
619 сообщений на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.