Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Оформление бухгалтерских и товарных документов, устройства регистрации платежей. Документы, удостоверяющие сделки

Pašnodarbinātas personas izdevumi par īri К списку тем

Pašnodarbinātas personas izdevumi par īri
Labdien. Man ir sarežīgits jautājums un ceru uz palīdzību.
Sakiet, lūdzu, vai ir kāda opcija, kā pareizi norakstīti izdevumus pašnodarbinātai personai par īri, ja īres dzīvoklis ir uz radinieka vārda, kurš veic arī attiecīgi maksājumus no sava vārda, bet es tik un tā sedzu daļu izmaksu.
Esmu dzirdējuis par patapinājuma līgumu, bet tādā gadījumā, kā tad es dabūšu šo attaisnojošo dokumentu?! VID man, protams, skaidroja, lai radinieks reģistrējas un es ņemu apakšīreslīgumu.
Bet radiniekam reāli peļņa nenāk no tā.
Līgumu lauzt un pārrakstīt uz mana vārda ir baigi neizdevīgi, jo mainīsies īres maksas Esmu dzīvoklī gan deklarēta, gan saimnieciskās darbības adrese ir norādīta tieši šī dzīvokļa.

Ko Jūs man varētu ieteikt, lai es tieku pie šiem attaisnojošiem dokumentiem būtiski nemainot esošo situāciju?
Thebaibinsh
Thebaibinsh 15.02.2018 14:37
1 сообщение на сайте

Ответы (5)

Neko nevar ieteikt.
Par visiem ienākumiem ir jāmaksā attiecīgi nodokļi.

Neredzu nekādu sakarību starp pašnodarbināto un dzīvokļa īri.
Tās ir divas atšķirīgas lietas. Un divi atšķirīgi nodokļi.
Aivars007
Aivars007 15.02.2018 15:58
26981 сообщение на сайте
Ko Jūs man varētu ieteikt, lai es tieku pie šiem attaisnojošiem dokumentiem būtiski nemainot esošo situāciju?
Thebaibinsh 15.02.2018 14:37
Neko nevar ieteikt.
Aivars007 15.02.2018 15:58
Vienīgi nopirkt no radinieka dzīvokli.
Japaina
Japaina 15.02.2018 18:55
10269 сообщений на сайте
Var pirkt kaut vai visu kvartālu.
Vai visu ciemu.
Kāds tam sakars ar pašnodarbināto!
Nodokļi jāmaksā, nevis jādomā shēmas, kā apkrāpt valsti un vecumdienās sevi.
Aivars007
Aivars007 15.02.2018 19:41
26981 сообщение на сайте
Es saprotu, ka šis pašnodarbinātais strādā mājās un vēlas daļu no izdevumiem par telpu īri un komunālajiem attiecināt uz saimniecisko darbību. Tas nebūtu nekas ārkārtējs, bet pilnīgi normāli izdevumi.
Taču tā ka pašnodarbinātais ofociāli neko nemaksā, tad pierādīt šādus izdevumus nevar.

Te jau arī ir tikai divi varianti: 1) pārslēgt īres līgumu, 2) radiniekam reģistrēt saimniecisko darbību. Man trūkst iztēles, lai vēl ko citu iedomātos.
Ilzex
Ilzex 15.02.2018 20:10
2666 сообщений на сайте
Toties citiem tās iztēles ir pārpārēm.
Aivars007
Aivars007 15.02.2018 20:12
26981 сообщение на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.