Es saņēmu pat divas atbildes
šī ir īsākā (bet būtību es jau konspektīvi izklāstīju, savukārt otraja vēstulē tas pats bija izstāstīts vēl garāk):
Izskatot Jūsu uzdoto jautājumu elektroniskā veidā, paskaidrojam.
Likuma “Par grāmatvedību” 14.pantatrešajā daļā noteikts, ka jaunizveidota uzņēmuma pirmais pārskata gads var aptvert īsāku vai garāku laika posmu, bet ne vairāk par 18 mēnešiem.
Savukārt Uzņēmumu ienākuma nodokļa likuma pārejas noteikumu 3.punktā noteikts, ja nodokļa maksātāja pārskata gads nesakrīt ar kalendāra gadu, nodokļa maksātājs uzņēmumu ienākuma nodokļa aprēķināšanai sagatavo finanšu (starpperiodu) pārskatu un uzņēmumu ienākuma nodokļa deklarāciju:
1) saskaņā ar likuma "Par uzņēmumu ienākuma nodokli" normām un saskaņā ar Ministru kabineta 2015.gada29.septembra noteikumiem Nr. 548 "Noteikumi par uzņēmumu ienākuma nodokļa taksācijas perioda deklarāciju un avansa maksājumu aprēķinu" par periodu no pārskata gada sākuma līdz 2017.gada31.decembrim un līdz 2018.gada30.aprīlim iesniedz Valsts ieņēmumu dienestam;
2) saskaņā ar šo likumu par periodu no 2018.gada1.janvāra līdz pārskata gada beigām un vienlaikus ar bilanci un peļņas vai zaudējumu aprēķinu iesniedz Valsts ieņēmumu dienestam, bet ne vēlāk kā četrus mēnešus pēc pārskata gada beigām.
Tādējādi, ja jaunizveidota sabiedrība ir izvēlējusies sagatavot pirmo gada pārskatu atbilstoši likuma “Par grāmatvedību” 14.pantatrešajai daļai, tad tai ir pienākums sagatavot starpperiodu finanšu pārskatu un uzņēmumu ienākuma nodokļa deklarāciju par periodu no pārskata gada sākuma 2017.gadā līdz 2017.gada31.decembrim.
Savukārt uzņēmumu ienākuma nodokļa deklarāciju un starpperiodu finanšu pārskatu par periodu no 2018.gada1.janvāra līdz pārskata gada beigām jāsagatavo ne vēlāk kā četrus mēnešus pēc pārskata gada beigām.
Tomēr vēršam uzmanību, ka neatkarīgi no minētajām Uzņēmumu ienākuma nodokļa likuma prasībām, sabiedrībai ir pienākums sagatavot un iesniegt Valsts ieņēmumu dienestā arī pirmo gada pārsk