Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).
Dividendes par 2017.gadu un jaunā UIeN deklarācija К списку тем
Dividendes par 2017.gadu un jaunā UIeN deklarācija
Labdien! Sāku aizpildīt UIeN deklarāciju par janvāri-jūniju un nesaprotu:( Lūdzu palīdziet ar pieredzi.
Esam Latvijas SIA. Aprīlī nodevām gada pārskatu. Bilances nesadalīto peļņu uz 31.12.17. norādu UIeN deklarācijas rindā 1.1. To varēsim sadalīt dividendēs dalībniekiem fiziskām personām, maksājot tikai IIeN.
1)Bet ir mums arī meitas uzņēmums- arī Latvijas SIA. Manā rīcībā ir protokols(aprīlis), ka šis SIA no 2017.gadapeļņas izmaksās mums dividendes. Arī tās mēs vēlāk varētu izmaksāt, maksājot tikai IIeN, jo meitas SIA jau ir samaksājusi UIeN par 2017.gadapeļņu.. Bet, kurā rindā deklarācijā to uzrādīt? Un kurā taksācijas periodā? Par janvāri-jūliju, vai tajā mēnesī, kad nauda reāli ienāks mūsu kontā?
2)Ir mums arī kapitāla daļas Vācijas uzņēmumā. Maijā saņēmām dividendes par 2017.gadu bet no tām jau Vācijā ieturēts UIeN un solidaritātes nodoklis. Un kur to būtu pareizi uzrādīt?
Paldies tiem,kas mēģinās paskaidrot.
Ответы (15)
2.5. Deklarācijas 2.rinda
10. Deklarācijas 2.rindā norāda pārskata gadā no citiem uzņēmumiem saņemtās dividendes (vai dividendēm pielīdzinātas izmaksas), kuras apliktas ar uzņēmumu ienākuma nodokli, kā arī ienākumu, kurš saņemts no pārstāvniecības (likuma 6.pantapirmā daļa un 15.pantaceturtā daļa, bet ne vairāk kā 1.rindassumma). Norāda tās saņemto dividenžu summas (vai dividendēm pielīdzinātas izmaksas), kuras saņemtas no citiem uzņēmumiem (gan rezidentiem, gan nerezidentiem) un tālāk aprēķinātas izmaksāšanai nodokļa maksātāja dalībniekiem.
Методичку читать не пробовали?
Ja dividendēm no līdz 2017.gadamnopelnītās peļņas jāpiemēro IIN, tad kāds tiem sakars ar 2018.gadadeklarāciju?
Ja dividendēm no līdz 2017.gadamnopelnītās peļņas jāpiemēro IIN, tad kāds tiem sakars ar 2018.gadadeklarāciju?
Dividendes abos gadījumos aprēķinātas par 2017.gadu Peļņa, no kuras šīs dividendes aprēķinātas, jau bija aplikta ar UIeN, iesniedzot izmaksātāja uzņēmuma gada pārskatu un veco UIeN deklarāciju. Reāli nauda tiks pārskaitīta kaut kad līdz šī gada beigām. It kā būtu jāuzrāda 2018.gadā tā, lai , izmaksājot tālāk īpašniekiem, neveidotos ar UIeN apliekamā bāze.
Nu i uzrādiet!
Deklarācijā arī ir paredzēta vieta tieši tam!
Lasiet Bilancē nr. 13/14 - ļoti labs raksts no ļoti labiem autoriem:
gan piemērs, gan skaidrojums, gan bilde kā EDS viss izskatās!
Nu i uzrādiet!
Deklarācijā arī ir paredzēta vieta tieši tam!
Lasiet Bilancē nr. 13/14 - ļoti labs raksts no ļoti labiem autoriem:
gan piemērs, gan skaidrojums, gan bilde kā EDS viss izskatās!
Izlasīju. Neviena piemēra par saņemtām dividendēm nav:( Man šis jautājums joprojām paliek atklāts un nesaprotams. Jūlijā saņēmām dividendes par 2017.gaduno meitas uzņēmuma. Tad man viņas jāuzrāda deklarācijā par jūliju jeb tikai gada pēdējā deklarācijā?
Par pirmo pusgadu iesniedzu deklarāciju. Tagad, sastādot deklarāciju par jūliju, mēģinu "pieprasīt vērtības no no VID datu bāzes". Nekas nenotiek un nekas jūlija deklarācijā "neielasās". Vai kādam šī iespēja nostrādā?
Par saņemamo dividenžu grāmatošanu. Līdz šim, balstoties uz piesardzības principu, iegrāmatoju dividendes tajā datumā, kas tās reāli tika saņemtas. Debets "Nauda",kredīts "Ienākumi no līdzdalības".
Palasījos citās foruma tēmās un sapratu, ka varbūt tomēr, ja ir protokols par dividenžu izmaksu, jāgrāmato ar protokola datumu, kaut arī reāli naudu saņemsim nezin kad. Kredīta konts paliktu tas pats. Bet kurā debeta kontā un bilances aktīva postenī tad grāmatot? Kā darāt Jūs?
Vispirms jāgrāmato "solitās" dividendes - jūsu debitors un ienākumu no līdzdalības kā saistības.
kad dividendes tiks ieskaitītas, grāmatojiet tās naudas kontā, vienlaikus dzēšot debitora parādu.
Kur problēma?
Наверно, надо сначала понять - протокол о выплате или о начислении. И вообще - зачем нужен протокол о выплате. По-моему, для этого достаточно распоряжения руководителя.
Вообще-то для принятия решения по всем моментам - надо прочитать закон, где сказано который из моментов считается днем получения дохода. И оттуда уже плясать, а не гадать на кофейной гуще... типа
деньги неизвестно когда получим (но это уже из других вопросов)
... для этого достаточно распоряжения руководителя ...
Lēmumu pieņem dalībnieks(-i) (SIA) vai akcionāri (AS).
Uzņēmuma vadītājam tādu tiesību nav.
Vispirms jāgrāmato "solitās" dividendes - jūsu debitors un ienākumu no līdzdalības kā saistības.
kad dividendes tiks ieskaitītas, grāmatojiet tās naudas kontā, vienlaikus dzēšot debitora parādu.
Kur problēma?
Problēma, kurā bilances postenī uzrādīt ? Postenī "Radniecīgo sabiedrību parādi" tiek runāts tikai par parādiem par precēm un pakalpojumiem. Ja likšu pie "Citiem debitoriem", nebūs norādes, ka dividendes saņemamas no radniecīgas sabiedrības.
Nav zināms, kad dividendes reāli tiks saņemtas. Vai nepienāks brīdis, kad jāveido uzkrājumi šaubīgiem debitoriem?
Un kā lai izpilda "Gada pārskatu likuma" 16.panta3.punkta prasību- Katram debitoru parāda postenim bilancē atsevišķi norāda summas, kas saņemamas gada laikā un kas saņemamas vēlāk nekā gada laikā pēc bilances datuma?
Dīvaina pieeja Jūsu "mātei".
Kāpēc jāsadala dividendēs peļņa, kas ir tikai "uz papīra".
Ja nav naudas, ko izmaksāt dividendēs, kāda jēga kaut ko dalīt.
Vēl jo vairāk "Vai nepienāks brīdis, kad jāveido uzkrājumi šaubīgiem debitoriem".
Kaut kādu apburto loku tā Jūsu "ģimene" veido.
Iesakiet "mātei" aprēķināt dividendes un tās dalīt tad, kad ir ko dalīt un ir ko izmaksāt.
Dividenžu aprēķināšana pati par sevi nav obligāta prasība. Obligāta prasība ir UIN aprēķināšana no peļņas un tā iemaksa valsts budžetā (līdz 2017.g. ieskaitot).
Sākot ar 2018.gadu arī tas vairs nav obligāti.
Mu-maija Jums atbildēja pareizi, cik vien pareizi iespējams.
Neiesaku apšaubīt viņas atbildes.
Grāmatvedis jau nevar kaut ko ieteikt. Man priekšā ir protokols par dividenžu aprēķināšanu un mutiska atbilde- kad parādīsies lieka nauda , tad arī izmaksās. Var taču 10 gadu laikā.
Un peļņa gada beigās jau vienmēr ir tikai "uz papīra". Nopērk kādu jaunu pamatlīdzekli, uzmet kāds debitors un naudas nav.
Es neapšaubu Mu-maijas atbildi. Tikai gribu precīzāku. "Radniecīgo sabiedrību parādi" vai "Citi debitori"?
Radniecīgo sabiedrību parādi. Manuprāt.
Tas nekas, ka parāds nav par pakalpojumu.
Закрыть
Краткое описание нарушения