Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).
Mēneša vid darba dienu skaits 6 kalendāra mēnešos К списку тем
Mēneša vid darba dienu skaits 6 kalendāra mēnešos
LABDIEN! Nedaudz apjuku.Jāizrēķina darbiniekam ar summēto darba laiku atlaišanas kompensācija.
Tam nepieciešama mēneša vidējā izpelņa, ko rēķina dienas vid izpeļna/35/ * meneša vid dd skaits pēdejos 6 mēnešos.
Vai jāņem kalen d d skaits,6 mēnešos,neskatoties uz to ,ka darbinieks regulāri slimojis un nebija darbā ?Tā rēķinot iznak ļoti lielas naudiņas,nevienu mēnesi tāda alga šai darbiniecei nav pat nav bijusi,kur nu vēl 6 mēn vidējā.No 07.-12. vid d dienu skaits it kā ir 124/6=20.66,bet darbinieks nostrādājis kopā 59 dienas tikai šo 6 mēnešu laikā.Kā būtu pareizi? Jau iepriekš pateicos!
Ответы (26)
Paldies! Tas gluži nav šis gadījums.Man interesē mēneša vidējās izpeļnas aprēķins,ja nav neviens no pēdējiem 6 mēn pilns nostrādts.
75.pants. Vidējās izpeļņas aprēķināšana
(1) Visos gadījumos, kad darbiniekam saskaņā ar šo likumu izmaksājama vidējā izpeļņa, tā aprēķināma par pēdējiem sešiem kalendāra mēnešiem no darba algas, no normatīvajos aktos, darba koplīgumā vai darba līgumā noteiktajām piemaksām, kā arī no prēmijām.
(2) Ja pēdējo sešu vai vairāk mēnešu laikā darbinieks nav strādājis un viņam nav izmaksāta darba samaksa, vidējo izpeļņu aprēķina no darba samaksas par darbu sešos kalendāra mēnešos pirms attaisnotās prombūtnes perioda sākuma. Ja darbinieks pirms attaisnotās prombūtnes perioda sākuma ir strādājis mazāk par sešiem mēnešiem, vidējo izpeļņu aprēķina no darba samaksas par periodu, kurā darbinieks ir strādājis. Ja aprēķinātā mēneša vidējā izpeļņa par darbu normāla darba laika ietvaros ir mazāka nekā spēkā esošā minimālā mēneša darba alga, mēneša vidējā izpeļņa izmaksājama spēkā esošās minimālās mēneša darba algas apmērā.
(3) Mēneša vidējo izpeļņu aprēķina, dienas vidējo izpeļņu reizinot ar mēneša vidējo darba dienu skaitu pēdējos sešos kalendāra mēnešos (saskaitot darba dienas pēdējos sešos kalendāra mēnešos un šo kopsummu dalot ar seši).
(4) Dienas vidējo izpeļņu aprēķina, pēdējo sešu kalendāra mēnešu darba samaksas kopsummu dalot ar šajā periodā nostrādāto dienu skaitu. Ja darbiniekam ir noteikts summētais darba laiks, dienas vidējo izpeļņu aprēķina, stundas vidējo izpeļņu reizinot ar vidējo nostrādāto stundu skaitu darba dienā, kuru aprēķina, pēdējo sešu mēnešu laikā nostrādāto stundu skaitu dalot ar kalendāra darba dienu skaitu (izņemot attaisnotu prombūtni) pēdējo sešu mēnešu laikā. Nostrādāto dienu skaitā neietilpst pārejošas darbnespējas dienas, atvaļinājuma dienas un dienas, kad darbinieks nav veicis darbu šā likuma 74.pantapirmajā un sestajā daļā minētajos gadījumos.
(5) Stundas vidējo izpeļņu aprēķina, pēdējo sešu kalendāra mēnešu darba samaksas kopsummu dalot ar šajā periodā nostrādāto stundu skaitu.
(6) Ja darbinieks ir nodarbināts mazāk par sešiem mēn
Šis pants Jums ieviesīs skaidrību. Tur viss ir uzrakstīts. Nav citu variantu, kā tikai tie, kuri aprakstīti darba likumā.
P.S. Visu neiekopēju.
Liels paldies
! To jau esmu lasījisi un zinu
Jautajumu uzdevu par šo -- mēneša vidējo darba dienu skaitu pēdējos sešos kalendāra mēnešos (saskaitot darba dienas pēdējos sešos kalendāra mēnešos un šo kopsummu dalot ar seši)
Ja darbinieks katrā no šiem 6 mēnesiem nostrādajis tikai dažas dienas,parējās slimojis,bijis atvaļinajuma,tik un tā ir jāņem pilna mēneša darba dienas aprēķinam? Sanak neadekvāta kompensācija šādā gadījumā
.
(izņemot attaisnotu prombūtni)
а Вам эти слова ни о чём не говорят?
"izņemot attaisnoto prombūtni" tas attiecināms uz dienas vidējo izpeļnu (4) es jautāju par (3) /......saskaitot darba dienas pēdējos sešos kalendāra mēnešos un šo kopsummu dalot ar seši/.)
Jums jāņem nevis kalendāra dienas vai arī kāda cita darbinieka darba dienas, bet KONKRĒTĀ darbinieka nostrādātās darba dienas vidēji mēnesī. Vēl lielākiem burtiem - saskaitat, cik dienas VIŅŠ ir strādājis šajos 6 mēnešos un ŠO ciparu izdalat ar 6.
Liels paldies par atbildi!!!!! Darba inspekcija man gan atbildēja,ka jāņemot 6 mēnešu visas kalendara darba dienas,neskatoties uz to,ka darbinieks nav bijis darbā ....
Darba inspekcija man gan atbildēja
ums jāņem nevis kalendāra dienas vai arī kāda cita darbinieka darba dienas, bet KONKRĒTĀ darbinieka
Nav gluži tā. Summēta darba laika gadījumā tiek ņemts vērā gan viens, gan otrs - pareizāk sakot. faktisko algu izdala ar faktiski nostrādāto laiku, bet vidējos rādītājus aprēķina balstoties uz normāla darba laika kalendāru.
Paldies jums!
vidējos rādītājus aprēķina balstoties uz normāla darba laika kalendāru.
-tas nozīmē,ka visu 6 mēnešu-plānoto darba dienu kopsumma,neatskaitot attaisnoto prombūtni/6?
pēdējo sešu mēnešu laikā nostrādāto stundu skaitu dalot ar kalendāra darba dienu skaitu (izņemot attaisnotu prombūtni) pēdējo sešu mēnešu laikā
Ну, что тут ещё непонятного?! Если Вы так не хотите, - так и скажите: "А я не хочу!".
Pārlasiet, 75. pantu vēlreiz, tiks skaidrs kuras dienas un kurās situācijās jāņem vērā...
Как поняла, человек был (условно) нанят на нормальное рабочее время с оплатой 500 евро в месяц.
Фактически работал только половину этого времени (больничные, отпуска) и получал 250 евро в месяц.
Но выходное пособие надо платить 500 евро в месяц.
Да, так по закону. Работодатель - не Ванга и не может знать, когда работник заболеет. Поэтому пособие надо платить исходя из того, что работник мог бы работать весь месяц.
Ну хотя бы сравните две ситуации: получал половину, потому что прогуливал или получал половину, потому что болел.
Болезнь - это уважительная причина, потому и средний заработок такой, как вам уже пояснили
Хоть бы и прогуливал.
Если прогуливал, можно уволить "по статье" без компенсации. Если увольнение по инициативе работодателя без вины работника, пособие должно компенсировать утраченный доход, пока работник будет искать другую работу. Утраченный доход - это доход, который был предусмотрен трудовым договором.
Liels paldies visiem ,tātad biju sapratusi pareizi! Veiksmīgu dienu!
Хоть бы и прогуливал.
Если прогуливал, можно уволить "по статье" без компенсации. Если увольнение по инициативе работодателя без вины работника, пособие должно компенсировать утраченный доход, пока работник будет искать другую работу. Утраченный доход - это доход, который был предусмотрен трудовым договором.
А вот здесь, Майя, я с Вами не согласен. Если прогуливал, то его количество отработанных часов будет делиться на все календарные рабочие дни, а не на календарные минус прогул. Следовательно, среднее количество часов на один раб.кал.день будет меньше, и, болея или уходя в отпуск, он получит меньше.
Закрыть
Краткое описание нарушения