Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).
Pārejoša slimības lapa
Lūdzu palīdziet tikt skaidrībā ar A slimības lapas aprēķinu, ja slimots no 20.02. līdz 01.03. (ieskaitot).
Parasti pieņemts, ka slimības lapu izmaksā tajā mēnesī, kad tā noslēgta, bet kurā likumā tas ir noteikts?
Vai nevar maksāt par februāra daļu - februārī, bet 1 marta dienu - martā.
Ja visu slimības naudu izmaksā martā, vai februāra daļa ziņojumā jāuzrāda kā iepriekšējā mēneša labojums?
Ответы (7)
NaF tur nekā par slimības lapām!
827,noteikumos - atrunāts tikai un vienīgi atvaļinājums:
22. Darba ņēmējam aprēķinātā atvaļinājuma samaksa un no tās aprēķinātās obligātās iemaksas sadalāmas pa tiem pārskata mēnešiem (mēnesis, par kuru darba devējam ir pienācis termiņš veikt obligātās iemaksas, un mēnesis, kurā ir ieturēts iedzīvotāju ienākuma nodoklis), par kuriem atvaļinājuma samaksa aprēķināta.
NaF tur nekā par slimības lapām!
Iekopēju, kas man bija vaļā
Lūk, atslēgas vārdi: Slimības naudu izmaksā atbilstoši noteikumiem, kādi Darba likumā paredzēti darba samaksas izmaksai.
Tātad - faktiski kopā ar darba algu. Un uzņēmumā paši nosaka - dala vai nedala.
Lūk, atslēgas vārdi: Slimības naudu izmaksā atbilstoši noteikumiem, kādi Darba likumā paredzēti darba samaksas izmaksai.
Tātad - faktiski kopā ar darba algu. Un uzņēmumā paši nosaka - dala vai nedala.
Tas bija pirmais ko tajā 36. Pantā izlasīju. Tātad viss pareizi, šajā likumā ir atsauce čo pa čom.
Tas, ka slim. naudu jāizmaksā pēc tās saņemšanas kopā ar kārtējo algu neizslēdz iespēju sadalīt summu pa attiecīgajiem mēnešiem. Ķēpa jau ir ar tiem aprēķiniem un nekur nav aprakstīta, bet izdarīt gan var.
Cita lieta, ka lielākā grāmatvežu daļa rēķina programmā un vai katrā tas ir nodrošināts?
Vados pēc principa - atvaļinājumu aprēķina avansā (pirms tam) - tātad - viegli un ērti sadalīt pa mēnešiem, bet slimības lapu aprēķina pēc tam - tātad - sadalīt nav ērti. Turklāt - ar DNL ir grūti ievērot visiem vienlīdzības principu, ja viens saslimst 2 dienas pirms mēneša beigām, alga 2.datumā un info par DNL EDSā vēl nemaz nav (varbūt i nebūs tās lapas)! Otrs saslimst 6 dienas pirms mēneša beigām - jā, info ir, aprēķinu var sadalīt. Bet vajag, lai visiem darbiniekiem ir vienāds aprēķina un izmaksas princips.
Закрыть
Краткое описание нарушения