Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Годовой отчет

Bilances un PZA posteņu atšifrējumi strukturētajā pielikumā К списку тем

Bilances un PZA posteņu atšifrējumi strukturētajā pielikumā
Labdien!
Vai pareizi izprotu, ka bilances un PZA posteņu atšifrējumi ir uzrādāmi gada pārskata pielikuma sadaļas 1.5. rindā (Detalizēta informācija par maznozīmīgām summām, kas norādītas līdzīgu finanšu informāciju apvienojošos posteņos)? Var būt strukturētajā pielikumā bilances un PZA posteņu atšifrējumi vairs nemaz nav jāuzrāda?
Ceriba63
Ceriba63 29.03.2019 14:08
146 сообщений на сайте

Ответы (12)

Tā nu gluži nebūs. Piemēram , rindā 3.1.2. jāuzrāda info par pamatlīdzekļiem, rindā 3.1.3 par ilgtermiņa finanšu ieguldījumiem.
Vinnijsp
Vinnijsp 29.03.2019 14:16
308 сообщений на сайте
Нам Аудитор рекомендовал в самом начале в сроке 1.4. Informācija par pieņemto grāmatvedības politiku, tās izmaiņām un atbilstību pieņēmumam, ka sabiedrība darbosies arī turpmāk
Написать следующую фразу
Papildus skaidrojumi par atsevišķiem posteņiem ir atrodami gada pārskata skanētajā versijā, kas atrodas EDS sadaļā "Citi dokumenti".
и приложить сканированное приложение к годовому отчету.
Но это не освобождает от заполнения приложения.
Jelena001
Jelena001 29.03.2019 14:23
1230 сообщений на сайте
1.5 rindā ir jāšifrē, ja esat izmantojuši apvienotus posteņus.
Bet ja pēc būtības - es vispār šifrēju tikai to, ko likums tieši pieprasa. Bet es varu to atļauties, jo man praktiski visi klienti ir mikrosabiedrības.
Ilzex
Ilzex 29.03.2019 19:49
2666 сообщений на сайте
es vispār šifrēju tikai to, ko likums tieši pieprasa
Ilzex 29.03.2019 19:49
Vai bez posteņu atšifrējumiem (piemēram PZA postenis “Pārdotās produkcijas ražošanas pašizmaksa, pārdoto preču vai sniegto pakalpojumu iegādes izmaksas”), grāmatvedības jautājumos kvalificēta trešā persona var gūt patiesu un skaidru priekšstatu par uzņēmuma finansiālo stāvokli?
Ceriba63
Ceriba63 30.03.2019 11:50
146 сообщений на сайте
mikrosabiedrībām, maz jāatšifrē. UN trešai personai ir jāpadomā, bet tagas visu analizē programmas
Linete
Linete 30.03.2019 13:36
2982 сообщения на сайте
Manuprāt, detalizēti atšifrēt pašizmaksu pat ir kaitīgi, jo tas kā reiz varētu būt komercnoslēpums. Kaut gan ir jau redzēti GP, kur pat visi debitori un kreditori ir atšifrēti pēc nosaukumiem. Par finansiālo stāvokli var gūt pietiekamu priekšstatu arī vienkārši no PZA un bilances. Banka, ja vēlēsieties kredītu, tāpat paprasīs sīkāk.
Ilzex
Ilzex 30.03.2019 14:23
2666 сообщений на сайте
Manuprāt, detalizēti atšifrēt pašizmaksu pat ir kaitīgi
Ilzex 30.03.2019 14:23
Ja nemaldos, agrāk kad gada pārskata pielikums tika sagatavots brīvajā formā vispārpieņemta prakse bija atšifrēt posteņus (vismaz tajos gadu pārskatos, kurus redzēju) t.sk PZA posteni “Pārdotās produkcijas ražošanas pašizmaksa, pārdoto preču vai sniegto pakalpojumu iegādes izmaksas” - kaut gan likumos tādas prasības nebija.
Ceriba63
Ceriba63 30.03.2019 16:19
146 сообщений на сайте
Mans ieteikums ir tāds- domājiet par to, kas ir jūsu gada pārskata lietotājs un kāda ir viņam nepieciešamā informācija. Jaunajā likumā diezgan labi parādīts tas, ka prasības pārskatam atšķiras no uzņēmuma lieluma. Ja kādam pavisam sīkam uzņēmumam bilancē ir 5000 eur, tad diez vai tas ļoti interesēs "trešās personas". Toties, ja uzņēmuma akcijas tiek kotētas biržā, tad tam ir jau pavisam citas prasības.
Nevajag ņemt par paraugu liela uzņēmuma pārskata šablonu un mēģināt to piemērot visiem.
Ilzex
Ilzex 30.03.2019 18:47
2666 сообщений на сайте
Kaut gan ir jau redzēti GP, kur pat visi debitori un kreditori ir atšifrēti pēc nosaukumiem.
Ilzex 30.03.2019 14:23
Kad es kaut ko tādu pirmoreiz redzēju, likās, ka autors vismaz no Mēness nokritis.
Ant_lv
Ant_lv 30.03.2019 23:06
3387 сообщений на сайте
es vispār šifrēju tikai to, ko likums tieši pieprasa
Ilzex 29.03.2019 19:49
Vai bez posteņu atšifrējumiem (piemēram PZA postenis “Pārdotās produkcijas ražošanas pašizmaksa, pārdoto preču vai sniegto pakalpojumu iegādes izmaksas”), grāmatvedības jautājumos kvalificēta trešā persona var gūt patiesu un skaidru priekšstatu par uzņēmuma finansiālo stāvokli?
Ceriba63 30.03.2019 11:50
Es šim pievienojos. Izejot no likuma prasībām, neatšifrēju visus sīkumus vai to, kas ir mazāk svarīgs, jo arī strādāju pārsvarā ar mikrosabiedrībām, bet katru vērtēju individuāli. Ja man ir bilance, kurā pamatlīdzekļu vērtība parādās 2k, bet es zinu, ka iegādes vērtība ir 20k un uzkrātais nolietojums ir 18k, tad es to arī paskaidroju sadaļā "Cita informācija patiesa un skaidra priekšstata gūšanai", jo bez šīs informācijas rodas nepatiess priekšstats par sabiedrības materiālo stāvokli. Varbūt es izdaru par daudz, zinu, ka citi neko tādu nedaru, bet vismaz es zinu, ka mans GP sniedz vairāk informācijas un klients var novērtēt manu darbu attiecīgi.

Sadaļa "Detalizēta informācija par maznozīmīgām summām, kas norādītas līdzīgu finanšu informāciju apvienojošos posteņos" manuprāt ir aktuāla tikai tad, ja ir apvienoti kādi posteņi bilancē vai PZA saskaņā ar GPKGP likuma 11. panta 2. daļu - "Sabiedrībām, sagatavojot attiecīgo finanšu pārskata sastāvdaļu, attiecīgās shēmas ietvaros ir atļauts apvienot shēmās ar arābu cipariem apzīmētos posteņus, ja to summas ir nenozīmīgas skaidra un patiesa priekšstata sniegšanai atbilstoši šā likuma 13.pantaotrās daļas noteikumiem vai ja šāds apvienojums rada lielāku skaidrību. Apvienotos posteņus detalizē finanšu pārskata pielikumā."
Aigarsr
Aigarsr 07.04.2019 15:04
208 сообщений на сайте
Manuprāt, Gada pārskatu un konsolidēto gada pārskatu likuma
52.pants Finanšu pārskata pielikuma saturs visām sabiedrību kategorijām
un nākamie šī likuma panti nepārprotami paskaidro, kas kurā gadījumā ir jāpaskaidro papildus skaitļiem Bilancē.
Atliek vien izlasīt.
Protams, nav aizliegts pievienot pakalpojumu un ražojumu kalkulācijas, debitoru un kreditoru sarakstus, PL sarakstus, darbinieku sarakstus un Amata aprakstus, arī jelkādu citu informāciju, cik vien tālu fantāzija sniedzas.
Aivars007
Aivars007 07.04.2019 20:31
26981 сообщение на сайте
Manuprāt, Gada pārskatu un konsolidēto gada pārskatu likuma
52.pants Finanšu pārskata pielikuma saturs visām sabiedrību kategorijām
un nākamie šī likuma panti nepārprotami paskaidro, kas kurā gadījumā ir jāpaskaidro papildus skaitļiem Bilancē.
Atliek vien izlasīt.
Protams, nav aizliegts pievienot pakalpojumu un ražojumu kalkulācijas, debitoru un kreditoru sarakstus, PL sarakstus, darbinieku sarakstus un Amata aprakstus, arī jelkādu citu informāciju, cik vien tālu fantāzija sniedzas.
Aivars007 07.04.2019 20:31
Es domāju, ka šis jautājums un diskusija vairāk aktuāla mikro mikro sabiedrībām, kam pielikuma vietā ir piezīmes.
Aigarsr
Aigarsr 07.04.2019 23:24
208 сообщений на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.